Jonas Valančiūnas be gailesčio išvarytas iš arenos, o „Pelicans“ murkdosi pralaimėjimų liūne

Danielis Gaffordas pasiekė savo asmeninį rekordą – pelnė 21 tašką ir atsikovojo 12 kamuolių bei blokavo penkis metimus, o lietuvis Jonas Valančiūnas po 8 minučių kovos buvo išprašytas iš aikštės. Tokia kova vyko šeštadienio vakarą Vašingtone, kur vietos „Wizards“ iškovojo jau penktąją sėkmę iš eilės, šįkart įveikęs „New Orleans Pelicans“ 113:103 (30:32, 27:20, 29:24, 25:29).

Jonas Valančiūnas išvarytas iš aikštės.<br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jan 29, 2023, 7:57 AM, atnaujinta Jan 29, 2023, 9:14 AM

Lemiamu momentu ketvirtame kėlinyje Vašingtoną tempė Bradley Bealas, kuris pelnė devynis taškus ketvirtame kėlinyje iš savo pelnytų 16 taškų.

Naujojo Orleano krepšininkai pateko į nemenką pralaimėjimų liūną, šeštadienį patyrę septintąją nesėkmę iš eilės.

Vašingtonas pirmavo didžiąją žaidimo dalį ir net turėjo 16 taškų skirtumą, kai po Kendricko Nunno dėjimo ketvirto kėlinio 4 minutę buvo priekyje 96:80. Tiesa, po to „Pelicans“ spurtavo 10:0 ir atrodė, kad jie sugrįžo į mačą.

Tuomet dar puldamas neva prasižengė Jose Alvarado ir teisėjai skyrė pražangą. Tačiau tada šeimininkų ekipa užginčijo sprendimą ir bauda buvo atšaukta.

Tad vietoj skirtumo mažėjimo „Pelicans“ gavo net 4 taškus į savo krepšį ir „Wizards“ vėl pabėgo 100:92.

„Pelicans“ gretose 24 taškus pelnė CJ McCollumas. Brandonas Ingramas, žaidęs antrąsias rungtynes po to, kai praleido 29 rungtynes iš eilės dėl kairiojo kojos piršto traumos, pelnė 22 taškus.

Didžiąją rungtynių dalį Naujojo Orleanno ekipa turėjo žaisti be galingojo savo ramsčio – atkovojamų kamuolių aso 30-mečio Jono Valančiūno, kuris buvo išmestas iš arenos antrame kėlinyje po to, kai alkūnė trenkė Tajui Gibsonui į galvą.

Tai įvyko „Pelicans“ puolant, lietuviui turint kamuolį savo rankose. Vos 8 minutes sužaidęs J.Valančiūnas tikino teisėjus, kad kontaktas buvo netyčinis, tačiau arbitrai po vaizdo peržiūros jį pripažino kaltu ir skyrė nesportinę pražangą su diskvalifikacine.

J.Valančiūnas jau eidamas tuneliu iš arenos į rūbinę juokėsi iš tokio sprendimo.

Mūsų šalies ekipos žaidėjo praradimas ekipai buvo itin skaudus, nes prieš kelias savaites Naujame Orleane J.Valančiūnas į Vašingtono ekipos krepšį sumetė net 27 taškus.

Lietuvis per 8 sužaistas minutes taškų nepelnė – prametė 2 tritaškius ir dvitaškį, atkovojo 3 kamuolius, 2 kartus suklydo ir 3 sykius prasižengė.

Šiose rungtynėse nežaidė ir dar vienas Baltijos šalių atstovas – latvis Kristapas Porzingis dėl čiurnos traumos praleido trečias rungtynes iš eilės.

Į „Visų žvaigždžių“ mačo penketuką išrinktas „Pelicans“ aukštaūgis Zionas Williamsonas dėl dešinės kojos traumos praleido jau 13-ąsias rungtynes iš eilės.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 24 (7/13 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Brandonas Ingramas 22 (7/17 dvit., 1/5 trit., 5/5 baud., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 6 kld.), Trey Murphy 10.

„Wizards“: Danielis Gaffordas 21 (8/11 dvit., 5/8 baud., 12 atk. kam., 5 blok.), Bradley Bealas 16 (3/11 dvit., 2/6 trit., 5 rez. perd., 5 kld.), Deni Avdija 15 (4/5 dvit., 9 atk. kam.), Corey Kispertas ir Kendrickas Nunnas po 12.