14 metų lauktas triumfas: Lietuvos 18-metės – Europos krepšinio čempionės! J. Jocytė ispanėms smogė su 38 naudingumo balais

Pralaimėjimu savo pasirodymą Europos krepšinio čempionate pradėjusios Lietuvos 18-metės pirmenybes Graikijoje užbaigė triumfu. Sekmadienį Viliaus Stanišausko auklėtinės tapo stipriausia savo amžiaus grupės Europos krepšinio komanda.

18-metės tapo Europos čempionėmis!<br>FIBA nuotr.
18-metės tapo Europos čempionėmis!<br>fiba com nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Aug 14, 2022, 8:58 PM, atnaujinta Aug 14, 2022, 11:39 PM

Finalinėje dvikovoje lietuvės 78:75 (16:15, 21:20, 19:18, 22:22) pranoko Ispanijos krepšininkes.

Dvikova prasidėjo sėkmingu lietuvių darbu gynyboje. Vos 5 taškus per pirmąsias penkias žaidimo minutes praleidusios V.Stanišausko auklėtinės atitrūko 8:2.

Vis dėlto ispanėms pavyko išjudinti savo puolimą – po pirmųjų dešimties minučių Lietuva buvo priekyje vos taško pranašumu 16:15.

Antrajame kėlinyje tęsėsi permaininga kova – sėkminga Lietuvos krepšininkių zoninė gynyba leido joms išlikti priekyje, tačiau atitrūkti nuo varžovių lietuvaitėms nepavyko.

Į ilgąją pertrauką merginos išėjo ilsėtis Lietuvai pirmaujant 37:35.

Trečiajame kėlinyje tęsėsi nervų karas. Ispanės trumpam buvo įgijusios pranašumą, bet apie save vėl priminė rinktinės lyderė Justė Jocytė, kurios į priekį vedamos lietuvės prieš lemiamą rungtynių atkarpą buvo priekyje 56:53.

Vien per pirmuosius tris kėlinius 16-metė įmetė 20 taškų, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus. FIBA transliacijos komentatorius krepšininkei skyrė ypatingą „Magic“ (magiškoji) pravardę.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos krepšininkės pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą. Vis dėlto ispanės rankų nuleisti neketino ir tolimais metimais artėjo prie Lietuvos rinktinės.

Likus žaisti 1 min. 30 sek. komandas skyrė vos du taškai – 72:70. Paskutinė akistatos minutė virto tikru emocijų išbandymu, o jame kiek geriau sekėsi lietuvėms.

„Magiškoji“ J.Jocytė likus žaisti 58 sekundes įmetė itin svarbų dvitaškį, o kitą ataką pridėjo rezultatyvų perdavimą. Pasiduoti neketinusios ispanės smeigė tolimą šūvį ir likus žaisti 26 sek. komandas vėl skyrė tik taškas – 76:75.

Kitoje atakoje J.Jocytė stojo prie baudų metimų linijos ir pataikė abu metimus.

Paskutinė ataka priklausė ispanėms, tačiau jų metimas nebuvo tikslus.

Paskutinį kartą Lietuvos jaunių merginos Europos krepšinio čempionate buvo triumfavusios prieš 14 metų – 2008 m.

„Magiškoji“ Justė finalo kovoje pelnė 28 taškus, atkovojo 9 bei perėmė 3 kamuolius, išdalino 7 rezultatyvius perdavimus ir surinko net 38 naudingumo balus.

Lietuvos rinktinė šiame Europos čempionate patyrė vos vieną pralaimėjimą – grupių etape nusileido Suomijai.

Kiek vėliau pogrupyje lietuvės pranoko Švediją (69:36) bei Vengriją (72:56). Aštuntfinalyje buvo įveiktos Bosnijos ir Hercegovinos krepšininkės (84:40), o ketvirtfinalyje susitvarkyta su čekėmis (87:81).

Mažajame finale Prancūzijos 18-metės 75:46 sutriuškino bendraamžes iš Vokietijos.

Lietuva: Justė Jocytė 28, Ugnė Sirtautaitė 17, Viltė Andrunavičiūtė 16, Gerda Raulušaitytė 6.

Ispanija: Elena Buenavida Estevez 36, Carla Brito 12, Alicia Florez Getino 6.