„Baskonia“ be T. Sedekerskio susitvarkė su „Maccabi“ krepšininkais

Vitorijos „Baskonia“ (13/12) žaidė be Tado Sedekerskio, kuris yra patyręs šlaunies traumą, tačiau baskai vis tiek iškovojo pergalę prieš Tel Avivo „Maccabi“ (13/12).

Markusas Howardas<br> IMAGO/Scanpix nuotr.

Feb 1, 2024, 9:00 PM, atnaujinta Feb 2, 2024, 12:20 AM

„Baskonia“ namuose 92:82 (20:26, 34:21, 19:16, 19:19) nugalėjo „Maccabi“ krepšininkus.

Aikštelės šeimininkų gretose dar vieną puolimo šou surengė Markusas Howardas. Gynėjas per 23 minutes sumetė 26 taškus (5/8 dvit., 5/9 trit., 1/1 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir galop sukaupė 20 naudingumo balų.

„Maccabi“ neišgelbėjo fenomenalus Wade‘o Baldwino pasirodymas. Amerikietis per 29,5 minutės aikštelėje pelnė 25 taškus (4/10 dvit., 4/7 trit., 5/6 baud.), sugriebė 4 atkovotus kamuolius, išprovokavo 4 varžovų pražangas ir užfiksavo 30 naudingumo balų pasirodymą.

Šiame mače baskai taip pat vertėsi be Chriso Chiozzos, Matto Costello ir Khalifa Diopo.

Pirmajame ketvirtyje abi komandos žaidė taškas į tašką, tačiau ketvirčio pabaigoje atkarpą 0:5 surengė Izraelio ekipa ir po pirmųjų 10 minučių baskai atsilikinėjo 6 taškais (20:26).

Visgi antrajame kėlinyje užsikūrė „Baskonia“ taškų mašina. Aikštelės šeimininkai per antrąjį ketvirtį į varžovų krepšį sumetė net 34 taškus, o toks pasirodymas baskams į ilgąją pertrauką leido eiti pirmaujant 7 taškais (54:47).

Trečiąjį ketvirtį „Baskonia“ pradėjo spurtu 12:5, kas įpusėjus trečiajam kėlinui aikštelės šeimininkams leido turėti solidų dviženklį pranašumą (66:52), kurį galop pavyko išsaugoti iki pat kėlinio pabaigos (73:63).

Lemiamo ketvirčio metu aikštelės šeimininkai neprisileido „Maccabi“ krepšininkų pernelyg arti, o kėlinio pabaigoje buvo arti to, kad triuškintų svečius iš Izraelio (92:74), tačiau prieš pat mačo pabaigą svečiai laimėjo atkarpą ir galop patyrė ne tokį skaudų pralaimėjimą, koks galėjo būti pirmuoju žvilgsniu (92:82).

Be to, įdomu, kad W.Baldwinas po paskutiniojo rungtynių švilpuko užsipuolė arbitrus. Gynėjas sviedė kamuolį į netoliese stovėjusį arbitrą ir reiškė savo nepasitenkinimą.

„Baskonia“: Markusas Howardas 26, Chima Moneke 15 (7/13 dvit., 0/2 trit., 1/2 baud., 15 atk. kam., 4 klaid., 21 naud. bal.), Vanja Marinkovičius 14 (2/2 dvit., 3/8 trit., 1/1 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd.), Nikos Rogkavopoulos 13 (2/5 dvit., 3/4 trit.), Maikas Kostaras (4/6 dvit., 9 atk. kam., 3 rez. perd., 3 blok. met., 6 išpr. praž., 26 naud. bal.) ir Codi Milleris-McIntyre’as (3/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud., 4 atk. kam., 8 rez. perd.) po 10.

„Maccabi“: Wade‘as Baldwinas 25, Jasielis Riveiro 12 (5/7 dvit., 2/2 baud., 4 atk. kam.) ir Lorenzo Brownas 11 (3/6 dvit., 1/6 trit., 2/3 baud., 3 atk. kam., 4 rez. perd.).