Auksine pergale, kambarioke ir komanda pasidžiaugusi Lietuvos rinktinės kapitonė G. Petronytė: „Nežinau, kas galėtų būti geriau“ Specialiai lrytas.lt, Katovicai (Lenkija)

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė (2/0) atrankoje į Europos čempionatą išvykoje iškovojo ypač svarbią pergalę prieš lenkes (1/1), o po mačo mūsiškių kapitonė Gintarė Petronytė didžiavosi savo komanda, sveikino kambariokę su įspūdingu žaidimu ir teigė, kad ši pergalė – aukso vertės.

Gintarė Petronytė ir Laura Juškaitė (pirmoje nuotraukoje), kitose G.Petronytė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
 G.Petronytė ir L.Juškaitė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
 G.Petronytė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Laura Juškaitė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
 Gabrielė Šulskė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Gabija Meškonytė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Lietuvos moterų krepšinio rinktinė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Giedrė Labuckienė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Gintarė Petronytė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Brigita Sinickaitė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Rimantas Grigas<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Santa Baltkojienė ir G.Petronytė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Laura Juškaitė ir Gabrielė Šulskė<br> ltu.basketball/Ž.Vingelio nuotr.
Daugiau nuotraukų (21)

Specialiai lrytas.lt, Katovicai (Lenkija)

Nov 13, 2023, 8:12 AM, atnaujinta Nov 13, 2023, 8:13 AM

Katovicuose (Lenkija) įvykusiame mače lietuvės po dramatiškos kovos 75:73 įveikė lenkes ir aukštai iškėlusios galvą paliko aikštelę.

Nepaisant to, kad mūsiškės iškovojo pergalę, šis mačas lietuvėms lengvas nebuvo. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pakilo ir į mačą sugrįžo iš dviženklio deficito, kuomet sunkiai pradėjo pirmąjį kėlinį (15:28), o po to laimėjo nervų karą per pratęsimą.

„Niekada nėra lengva žaisti išvykoje po kelionės. Galbūt veikė stresiukas, reikėjo susiimti, – tinklalapiui lrytas.lt po pergalės sakė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kapitonė G.Petronytė. – Pakeitėme gynybą, reagavome į rungtynes. Trenerių štabas dirbo labai gerai – buvo priimti puikūs sprendimai, kurie pasiteisino.

Visos puikiai žinojome, kad nors ir pasidarome minusą, mes tikrai galime grįžti. Aišku, nebuvo lengva, rungtynių gale nebuvo daug jėgų, bet grįžome į rungtynes. Tas pratęsimas, atrodė, kad truko visą valandą (šypsosi – red.). Susiėmėme ir parodėme savo charakterį.“

Ši pergalė lietuvėms padėjo atsidurti atrankos į 2025 m. Europos čempionatą C grupės viršuje, kadangi po šio laimėjimo liko vienintele komanda, kuri vis dar nepralaimėjo minėtoje grupėje.

„Manau, kad šita pergalė gali būti aukso vertės. Labai noriu tuo tikėti, nes iš šito lango... turėdami šitiek problemų... neturėdami savo pagrindinių žaidėjų... iš dviejų dvi pergalės, o viena iš jų išvykoje prieš greičiausiai mūsų pagrindinį varžovą... nežinau, kas galėtų būti geriau. Esu labai laiminga ir didžiuojuosi šita komanda“, – džiaugėsi G.Petronytė.

Pati G.Petronytė sužaidė fantastinį mačą.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės kapitonė per 38,5 minutės pelnė 25 taškus (8/12 dvit., 0/1 trit., 9/9 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 34 naudingumo balus.

Jai puikiai talkino jos kambariokė ir kita patyrusi komandos žaidėja Gabrielė Šulskė.

Gynėja per beveik 22 minutes aikštelėje pelnė 16 taškų (4/5 trit., 4/6 baud.) ir surinko 15 naudingumo balų.

Didžiąją dalį taškų G.Šulskė pelnė sunkiausiais Lietuvos moterų krepšinio rinktinei buvusiais momentais – duobės rungtynių metu ir pratęsimą išplėšusi tiksli bauda.

„Stengiuosi maksimalai atiduoti tiek, kiek aš galiu tai dienai duoti. Galbūt dabar turiu šiek tiek problemų, kūnas neleidžia, bet atėjau, buvau susikaupusi, kad darysiu tai, ką galiu, ko komandai reikia. Iš pradžių ne taip pavyko, bet po to viskas išėjo natūraliai – buvo momentų, kur komanda ieškojo manęs, buvo momentų, kur jaučiau, kad man yra stipriai skiriamas gynybos dėmesys, stengiausi surasti laisvas komandos drauges. Pačios suprantame, kad reikia žaisti komandiškai, nes po vieną – nelaimėsime.

Fantastika. Gabrielė lemiamu metu mus patraukė. Žinau, kad ji gali kuo puikiausiai pataikyti. Rinktinėje ji yra viena labiausiai patyrusių žaidėjų ir mano kambariokė! Labai didžiuojuosi ir džiaugiuosi už ją!“, – savo ir G.Šulskės pasirodymus įvertino G.Petronytė.

Šiame mače lenkių lyderė ir natūralizuota amerikietė Stephanie Mavunga per pirmąją mačo dalį pelnė 12 taškų, o per antrąją – vos 6.

Kaip po įspūdingo pirmojo kėlinio mūsiškėms pavyko pristabdyti varžovių žvaigždę?

„Puikiai suprantame, kad šiaip sau niekas nenatūralizuoja žaidėjų. Norima, kad ji būtų lyderė, jog visas žaidimas eitų per ją. Pavyko ją šiek tiek pristabdyti, išvesti iš kantrybės. Žinojome, kad tai žmogus, prieš kurį vienas prieš vieną apsiginti nepavyks. Visa komanda tai žinojome ir stengėmės fokusuotis ties tuo“, – tinklalapiui lrytas.lt aiškino G.Petronytė.

Nepilna sudėtis, sugrįžimas į rungtynes, trapios persvaros išlaikymas, šalti nervai pratęsime, bekompromisė kova ir pergalė.

Ką tai pasako apie Lietuvos moterų krepšinio rinktinę?

„Mes parodėme charakterį... kartais, bendrai paėmus, atrodo, kad pačios nebetikime, jog galime laimėti, nes nuo 2015 metų neišeiname į Europos čempionatą. Atrodo, kad mums galbūt pasąmonėje nelemta... bet tos netektys mus dar labiau suburia.

Žinome, kad turime padaryti dvigubai daugiau, nes nesame kažkokia superžvaigždžių komanda. Visos, kas išėjo į aikštelę, supranta, kad kiekvienos svarba – begalinė. Charakterio parodymas mums pačioms, kaip komandai, duoda žymiai daugiau pasitikėjimo. Žinojome, kad galėjome nugalėti lenkes nepilnos sudėties. Išvykoje lenkės nugalėjo belges, tad puikiai žinojome, kad viskas yra įmanoma. šita pergalė – reiškia labai daug“, – atvirai kalbėjo G.Petronytė.

Lietuvės pergalingai pradėjo atranką į 2025 m. Europos čempionatą, o kitas rinktinių langas – vos po metų, 2024-ųjų lapkritį.

Ką tokia pergalė prieš lenkes gali duoti ateičiai?

„Šita pergalė gali būti aukso vertės. Tai matome pačios. Iš praeitų langų galima pamatyti, kad ne tik kiekviena pergalė, bet ir kiekvienas taškas – ypač svarbus. Jeigu tu pralaimi, turi pralaimėti kuo mažiau, jei laimi, turi laimėti kuo daugiau, nes po to skaičiuojasi ne tik šita grupė, kur dabar esame, bet ir kitos. Net nėra ką kalbėti – ši grupė yra labai stipri, o šitas taškas, paimtas išvykoje, mums duoda labai daug“, – pokalbį baigė G.Petronytė.