Nelengvas, bet pergalingas Eurolygos ketvirtfinalio startas: „Barcelona“ sulaukė „Bayern“ pasipriešinimo

Eurolygos ketvirtfinalio serijos iki 3 pergalių pirmosiose rungtynėse antradienį Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ namuose nugalėjo Miuncheno „Bayern“ krepšininkus 77:67 (20:22, 23:11, 19:18, 15:16).

Roką Jokubaitį savo gretose turinti „Barcelona“ tapo reguliariojo sezono laimėtoja.<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 19, 2022, 9:52 PM, atnaujinta Apr 20, 2022, 7:54 AM

Nors šeimininkai po pertraukos pirmavo visą laiką, kelis sykius komandas skyrė vienas metimas.

„Barcelona“ ekipai rungtynių pradžia buvo sunki – ji atsiliko 13:22, o pirmą kėlinį pralaimėjo 20:22.

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai sustygavo žaidimą ir po dviejų kėlinių buvo atitrūkę 43:33, tačiau po pertraukos daugiau nei 5 minutes strigo ir praleido 10 taškų be atsako (45:43).

Tik tuomet tylą nutraukė Roko Jokubaičio tritaškis (48:43).

Ketvirtajame kėlinyje skirtumas vėl buvo aptirpęs, bet šeimininkai kontroliavo įvykius ir ramiai nuvairavo į pergalę.

R.Jokubaitis per 18 min. pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškių, 1/1 tritaškių), atkovojo 1 kamuolį ir atliko 5 rezultatyviuas perdavimus.

Antrasis mačas vyks irgi Barselonoje ketvirtadienį.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 19 (5 atk. kam.), Nikola Mirotičius (2/6 dvitaškių, 2/5 tritaškių) ir Dante Exumas (4 atk. kam., 4 rez. perd.) po 12, Nicolas Laprovittola 11, Rokas Jokubaitis 7 (5 rez. perd.).

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 20 (4/7 tritaškių), Darrunas Hilliardas 12, Augustine‘as Rubitas 8 (6 atk. kam.).

Roką Jokubaitį savo gretose turinti „Barcelona“ tapo reguliariojo sezono laimėtoja, o „Bayern“ finišavo aštuntas.

Tarpusavo akistatose „Barcelona“ abukart palaužė bavarus, nors ir nedidele persvara – 80:72 ir 71:66.

Š. Jasikevičiaus auklėtiniai lenkia varžovus pagal daugumą statistikos komponentų. Miuncheno komanda tik rečiau klysta ir praleidžia kiek mažiau taškų.

R.Jokubaitis reguliariajame sezone rinko 7,8 taško, atliko po 3 perdavimus, pataikė net 58,3 proc. tolimų metimų, sukaupė 8,2 naudingumo balo.