„Lietkabelis“ LKL startiniame mače nepasigailėjo „Neptūno“

Šeštadienį Panevėžyje vykusiose rungtynėse, aikštės šeimininkai pradėjo pergale 29-ąjį „Betsafe – LKL“ sezoną. Nenado Čanako vadovaujami Panevėžio „Lietkabelio“  krepšininkai rezultatu 83:62 (19:15, 15:12, 26:20, 20:15) įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

P.Kalaitzakis.<br> G.Šiupario nuotr.

Sep 18, 2021, 8:00 PM, atnaujinta Sep 18, 2021, 11:34 PM

Rungtynių pradžia prasidėjo klampiai ir nerezultatyviai. Aikštės šeimininkų komandoje iniciatyvos puolime ėmėsi aukštaūgiai – Dorde Gagičius bei Kasparas Berzinis. Pastarojo du taiklūs tolimi metimai paeiliui leido „Lietkabeliui“ šiek tiek atsiplėšti nuo varžovų (13:9), o 4 taškų pranašumas išliko iki kėlinio pabaigos (19:15).

Antrajame rungtynių ketvirtyje „Neptūno“ bėdos puolime tęsėsi, o tuo puikiai pasinaudoję aikštės šeimininkai, po P. Kalaitzakio taiklaus dvitaškio, įgijo dviženklę persvarą (37:26).

„Lietkabelio“ puolimo gijos pirmojoje rungtynių dalyje priklausė K. Berziniui – latvis pelnė 11 taškų, realizuodamas 3 tolimus metimus iš 4. Tuo tarpu „Neptūno“ žaidime buvo daug broko – T. Gaidamavičiaus auklėtiniai per pirmąją rungtynių dalį padarė net 14 klaidų.

Trečiajame kėlinyje „Neptūnas“ puolime rėmėsi taikliais tolimais metimais, tačiau gynyboje turėjo didelių problemų – G. Vasiliauskas pelnė 7 taškus paeiliui, o greitoje atakoje dvitaškį realizavęs N. Radičevičius, padidino „Lietkabelio“ persvarą iki 17 taškų (59:42).

Paskutiniajame rungtynių ketvirtyje klaipėdiečiai buvo sumažinę atsilikimą iki 14 (71:57), tačiau arčiau varžovų „Lietkabelis“ neprisileido ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 83:62

„Lietkabelio“ komandoje rezultatyvumu išsiskyrė Kaspars Berzinis, kuris pelnė 18 taškų. Jam puikiai talkino Panagiotis Kalaitzakis, pridėjęs 13.

„Neptūno“ gretose rezultatyviausias buvo Edgaras Želionis. Jis pelnė 15 taškų.

„Lietkabelis“: Kaspars Berzinis 18 (4/6 tol. met.), Panagiotis Kalaitzakis 13 (6 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius ir Kristupas Žemaitis po 9.

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 15, Benas Griciūnas 12 (7 atk. kam.), Deividas Gailius 10.