Domanto Sabonio dėjimas išplėšė pergalę „Kings“ prieš „Warriors“

NBA čempionate dramatišką pergalę ketvirtadienį išplėšė „Sacramento Kings“ (25/18) su Domantu Saboniu. Lietuvio klubas išvykoje 134:133 (40:32, 35:40, 29:29, 30:32) įveikė San Fransisko „Golden State Warriors“ (19/23).

Domantas Sabonis<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 26, 2024, 8:34 AM, atnaujinta Jan 26, 2024, 8:37 AM

Viso mačo metu komandos neturėjo itin aiškios persvaros. Ketvirto kėlinio pradžioje „Kings“ pirmavo 112:106, o likus 4 min. iki akistatos pabaigos – 128:124.

Paskutinę akistatos minutę po dviejų Jonathano Kumingos dėjimų „Warriors“ pirmą kartą antroje mačo dalyje atsidūrė priekyje 133:132.

Kai iki finalo sirenos buvo likę 22 sek. kamuolį gavo į rankas Domantas Sabonis, kuris įkrovė jį į krepšį.

Nors „Warriors“ dar turėjo progų išsiveržti į priekį, tačiau Harrisonas Barnesas blokavo Jonathano Kumingo metimą, o Kevinui Huerteriui suklydus Stephenas Curry taip ir nesugebėjo atlikti sėkmingo metimo.

D.Sabonis per 35 minutes surinko 18 taškų (6/9 dvitaškių, 2/2 tritaškių), 8 atkovotus kamuolius, 13 rezultatyvių perdavimų, bloką, 3 klaidas ir 5 pražangas.

Lietuvis pirmą kartą nuo lapkričio mėnesio neatkovojo dviženklio skaičiaus kamuolių. Kitą vertus, jis pasiekė ir dar vieną dvigubą dviženklį ir jau turi jų 26 iš eilės.

Sakramento klubas „Warriors“ aikštėje iki ketvirtadienio buvo pralaimėjęs septynis mačus iš eilės, o pastarąjį kartą pergale džiaugėsi prieš ketverius metus – 2020 metais.

„Warriors“ gretose vėl žibėjo S.Curry: per 36 minutes pelnė 33 taškus (7/12 dvitaškių, 6/14 tritaškių, 1/1 baudos metimo), atsikovojo 6 ir perėmė vieną kamuolį.

„Kings“: Harrisonas Barnesas 39 (7/12 tritaškių), De’Aaronas Foxas 29, Domantas Sabonis 18, Keeganas Murray’us 14 (2/7 tritaškių), Kevinas Huerteris 12 (10 atk. kam., 3/8 tritaškių).

„Warriors“: Stephenas Curry 33, Jonathanas Kuminga 31 (10/15 dvitaškių), Andrew Wigginsas 17, Klay’us Thompsonas 16 (2/7 tritaškių), Dario Šaričius 14 (4/4 tritaškių).