J. Valančiūnas naudingu žaidimu prisidėjo prie įspūdingos „Pelicans“ pergalės

„New Orleans Pelicans“ (3/1) klubas su Jonu Valančiūnų NBA lygoje suorganizavo įspūdingą sugrįžimą ir panaikinę 22 taškų atsilikimą 110:106 (14:33, 29:18, 35:26, 32:29) išvykoje nugalėjo „Oklahoma City Thunder“ (3/2).

Jonas Valančiūnas.<br> USA TODAY Sports/Scanpix nuotr.

Nov 2, 2023, 8:10 AM, atnaujinta Jan 17, 2024, 5:03 PM

Šeimininkai nuo rungtynių pradžios supančiojo lietuvio ekipos puolimą ir be didesnių sunkumų susikrovė apčiuopią persvarą. Įpusėjus antrajam kėliniui „Thunder“ įgijo net 22 taškų persvarą – 47:25. Toks atsilikimas tapo prisikėlimo skambučiu svečiams ir pataikius penkis tolimus metimus dar pirmajame kėlinyje skirtumas tarp komandų tapo vienaženklis, o trečiajame kėlinyje „Pelicans“ sugebėjo išsiveržti į priekį.

Iniciatyvą perėmę svečiai didžiąją lemiamo ketvirčio dalį praleido turėdami dviženklį pranašumą, tačiau šio išlaikyti nepavyko ir paskutinėmis minutėmis aikštėje vyko arši kova.

Likus rungtyniauti pusantros minutės Shai Gilgeous-Alexanderis pataikė du baudos metimus ir sumažino „Thunder“ atsilikimą iki minimalaus (104:105), bet C.J. McCollumas nieko nelaukęs į tai sureagavo tiksliu tolimu metimu.

Jalenas Williamsas prieš prasidedant paskutinei minutei pataikė du baudos metimus, tačiau per likusį rungtynių laiką šeimininkai nesugebėjo suorganizuoti sėkmingos atakos ir patyrė pralaimėjimą.

Nuostabias rungtynes sužaidė lietuvis J.Valančiūnas. Aukštaūgis surinko 19 taškų (5/9 dvit., 1/1 trit., 6/7 baud.), 9 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 1 rezultatyvų perdavimą, sykį blokavo metimą.

Nugalėtojus į priekį vedė C.J.McCollumas. Amerikietis pelnė 29 taškus (5/9 dvit., 5/8 trit., 4/7 baud.), atkovojo 11 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

„Thunder“ ekipoje išsiskyrė Chetas Holmgrenas. Pirmąjį sezoną NBA žaidžiantis talentas pelnė 19 taškų (7/9 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus blokavo varžovų metimus.

Oklahomos klubas turėdamas 3 pergales ir 2 pralaimėjimus Vakarų konferencijoje užima 6-ąją vietą, o „Pelicans“ su 3 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu rikiuojasi 4-oje pozicijoje.

„Thunder“: Shai Gilgeous-Alexanderis 20, Chetas Holmgrenas 19, Jalenas Williamsas 18.

„Pelicans“: C.J. McCollumas 29, Zionas Williamsonas 20, Jonas Valančiūnas 19.