Pergalės kvapą Stambule jutęs „Žalgiris“ iššvaistė 17 taškų persvarą ir palūžo po „Fenerbahce" lemiamų smūgių

Kauno „Žalgiriui“ net dešimties išvykų mačų neužteko, kad švęstų pirmąją pergalę Eurolygoje varžovų aikštėje. Daugiau kaip dvi savaites tarptautinių varžybų skonio neragavę žalgiriečiai pratęsė savo nesėkmių seriją ir 2022 metais – Stambule kovojęs „Žalgiris“ turėjo trečiame kėlinyje 17 taškų persvarą, ją apmaudžiai išbarstė ir nusileido „Fenerbahce“ atstovams 67:73 (13:7, 17:17, 21:20, 16:29).  Žalgiriečiai ir toliau neturi pergalių išvykose.

Kauno „Žalgirio“ ir Stambulo „Fenerbahce“ komandų dvikova.<br>G. Bitvinsko nuotr.
„Žalgiris“ pralaimėjo „Fenerbahce“ komandai.<br> zalgiris.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (18)

Jan 20, 2022, 7:03 PM, atnaujinta Jan 20, 2022, 10:41 PM

Kauniečiai krito per paskutines 3 minutes, kai svečiai pirmą kartą persvėrė rezultatą 63:62, o galiausiai išlaikė persvarą. Nepadėjo ir Karolio Lukošiūno pelnyti 5 tritaškiai bei įspūdingas Mareko Blaževičiaus žaidimas.

Abi komandos šiame mače buvo labiau panašios į savo čempionatų vidutiniokes, nei galinguosius Eurolygos klubus.

Be traumuotų savo lyderių – Jano Vesely bei Nando de Colo – žaidusi „Fenerbahce“ per pirmąjį kėlinį pelnė vos 7 taškus, o namie tris sergančius COVID-19 palikę žalgiriečiai pirmame kėlinyje pataikė vos 6 metimus iš 14.

Tad nenuostabu, kad po pirmųjų dešimties minučių rezultatas labiau panašėjo į rankinio varžybų rezultatą – 13:7, nors Kaunas mačą pradėjo spurtu 9:0.

Antrame ketvirtyje „Žalgiris“ buvo įgijęs 12 taškų pranašumą – 22:10, o po dviejų kėlinių žalgiriečiai buvo priekyje 30:24.

Trečiame kėlinyje po Mareko Blaževičiaus taškų skirtumas padidėjo iki 13 taškų, o po M.Kalniečio tritaškio – jau ir 40:26.

Tačiau ties tuo Lietuvos čempionas nesustojo – po Karolio Lukošiūno tritaškio rezultatas tapo net 43:26.

Tada jau savo žodį tarė „Fenerbahce“, kuri spurtavo 18:4 ir sumažino skirtumą iki 44:48.

Šeimininkai buvo sumažinę atsilikimą net iki 49:51, tačiau žalgiriečiai Karolio Lukošiūno tritaškių dėka laikėsi „ant vandens“ – 57:48.

Lemiamame kėlinyje šeimininkai persvėrė rezultatą 63:62 likus kovoti 3 min. Tuomet dar kauniečiai po Edgaro Ulanovo taškų paskutinė kartą pirmavo 67:66, tačiau mačo baigtį nulėmė galingai antroje mačo dalyje sužaidęs Marko Guduričius.

„Žalgiris“: E.Ulanovas 16 (7 atk. kam.), K.Lukošiūnas 15, M.Blaževičius 10 (10 atk. kam., 4 rez. perd.), M.Kalnietis 9 (4 rez. perd.), N.Giffey 6, L.Lekavičius 5, J.Nebo 4, T.Cavanaugh 2 (13 atk. kam.),

„Fenerbahce“: M.Guduričius 19, S.Hazeras 13, A.Polonara 10.

Rungtynių statistika:

Stambulo „Fenerbahce“ – Kauno „Žalgiris“

Dvitaškiai: 17/34 (50 proc.) – 14/31 (45,2 proc.)

Tritaškiai: 9/25 (36 proc.) – 11/32 (34,4 proc.)

Baudų metimai: 12/16 (75 proc.) – 6/6 (100 proc.)

Atkovoti kamuoliai (puolime): 30 (9) – 35 (12)

Rezultatyvūs perdavimai: 17 – 15

Klaidos: 14 – 14

Perimti kamuoliai: 9 – 7

Blokai: 1 – 2

Pražangos: 15 – 23

Naudingumas: 85 – 65

Kauno „Žalgirio“ ekipa per pastarąjį mėnesį buvo sužaidusi vos vieną mačą Eurolygoje ir ketvirtadienio mūšiu išvykoje su Stambulo „Fenerbahce“ pradeda tikrą rungtynių maratoną.

Kauniečiai nuo šio ketvirtadienio per 21 dieną Eurolygoje sužais net šešis mačus.

Pirmąkart abu klubai kovojo 11-ąjame Eurolygos ture Kaune ir tuomet savo pranašumą sugebėjo įrodyti žalgiriečiai.

Po atkaklios kovos aikštės šeimininkai šventė pergalę 86:75 ir įsirašė antrąjį laimėjimą sezone.

Po tos dvikovos „Fenerbace“ vėliau iškovojo penkias pergales ir patyrė dvi nesėkmes, tuo tarpu „Žalgiris“ – vieną pergalę ir penkis pralaimėjimus.

„Fenerbahce“ nuo to laiko iš priešpaskutinės Eurolygos vietos šoktelėjo į dešimtą, o „Žalgiris“ taip ir liko turnyrinės lentelės dugne.