Blankiai atrodęs J. Valančiūnas vis tiek džiaugėsi žūtbūtine pergale prieš buvusį klubą po pratęsimo

Jono Valančiūno atstovaujama „New Orleans Pelicans“ (41/39) ekipa balansuoja ties galimybe užimti šeštąją vietą Vakarų konferencijoje ir gauti tiesioginį kvietimą į atkrintamąsias kovas – „Pelicans“ savo aikštėje ketvirtadienį po pratęsimo 138:131 (32:34, 20:35, 33:21, 39:34, 14:7) įveikė „Memphis Grizzlies“ (50/30).

J.Valančiūnas<br>AP/Scanpix nuotr.

Apr 6, 2023, 7:40 AM, atnaujinta Apr 6, 2023, 7:43 AM

„Pelicans“ Vakarų konferencijojenuo išsvajotos šeštos vietos skiria vos vienas laimėjimas. Tiesa, į tą poziciją pretenduoja ir du Los Andželo klubai – „Lakers“ bei „Clippers“, turintys taip pat po 41 pergalę.

J.Valančiūnas prieš buvusį savo klubą sužaidė itin blankias rungtynes – per 19 minučių pelnė vos 4 taškus (1/2 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius. Tai vos trečiasis kartas, kai lietuvis renka mažiau nei 6 taškus rungtynėse.

Po dviejų kėlinių „Grizzlies“ pirmavo 19 taškų skirtumu 69:50 ir dar ketvirtame ketvirtyje ramiai buvo priekyje 101:87.

Tačiau tuomet „Pelicans“ ekip atkuto ir, laimėjusi atkarpą 24:6, pati pabėgo 111:107.

Naujojo Orleano klubas likus grumtis 11 sek. buvo priekyje 124:118 ir jau laukė finalinės sirenos. Bet jau tuomet „Grizzlies“ sukūrė kažką panašaus į stebuklą.

Dillonas Brooksas pataikė tritaškį su pražanga. Nors nuo baudų linijos jis prametė, tačiau atsikovojęs kamuolį Brandonas Ingramas prasižengė puolime ir prie baudų linijos stojo Desmondas Bane’as.

Jis pataikė vieną baudą, o kamuolį nusiėmęs Jarenas Jacksonas išprovokavo dar vieną „Pelicans“ pražangą ir dviem metimais po tašką išplėšė pratęsimą.

Tačiau tos pastangos liko bevaisės, nes jau per papildomas penkias minutes Naujasis Orleanas nejuokavo ir ramiai nugalėjo.

Net trys „pelikanai“ šioje dvikovoje surinko po 30 taškų ribą – Herbertas Jonesas, CJ.McCollumas ir T.Murphy, ir pirmą kartą klubo istorijoje pasiekė tokį rekordą.

„Grizzlies“: Jarenas Jacksonas 40, Dillonas Brooksas 25, Desmondas Bane’as 24, Tyusas Jonesas 13.

„Pelicans“: Herbertas Jonesas 35 (5/8 trit.), C.J.McCollumas 31 (6/9 trit., 10 akt.kam.), Trey’us Murphy 30 (7/13 trit.), Brandonas Ingramas 24 (13 rez. perd.).