Taškų lenktynėse Rygoje – „Anadolu Efes“ pergalė prieš „Maccabi“

Dėl „Hamas“ sukelto karo Izraelyje ir pernelyg didelio Tel Avivo „Maccabi“ (13/13) pavojaus Turkijoje – Eurolyga atvyko į Rygą, kur taškų lenktynėse pergalę šventė nominalūs aikštės šeimininkai Stambulo „Anadolu Efes“ (11/16) krepšininkai.

Shane'as Larkinas ir Wade'as Baldwinas<br> ZUMAPress.com/SPO/Scanpix/G.Šiupario nuotr.

Feb 8, 2024, 7:01 PM, atnaujinta Feb 8, 2024, 10:14 PM

Turkijos grandai Latvijoje 105:91 (29:27, 21:24, 27:24, 28:16) įveikė „Maccabi“ krepšininkus.

Tai yra antroji „Anadolu Efes“ pergalė Eurolygoje prie naujojo vyriausiojo trenerio Tomislavo Mijatovičiaus. Primename, kad po skaudaus 70:96 pralaimėjimo Kaune „Anadolu Efes“ atleido vyriausiąjį treneri Erdemą Caną.

„Anadolu Efes“ gretose išsiskyrė Shane'as Larkinas. Gynėjas šiame mače žaidė net 38 minutes, per kurias pelnė 22 taškus (3/5 dvit., 4/7 trit., 4/4 baud.), atkovojo 4 kamuolius, išskirstė 6 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų išprovokavo varžovus prasižengti ir sukaupė 32 naudingumo balus.

„Maccabi“ gretose vėl siautė Wade'as Baldwinas. Gynėjas per 31,5 minutės į Turkijos grandų krepšį suvertė 26 taškus (5/11 dvit., 2/4 trit., 10/11 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 10 varžovų pražangų ir užfiksavo 32 naudingumo balų pasirodymą.

Visi keturi kėliniai – ypač rezultatyvūs, o pirmoje rungtynių dalyje ypač dažnai keitėsi pirmaujanti komanda, tačiau į ilgąją pertrauką minimalų pranašumą nešėsi „Maccabi“ (50:51).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Anadolu Efes“ persvėrė rungtynių rezultatą ir nuo to laiko visąlaik pirmavo. „Maccabi“ ne kartą buvo sumažinę varžovų pranašumą iki minimalaus, tačiau ketvirtojo kėlinio viduryje „Anadolu Efes“ pranašumas siekė 8 taškus (88:80).

Likus trims minutėms iki mačo pabaigos tritaškį įsūdė Shane’as Larkinas, kuris „Anadolu Efes“ krepšininkams pirmąkart leido susikrauti dviženklį pranašumą šiame mače (95:84).

Per likusią rungtynių dalį abi ekipos keitėsi sėkmingomis atakomis ir galop pergalę 105:91 šventė „Anadolu Efes“ ekipa.

„Anadolu Efes“: Shane'as Larkinas 22, Rodrigue Beaubois 20 (5/8 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud., 3 rez. perd.), Erčanas Osmani 13 (4/5 dvit., 1/1 trit., 2/2 baud., 7 atk. kam., 20 naud. bal.), Tiboras Pleissas 12 (3/4 dvit., 2/4 trit.), Willas Clyburnas (2/4 dvit., 1/5 trit., 3/3 baud., 7 atk. kam., 2 rez. perd.) ir Tyrique Jonesas (5/5 dvit., 3 atk. kam.) po 10.

„Maccabi“: Wade'as Baldwinas 26, Bonzie Colsonas (1/3 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud., 6 atk. kam.) ir Antoniusas Clevelandas (2/3 dvit., 2/6 trit., 2/2 baud.) po 12, Joshas Nebo (5/7 dvit., 1/4 baud., 7 atk. kam.) ir Jasielis Rivero (5/8 dvit.) po 11) ir Johnas Dibartolomeo 10 (2/7 trit.).