Ketvirtajame kėlinyje liepsnojusio D. Sirvydžio neužteko: „Lietkabelis“ namuose pralaimėjo prieš „Gran Canaria“ ekipą

Fantastiškai ketvirtajame kėlinyje sužaidusio ir 19 taškų pelniusio Deivido Sirvydžio pastangų „7bet-Lietkabeliui“ (5/9) neužteko. Panevėžiečiams namuose Europos taurės B grupės mače nepavyko atsirevanšuoti praėjusio sezono Europos taurės čempionei Las Palmo „Gran Canaria“ (11/3).

Deividas Sirvydis<br>ZUMAPress.com/SPO/Scanpix nuotr.
G.Orelikas<br>V.Skaraičio nuotr.

2024-01-10 18:30, atnaujinta 2024-01-10 22:05

Nenado Čanako auklėtiniai Panevėžyje 92:84 (13:23, 25:22, 20:18, 26:29) krito prieš Las Palmo „Gran Canaria“.

Šiame susitikime liepsnojęs Deividas Sirvydis per 32 minutes aikštelėje sumetė 31 tašką (3/5 dvit., 5/9 trit., 10/13 baud.), išprovokavo 8 pražangas ir sukaupė 27 naudingumo balus.

Las Palmo gretose siautė Ethanas Happas. Centras per beveik 22 minutes pelnė 23 taškus (10/13 dvit., 3/8 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas, perėmė 2 kamuolius ir surinko net 30 naudingumo balų.

Las Palmo ekipa po šios pergalės nutraukė trijų iš eilės pralaimėjimų seriją Europos taurėje, o panevėžiečiams tai antrasis pralaimėjimas paeiliui.

Pirmajame kėlinyje geriau atrodė svečiai iš Ispanijos. „Gran Canaria“ krepšininkai mačo pradžioje neprametė nė vieno dvitaškio (5/5) ir pataikė keturis tolimus metimus, o būtent tai lėmė, kad „7bet-Lietkabelis“ po pirmųjų dešimties minučių jau turėjo dviženklį deficitą (13:23).

Antrojo kėlinuko metu „Gran Canaria“ ir toliau tolo bei vienu metu pirmavo 16-os taškų skirtumu (24:40), tačiau po to Aukštaitijos ekipa atsakė savuoju spurtu ir iki ilgosios pertraukos sumažino varžovų pranašumą iki vienženklio (38:45).

Trečiasis kėlinys buvo banguotas. Panevėžiečiai ne kartą buvo sumažinę varžovų pranašumą, kurį „Gran Canaria“ krepšininkams buvo pavykę susigrąžinti.

Po dviejų tikslių Džiugo Slavinsko baudos metimų Aukštaitijos ekipa buvo sumažinusi varžovų pranašumą iki vieno metimo 58:61, tačiau paskutinės kėlinio atakos Benas Lammersas pataikė dvitaškį metimą ir leido savo ekipai prieš lemiamą kėlinį jaustis kiek saugiau (58:63).

Po dešimties iš eilės Deivido Sirvydžio taškų ketvirtojo kėlinio pradžioje „7bet-Lietkabelis“ pirmąkart šiose rungtynėse išsiveržė į priekį (68:66).

Ketvirtąjį kėlinį įspūdingai pradėjo Deividas Sirvydis. Panevėžio ekipos krepšininkas pelnė 12 taškų paeiliui, o būtent tai panevėžiečiams ketvirtojo kėlinio pradžioje leido pirmąkart išsiveržti į priekį ir pirmauti ilgesnį laiką (70:69).

Visgi po įspūdingo D.Sirvydžio šou „7bet-Lietkabelis“ pralaimėjo atkarpą 0:6 ir vėl įkrito į duobelę bei atsilikinėjo nuo varžovų (73:79).

Tačiau vėl penkis taškus paeiliui pelnė D.Sirvydis ir Aukštaitijos ekipa likus mažiau nei dviems minutėms atsilikinėjo vieno taško skirtumu (78:79). Visgi po dar vieno Panevėžio ekipos žaidėjo spurto tuo pačiu atsakė ir Las Palmo ekipa, kuri atsakė atkarpa 2:8 ir likus pusei minutės pirmavo 80:87.

Minėtos atkarpos metu panevėžiečiai buvo nubausti nesportine pražanga, pasibaigusia Andrew Albicy tritaškiu.

Per likusį laiką panevėžiečiams nepavyko persverti rezultato savo naudai ir N.Čanako auklėtiniai namuose 92:84 pralaimėjo prieš praėjusio Europos taurės sezono čempionus Las Palmo „Gran Canaria“.

„7bet-Lietkabelis“: Deividas Sirvydis 31, Dovis Bičkauskis (3/3 dvit., 1/5 trit., 2/2 baud., 7 rez. perd., 3 atk. kam., 4 išpr. praž., 18 naud. bal.) ir Gediminas Orelikas (2/2 dvit., 1/6 trit., 4/5 baud., 3 atk. kam., 4 klaid., 3 naud. bal.) po 11 ir Vytenis Lipkevičius 9 (3/5 trit., 3 atk. kam.).

„Gran Canaria“: Ethanas Happas 23, Nicolasas Brussino 16 (2/4 dvit., 4/6 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd., 23 naud. bal.) ir Johnas Shurna 9 (3/7 trit.).