Regionų krepšinio lygoje triumfavo „Jurbarkas-Karys“, kurį į titulą vedė Tomas Delininkaitis

Regionų krepšinio lygos (RKL) A diviziono didžiajame finale Jurbarko „Jurbarkas-Karys“ rezultatu 78:73 (22:19, 24:15, 9:17, 23:22) nugalėjo Kauno r. „Omega-Taurą“ ir tapo čempionais. Jurbarkiškiai taip pat iškovojo kelialapį į Nacionalinę krepšinio lygą.

Čempionais tapo Jurbarko krepšininkai.<br> RKL nuotr.

2023-04-30 15:39

Pasak Jurbarko ekipos vyr. trenerio Povilo Valaičio, pergalė vos neišslydo iš rankų per anksti ja patikėjus.

„Trečiajame kėlinyje nepataikėme kelių svarbių metimų, neužbaigėme patogių situacijų. Kai pirmavome 17 taškų, kiek per anksti patikėjome pergale, – atviravo „Jurbarko-Kario“ strategas. – Vis dėlto komanda pademonstravo stiprybę ir atlaikė sudėtingas akimirkas, todėl iškėlė čempionų taurę. Įgyvendinome didžiausią svajonę, todėl emocijas sunku suvokti. Turbūt reikia laiko apsiprasti su tuo, ką šiandien pasiekė „Jurbarko-Kario“ vyrukai, – dalinosi treneris. – Jaučiamės čempioniškai.“

Rezultatyviausiai nugalėtojų ekipoje žaidė Tomas Delininkaitis. LKL, NKL ir RKL čempionas per 30 minučių pelnė 20 taškų (1/4 dvit., 4/9 trit., 6/6 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 varžovų pražangas ir surinko 20 naudingumo balų.

Rungtynėms prasidėjus komandos apsikeitė taikliais metimais, o tada jurbarkiškiai pelnė 5 taškus paeiliui. Pirmojo ketvirčio viduryje po Tomo Delininkaičio tritaškio „Jurbarkas-Karys“ trumpam išsiveržė į priekį 8 taškais (13:5). Iki pat kėlinio pabaigos „Omega-Tauras“ atkakliai mažino skirtumą, kol jį visiškai ištirpdė (19:19).

Pirmojo ir antrojo ketvirčių sandūroje Jurbarko komanda sužaidė epizodą 11:1, įgydama 10 taškų pranašumą (30:20). Kauno rajono krepšininkai į tai reagavo pelnydami 7 taškus iš eilės, tačiau po minutės „Jurbarkas-Karys“ darkart spurtavo – šįkart 11:0. Prasidėjus ilgajai pertraukai komandas skyrė 12 taškų (46:34).

Trečiąjį ketvirtį jurbarkiškiai pradėjo pataikydami baudos metimą bei du tritaškius ir padidindami persvarą iki net 19 taškų (53:34). Per kitas 8 minutes „Omega-Tauras“ varžovams leido pataikyti vos vieną metimą, kol patys pelnė 15 taškų (55:51).

Paskutiniojo kėlinio pradžioje Kauno rajono ekipa pataikė du dvitaškius ir susilygino su varžovais (55:55). Šie netrukus atsakė 8 taškais iš eilės ir išsilaikė priekyje. Po atkaklios kovos „Omega-Taurui“ pavyko sumažinti skirtumą perpus (70:66), bet Luko Žukausko dvitaškis bei tritaškis vėl atitolino jurbarkiškius.

„Omega-Tauras“ intrigą išlaikė iki pat paskutinių akimirkų – likus 5 sekundėms komandas skyrė vos 3 taškai (76:73). Vis dėlto „Jurbarko-Kario“ krepšininkai sugebėjo apsiginti ir pergalę užtvirtino dviem realizuotais baudos metimais.