Be išvaryto Ž. Urbono likusi „Juventus“ išplėšė įspūdingą pergalę LKL: laukia lemiamas bronzinis mūšis

Gera pradžia – pusė darbo. Įspūdingai galingas Utenos „Juventus“ startas ketvirtame LKL mažojo finalo mače galiausiai tapo pergalingas. Namie kovoję uteniškiai po pirmojo kėlinio buvo priekyje prieš Panevėžio „Lietkabelį“ 34:15, dar turėjo ir 21 taško persvarą, tačiau prarado persvarą ir tik paskutinėmis sekundėmis surado jėgų išplėšti pergalę 83:79 (15:34, 28:16, 11:19, 22:17). Paskutinėmis sekundėmis chaosu virtęs mačas buvo sėkmingesnis šeimininkams, kurie trečią kėlinį žaidė jau be trenerio Žydrūno Urbono. Viską lėmė baudų metimai likus 2,9 sek.

„Lietkabelio“ ir „Juventus“ serija tęsiasi.<br> G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (20)

Jun 9, 2021, 6:44 PM, atnaujinta Jun 9, 2021, 10:29 PM

Po jų „Juventus“ susikrovė 4 taškų persvarą, nors dar likus 16 sek. svečiai iš Panevėžio galėjo išplėšti pergalę, turėdami rankose kamuolį ir tik vieno taško deficitą.

Lemiamas mačas bus žaidžiamas penktadienį.

Neįtikėtinai prasidėjusiame, kaip paaiškėjo, lemiamame mače „Juventus“ tiesiog šokiravo svečius. Uteniškiai pabėgo 24:5, o kėlinį buvo laimėję net 34:15.

Po šalto dušo atsigavę panevėžiečiai po truputį pradėjo mažinti skirtumą, o labiausiai prie to prisidėjo Paulius Valinskas, kuris įmetė iš eilės du tritaškius.

Atsiliekant 32:43 kirkšnies traumą gavo šeimininkų lyderis Bryantas Crawfordas, kuris buvo pelnęs iki tol 10 taškų.

Nuo to momento „Juventus“ puolimas pradėjo strigti – nors po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 50:43, jau prasidėjus trečiam ketvirčiui rezultatas greitai tapo 50:50, o po kurio laiko ir 57:51 „Lietkabelio“ naudai.

Tuomet jau neišlaikė emocingojo stratego Žydrūno Urbono nervai ir jis už kalbas gavo antrąją techninę pražangą ir buvo priverstas palikti areną. Prieš tai jis dar į tribūnas numetė iš pykčio savo švarką.

Vis dėlto „Juventus“ ir be pagrindinio stratego kovojo, prieš lemiamą kėlinį atsiliko tik 61:62, o ketvirtame kėlinyje išsiveržė į priekį 72:68.

Panevėžio klubas ir vėl buvo priekyje 74:72, bet ir vėl po Mariaus Runkausko tritaškio uteniškiai buvo priekyje 79:76.

Viską turėjo spręsti paskutinė mačo sekundės. Utenos ekipa prarado kamuolį ir likus 16 sek. kamuolį turėjo svečiai, kurie galėjo išlyginti rezultatą arba persverti.

Tačiau likus 2,4 sek. teisėjai skyrė baudą „Juventus“ žaidėjui ir nesportinę „Lietkabelio“ aukštaūgiui Gyčiui Masiuliui ir Aurimas Urbonas pelnė du pergalingus taškus nuo baudų linijos.

„Juventus“: Martynas Gecevičius (4/11 trit.) ir Vytautas Šulskis – po 17, Gintautas Matulis 13 (5 atk. kam., 5 kld.), Bryantas Crawfordas 10 (15 min.), Aurimas Urbonas 7.

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 16, Panagiotis Kalaitzakis 14 (12 atk. kam.), Gytis Masiulis ir Paulius Valinskas (2/7 trit.) – po 12, Margiris Normantas 11 (6 kld., 1/8 trit.), Vytenis Lipkevičius 7 (8 atk. kam.).

Panevėžiečiai namuose laimėjo pirmąsias ir trečiąsias rungtynes (87:74; 112:82), o antrajame mače Utenoje triumfavo „Juventus“ krepšininkai (85:74).

„Juventus“ šioje serijoje verčiasi be traumuotų Vaido Kariniausko ir Igno Vaitkaus, „Lietkabelis“ žais be iki sezono pabaigos dėl klubo vidaus taisyklių pažeidimo suspenduoto Kyle'o Vinaleso.

Abi ekipos buvo 0:3 bejėgės turnyro pusfinalyje ir krito sausu rezultatu pusfinalyje: „Lietkabelis“ nusileido Vilniaus „Rytui“, o uteniškiai – Kauno „Žalgiriui“.

„Lietkabelis“ reguliariajame sezone užėmė 3 vietą (23 pergalės ir 13 pralaimėjimų), ketvirtfinalyje nugalėjo „Neptūną“ 2:0, pusfinalyje pralaimėjo „Rytui“ 0:3.

„Juventus“ reguliariajame sezone užėmė 4 vietą (23 pergalės ir 13 pralaimėjimų), ketvirtfinalyje nugalėjo „Prienus“ 2:0, pusfinalyje pralaimėjo „Žalgiriui“ 0:3.

Tarpusavio rungtynės „Lietkabelis“ šį sezoną laimėjo visas keturias reguliaraus sezono akistatas ir vieną Karaliaus Mindaugo taurės turnyre.

Panevėžio komanda keturis kartus nugalėjo LKL reguliariajame sezone: 78:76 (svečiuose), 100:79 (namie), 88:78 (svečiuose) ir 98:86 (namie), o dar vieną pergalę iškovojo Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje 84:73.

„Juventus“ mače dėl trečiosios vietos žaidžia penktą kartą.

Utenos komanda 2015 m. mažajame finale nugalėjo „Neptūną“, o kitus tris mažuosius finalus pralaimėjo (2010 m. – „Šiauliams“, 2011 m. – „Prienams“, 2016 m. – „Rytui“).

Dėl pandemijos nutrauktame praėjusiame sezone „Juventus“ užėmė 5 vietą.

Trečioji vieta yra geriausias „Juventus“ rezultatas LKL pirmenybėse.

„Lietkabelis“ vieną kartą pateko į finalą ir 2017 m. užėmė antrąją vietą. Atkrintamosiose varžybose šios komandos susitiks pirmą kartą.