I. Brazdeikis pagerino sezono rekordą, o kito buvusio žalgiriečio tempiamas „Olympiakos“ dramatiškai įveikė „Bayern“

Ignas Brazdeikis liepsnojo pirmajame kėlinyje, pakartojo šio sezono rezultatyvumo rekordą ir pagerino naudingumo rekordą, o Pirėjo „Olympiakos“ (14/11) iškovojo sudėtingą pergalę Miuchene prieš vietos „Bayern“ (10/15).

Ignas Brazdeikis<br> IMAGO/Scanpix nuotr.

Feb 1, 2024, 9:00 PM, atnaujinta Feb 2, 2024, 8:15 AM

Graikijos grandai Vokietijoje 76:72 (18:14, 17:24, 19:13, 22:21) nugalėjo Pablo Laso vadovaujamą „Bayern“ ekipą.

Lietuvis pirmajame kėlinyje sumetė 9 taškus (3/5 dvit., 3/3 baud.) ir atkovojo 5 kamuolius, o iš viso lietuvis aikštelėje praleido 20 minučių, per kurias pakartojo savo šio sezono rezultatyvumo rekordą ir pelnė 11 taškų (4/7 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 5 pražangas ir mačą baigė su 16 naudingumo balų ir pagerino šio sezono rekordą.

I.Brazdeikis praėjusiame Eurolygos ture pelnė 11 taškų, o 15 naudingumo balų pasirodymą lietuvis surengė lapkričio pabaigoje, kuomet savo naudingiausią pasirodymą surengė prieš Kauno „Žalgirį“.

„Olympiakos“ į priekį tempė kitas buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas. Gynėjas per 28 minutes aikštelėje pelnė 16 taškų (5/10 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 19 naudingumo balų.

„Bayern“ neišgelbėjo Sylvaino Francisco ir Serge'o Ibakos taškų šou. Abu Miuncheno ekipos žaidėjai pelnė po 18 taškų.

Per pirmąjį kėlinį „Olympiakos“ susikrovė trapų pranašumą (18:14), o to kaltininkas buvo Ignas Brazdeikis, kuris mačą pradėjo startiniame penkete, aikštelėje praleido visą pirmąjį ketvirtį ir pateisino Georgios Bartzoko pasitikėjimą.

Antrajame kėlinyje abi komandos keitėsi sėkmingomis atakomis, pirmaujanti komanda pirmoje mačo dalyje keitėsi net 13 kartų, o po Nicko Weilerio-Babbo tritaškio paskutinę antrojo kėlinio sekundę po dviejų kėlinių pirmavo aikštelės šeimininkai (35:38).

Didžiąją trečiojo kėlinio dalį pirmavo ir geriau atrodė aikštelės šeimininkai „Bayern“ krepšininkai, tačiau kėlinio pabaigoje 7 taškus pelnė buvęs žalgirietis Thomasas Walkupas, o toks gynėjo pasirodymas prieš ketvirtąjį kėlinį „Olympiakos“ ekipai leido susigrąžinti trapų pranašumą (54:51).

Ketvirtąjį kėlinį geriau pradėjo „Olympiakos“, kurie ketvirčio pradžioje susikrovė 7 taškų pranašumą (60:53), tačiau po to atkarpa 0:6 atsakė „Bayern“, kurie nukirpo graikų pranašumą iki minimalaus (60:59).

Po to dar vieną 8:3 spurtą surengė Graikijos grandai, kurie po Giannuolio Larentzakio tritaško „Oly“ susigrąžino kiek saugesnį pranašumą prieš aikštelės šeimininkus (68:62).

Per likusį žaidimo laiką abi ekipos kiek aprimo puolime, tačiau prasidėjus prieš paskutinei rungtynių minutei po dviejų tikslių Filipo Petruševo baudos metimų Graikijos klubas toliau turėjo trapų pranašumą prieš Bavarus (72:67).

Po to Sylvainas Francisco pataikė sudėtingą dvitaškį prieš F.Petruševą (72:69), o kitoje atakoje Miuncheno ekipai pavyko apsiginti ir likus pusei minutės rungtynių nugalėtojas nebuvo aiškus.

Bavarijos klubas neišpildė savo pirmojo derinio ir Andreasas Obstas nepataikė tritaškio, o po netikslaus metimo vokiečių klubas neprasižengė ir du lengvus taškus iš po krepšio pelnė F.Petruševas (74:69). Visgi kitoje atakoje tas pats S.Francisco pataikė sudėtingą tritaškį ir likus 3,7 sekundės sugrąžino mažą viltį aikštelės šeimininkams (74:72).

„Bayern“ po sėkmingos atakos prasižengė prieš G.Larentzakį, kuris pataikė du baudos metimus, po to bavarai neatsakė taškais, kas lėmė, kad graikas padėjo tašką rungtynėse bei leido „Olympiakos“ švęsti dramatišką pergalę prieš „Bayern“ (76:72).

„Bayern“: Serge'as Ibaka (7/11 dvit., 1/1 trit., 1/1 baud., 8 atk. kam., 23 naud. bal.) ir Sylvainas Farncisco (3/6 dvit., 3/4 trit., 3/3 baud., 3 rez. perd., 3 išpr. praž., 21 naud. bal.), Eliasas Harrisas 9 (4/4 dvit., 1/1 baud., 4 atk. kam., 3 išpr. praž., 15 naud. bal.) ir Vladimiras Lučičius 8 (1/1 dvit., 2/5 trit., 5 atk. kam.).

„Olympiakos“: Thomasas Walkupas 16, Filipas Petruševas 14 (6/7 dvit., 2/2 baud., 3 atk. kam.), Ignas Brazdeikis 11, Nigelis Williamsas-Gossas (4/7 dvit.) ir Giannoulis Larentzakis 8 (2/4 trit., 2/2 baud., 4 atk. kam., 3 rez. perd.).