Beviltiškas startas Europos taurėje: „Wolves“ sutalžyta Prancūzijoje Patyrė didžiausią pralaimėjimą klubo istorijoje

Šalies čempionato starte visas tris pergales iškovojęs Vilniaus „Wolves“ antradienį atvertė naują lapą jauno klubo istorijoje ir pradėjo kovas dėl trofėjaus Europos taurės („BKT EuroCup“) turnyre.

K.Kemzūra.<br>Betsafe-LKL nuotr.
Vilniečių ekipa patyrė triuškinančią nesėkmę.<br>LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Oct 3, 2023, 9:23 PM, atnaujinta Oct 3, 2023, 11:33 PM

Vis dėlto pergalingai sostinės ekipai debiutuoti nepavyko – vilniečiai išvykoje 78:105 (15:24, 25:24, 22:26, 16:31) nusileido „Paris“ krepšininkams. Tai didžiausia nesėkmė neilgoje sostinės komandos istorijoje.

Pirmasis kėlinys. Rungtynės prasidėjo permainingu abiejų komandų žaidimu. Akistatos pradžioje komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, o „Wolves“ į priekį tempė sėkmingas latvio Artūro Žagaro žaidimas.

Vis dėlto antroji ketvirčio pusė buvo kiek sėkmingesnė aikštės šeimininkams – sukrutusi Paryžiaus ekipa po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 24:15.

Antrasis kėlinys. Ketvirčio pradžia „Wolves“ nieko gero nežadėjo – varžovai surengė dar vieną spurtą puolime ir padidino savo persvarą iki dviženklio pranašumo.

Prie problemų gynyboje prisijungė ir dar labiau stringantis Kęstučio Kemzūros auklėtinių puolimas. Nepadėjo ir pasipylusios klaidos, vien per pusantro kėlinio „Wolves“ jų buvo padariusi net septynias.

Užstrigusį svečių puolimą vėl bandė judinti A.Žagaras, o vėliau prie jo prisijungė ir Eigirdas Žukauskas bei Kristupas Žemaitis („Wolves“ spurtavo 3:12).

Sostinės komanda prieš ilgąją pertrauką sumažino atsilikimą iki 40:48.

Trečiasis kėlinys. Rungtynių tendencijos nesikeitė ir pirmoje antrosios akistatos pusės dalyje. „Paris“ komanda toliau kontroliavo reikalus aikštėje ir laikėsi saugios persvaros atstumu.

Vėl pasyviai gynyboje žaidę vilniečiai prieš ketvirtąjį ketvirtį atsiliko 62:74.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtasis kėlinys virto „Wolves“ komandos košmaru – „Paris“ klubas vis labiau ėmė tolti nuo varžovų ir krovėsi rekordinę persvarą.

Įpusėjus ketvirčiui komandas skyrė jau 25 taškų skirtumas, o mačo pabaiga liko tik formalumu.

Reabilituotis „Wolves“ galės kitą savaitę, kai išvykoje susikaus su Tel Avivo „Hapoel“ krepšininkais.

„Paris“: T.J.Shortsas 20, Collinas Malcolmas 16, Mikaelis Jantunenas 12.

„Wolves“: Rasheedas Sulaimonas 15, Eigirdas Žukauskas 14, Artūras Žagaras 10.

Apie varžovus:

Paryžiaus ekipa pavasarį pastatė neįveikiamą užkardą „Lietkabeliui“, kurį nugalėjo Europos taurės aštuntfinalyje, bet Prancūzijos lygoje net nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Nenuostabu, kad finansinius pajėgumus vis plečiančio ir po kelių mėnesių į naują areną, kuri statoma rengiantis Paryžiaus olimpinėms žaidynėms, persikelsiančio „Paris“ vadovai tarpsezoniu ėmėsi drastiškų permainų ir per vasarą komandą pakeitė neatpažįstamai.

Dabartinis „Paris“ labiau panašus ne į pernykštį „Paris“, iš kurio liko vos du žaidėjai, bet į Bonos „Telekom“, iš kurio atvyko naujasis treneris suomis Tuomasas Iisalo ir net šeši (!) nauji krepšininkai.

Bonos komanda pavasarį tapo FIBA Čempionų lygos nugalėtoja.

Pagrindinis pergalės kalvis buvo amerikietis T.J.Shortas (25, 168), o svarbiausi jo pagalbininkai – kiti amerikiečiai Tysonas Wardas (26, 198), Collinas Malcolmas (26, 200), čilietis Sebastianas Herrera (25, 193) ir Leonas Kratzeris (26, 211). Dabar jie visi suvienijo pajėgas Prancūzijos sostinės komandoje.

Į A grupę patekę vilniečiai dėl šešių kelialapių į kitą etapą be Paryžiaus komandos dar kovos su praėjusį sezoną turnyro pusfinalyje žaidusiomis Slobožanskės „Prometey“ (Ukraina) ir Badalonos „Joventut“ (Ispanija), į ketvirtfinalį patekusiu Tel Avivo „Hapoel“ (Izraelis), Slovėnijos čempione Liublianos „Cedevita Olimpija“, D. Britanijoje čempione Londono „Lions“, o taip pat Venecijos „Umana Reyer“ (Italija), Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) ir Hamburgo „Towers“ (Vokietija) ekipomis.

„Nauja diena“: kodėl Ukrainos nepasiekia žadėtoji pagalba?