M. Kuzminskas registruotas nebuvo, o Turkijos čempionų vardus susigrąžino „Anadolu Efes“

Lemiamame Turkijos krepšinio lygos finalo mače Mindaugas Kuzminskas registruotas nebuvo, Stambulo „Anadolu Efes“ sėkmingai uždarė 2022–2023 metų sezoną. Ergino Atamano vadovaujami auklėtiniai 83:74 (27:28, 19:20, 17:16, 19:11) įveikė Mindaugo Kuzminsko atstovaujamą Izmiro „Pinar Karšiaka“ ir iškovojo Turkijos krepšinio lygos čempionų titulą.

Vasilije Micičius<br> ZUMAPRESS.com ir Scanpix nuotr.

Jun 17, 2023, 8:24 PM

Stambulo ekipa seriją laimėjo sausu rezultatu (3:0).

Paskutinysis serijos mačas nuo pat pradžių buvo ypač rezultatyvus. Abi komandos keitėsi sėkmingais epizodais ir per pirmąją rungtynių dalį nė vienai ekipai nepavyko pabėgti į priekį.

Trečiajame ketvirtyje rezultatyvumas smuko, tačiau vis dar nebuvo aišku, ar serija visgi prasitęs, ar „Anadolu Efes“ parsiveš dar vieną titulą namo.

Visgi lemiamame kėlinyje solidžiau atrodė Stambulo ekipa. Likus trims minutėms rezultatas buvo lygus 74:74, tačiau „Anadolu Efes“ žvaigždė Vasilije Micičius rungtynių gijas pasiėmė į savo rankas.

Krepšininkas svarbiausiomis akimirkomis pataikė tritaškį, po kurio Izmiro ekipos puolimas nebebuvo toks rezultatyvus ir geras, kokį matėme pirmoje rungtynių dalyje. „Pinar Karšiyaka“ lemiamomis akimirkomis taškus rinkosi tik nuo baudų metimo linijos atžymos.

„Anadolu Efes“ Turkijos krepšinio lygos titulą susigrąžino pe metų pertraukos. Pernai čempionais buvo tapę Stambulo „Fenerbache“ krepšininkai.

Serijos uždarymo mače ryškiausias šviesas labiausiai mėgo V.Micičius, kuris šiame mače pelnė net 29 taškus (2/4 dvit., 7/12 trit., 4/4 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas ir sukaupė 30 naudingumo balų.

15 taškų pridėjo Shane'as Larkinas (7 rez. Perd.), Rodrigue'as Beaubois įmetė 11, 10 – Amathas M'Baye, Tiboras Pleissas (14 atk. Kam.) surinko 8.

Primename, kad lemiamame mače „Anadolu Efes“ klube nežaidė Willas Clyburnas.

Izmiro komandoje 21 tašką surinko Vittorio Brownas, 18 pridėjo Errickas McCollumas (11 rez. Perd.) ir 13 įmetė Jaylonas Brownas.

Be to, tai buvo paskutinės E.Atamano rungtynės vadovaujant „Anadolu Efes“ klubui. Strategas po šio sezono keliasi į Graikiją, kur vadovaus Atėnų „Panathinaikos“ klubui, o į jo kėdę atsisės Erdenas Canas, vadovavęs Ankaros „Turk Telekom“ klubui.