Praėjusią savaitę daugelyje Europos šalių paaiškėjo nacionalinių krepšinio taurių laimėtojai. Keliose užsienio šalyse dėl prizų kovojo ir Lietuvos krepšininkai.

Krepšinio taurių turnyruose – ir triuškinimai, ir sensacijos, ir skirtingos lietuvių nuotaikos<br> lrytas.lt koliažas
I.Brazdeikis<br>AFP/Scanpix nuotr.
 Rokas Jokubaitis<br>G. Bitvinsko nuotr.
Rokas Giedraitis<br>Zuma/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Feb 19, 2024, 5:12 PM

Lietuvos krepšinio atstovai savaitgalį šventė pergales trijose užsienio šalyse. Turkijos taurę iškovojo Šarūno Jasikevičiaus treniruojamas Stambulo „Fenerbahçe“, prie Belgrado „Crvena Zvezda“ pergalės Serbijos taurės turnyre labai daug prisidėjo Rokas Giedraitis, o Ignas Brazdeikis padėjo Pirėjo „Olympiakos“ laimėti Graikijos taurę.

Graikijos taurės finale lietuviai atstovavo abiem komandoms.

Keliose kitose Europos šalyse Lietuvos krepšininkų nuotaika po lemiamų rungtynių buvo blogesnė. Ispanijos, Lenkijos ir Rumunijos taurės finaluose lietuvių komandos patyrė nesėkmes.

Graikija

Graikijos taurės finale susirėmė pastarųjų metų šalies krepšinio lyderiai Pirėjo „Olympiakos“ ir Atėnų „Panathinaikos“. Nors šį sezoną ir Graikijos lygoje, ir Eurolygoje aukštesnę vietą užima „Panathinaikos“, lemiamose taurės turnyro rungtynėse „Olympiakos“ sugebėjo susitelkti ir po lygios kovos pasiekė pergalę 69:58.

„Olympiakos“ šalies taurę iškovojo trečius metus paeiliui.

Naudingiausiu finalo krepšininku buvo išrinktas „Olympiakos“ milžinas prancūzas Moustapha Fallis.

Abiem į finalą patekusioms komandoms atstovauja Lietuvos krepšininkai, tačiau sekmadienį jų indėlis buvo nežymus. „Olympiakos“ puolėjas Ignas Brazdeikis finale taškų nepelnė, „Panathinaikos“ gynėjas Marius Grigonis įmetė 4 taškus.

Finalo aštuonete rungtyniavo ir Atėnų AEK komanda, į kurią grįžo beveik du mėnesius dėl traumos nežaidęs Mindaugas Kuzminskas. Jis ketvirtfinalyje pelnė 18 taškų, bet AEK nusileido „Panathinaikos“ klubui 72:79.

Serbija

Belgrado „Crvena Zvezda“ puolėjas Rokas Giedraitis puikiai žaidė Serbijos taurės finale. Jis pelnė 17 taškų ir buvo rezultatyviausias „Crvena Zvezda“ krepšininkas, o jo komanda nugalėjo amžiną varžovą Belgrado „Partizan“ klubą 85:79. Vis dėlto svarbiausio asmeninio prizo R.Giedraitis negavo – naudingiausiu finalo krepšininku buvo išrinktas serbų numylėtinis „Crvena Zvezda“ įžaidėjas Milošas Teodosičius.

„Crvena Zvezda“ šalies taurę iškovojo jau ketvirtus metus paeiliui. Skaičiuojant visą šiuolaikinę turnyro istoriją (nuo 2003 m.), „Crvena Zvezda“ šventė dešimt pergalių, „Partizan“ – aštuonias.

Turkija

Turkijos taurės finalo aštuonete varžovai nesustabdė Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos Stambulo „Fenerbahçe“ komandos. Finale „Fenerbahçe“ įtikinami nugalėjo Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą 80:67. Naudingiausiu finalo krepšininku išrinktas „Fenerbahçe“ įžaidėjas graikų kilmės amerikietis Nikas Kalathis.

„Fenerbahçe“ šalies taurę iškovojo aštuntąjį kartą ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo „Anadolu Efes“, kuris pergales šventė 12 kartų.

Ispanija

Ispanijos krepšinio sirgaliai šalies taurės finale pamatė dviejų labiausiai tituluotų šalies klubų dvikovą. Joje titulų kolekciją papildė Madrido „Real“, nugalėjęs „Barcelona“ ekipą 96:85. Naudingiausio finalo krepšininko prizas buvo įteiktas „Real“ įžaidėjui argentiniečiui Facundo Campazzo.

„Barcelona“ įžaidėjas Rokas Jokubaitis finale pelnė 7 taškus.

Finalo aštuonete taip pat žaidė „Manresa“, kuriai atstovauja Martinas Gebenas. „Manresa“ ketvirtfinalyje pripažino „Barcelona“ pranašumą 91:102.

„Real“ šalies taurę iškovojo 29-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2020 m.) ir yra turnyro rekordininkas. „Barcelona“ rankose šis prizas buvo atsidūręs 27 kartus.

Prancūzija

Prancūzijos lygos taurės turnyre fiasko patyrė „Monaco“ klubas. Šalies pirmenybėse aiškiai pirmaujantis ir Eurolygoje sėkmingai žaidžiantis „Monaco“ lygos taurės pusfinalyje buvo priverstas pripažinti „Paris“ ekipos pranašumą 93:98.

„Monaco“ vidurio puolėjas Donatas Motiejūnas per šias rungtynes nebuvo registruotas. Finalo aštuonete jis žaidė tik per ketvirtfinalio rungtynes, kuriose įmetė 7 taškus į Le Mano „Sarthe“ krepšį („Monaco“ laimėjo 94:81).

Lygos taurę iškovojo „Paris“ klubas, finale įveikęs „Nanterre“ komandą 90:85. Tai – pirmasis „Paris“ trofėjus. Verta pažymėti, kad šis klubas buvo įkurtas tik 2018 metais, o aukščiausioje Prancūzijos krepšinio pakopoje žaidžia vos trečią sezoną.

Italija

Netikėtai baigėsi Italijos taurės turnyras. Prizą iškovojo tik šeštąją vietą šalies pirmenybėse užimantis „Napoli“ klubas, finale 77:72 patiesęs Eurolygoje žaidžiančią Milano „Olimpia“ komandą. „Napoli“ iškovojo pirmąjį titulą klubo istorijoje.

Kita Eurolygoje rungtyniaujanti Italijos komanda Bolonijos „Virtus“ iš kovos dėl taurės iškrito jau ketvirtfinalyje, kuriame pralaimėjo „Reggiana“ ekipai.

Naudingiausiu finalo aštuoneto krepšininku buvo išrinktas „Napoli“ puolėjas lenkas Michalas Sokolowski, kurį šį mėnesį per Europos pirmenybių atrankos rungtynes reikės stabdyti ir Lietuvos rinktinei. Beje, „Napoli“ treneris yra Lenkijos rinktinę treniruojantis kroatas Igoras Miličičius.

Lenkija

Ostruvo „Stal“ komandoje žaidžiančių Lauryno Beliausko ir Arūno Mikalausko viltis Lenkijos taurės finale sudaužė Varšuvos „Legia“ krepšininkai. Nors „Legia“ šalies pirmenybėse užima tik devintąją vietą, taurės finalo aštuonete žaidė vos ne idealiai ir finale sutriuškino „Stal“ komandą 94:71.

L.Beliauskas finale pelnė 10 taškų, A.Mikalauskas – 2 taškus.

„Legia“ šalies taurę iškovojo trečiąjį kartą, bet abi praėjusias pergales šventė labai seniai – 1968 ir 1970 metais.

Rumunija

Rumunijos taurės finale kartu su komandos draugais iš Bukarešto „Rapid“ kovojo Paulius Petrilevičius. Vis dėlto Rumunijos krepšinio lyderiu tapusio Klužo „Universitatea“ klubo iššūkis „Rapid“ krepšininkams buvo per sunkus. „Universitatea“ laimėjo finalo rungtynes 84:70 ir antrą kartą paeiliui iškovojo šalies taurę.

P.Petrilevičius finale pelnė 9 taškus.

Vokietija

Vokietijos taurę išsaugojo Miuncheno „Bayern“ komanda. Ji dideliu skirtumu laimėjo abejas finalo ketverto rungtynes, o finale nugalėjo Ulmo „ratiopharm“ klubą 81:65. Naudingiausiu finalo ketverto krepšininku išrinktas „Bayern“ gynėjas prancūzas Sylvainas Francisco.

„Bayern“ šalies taurę iškovojo ketvirtąjį kartą (visus keturis kartus – nuo 2018 m.).

Slovėnija

Dramatiškai vyko Slovėnijos taurės finalas. Jis baigėsi vieno taško skirtumu, o pralaimėjusi komanda paskutinėje atakoje nepasinaudojo galimybe dar sykį persverti rezultatą.

Finalo sirena užfiksavo Liublianos „Olimpija“ pergalę prieš Novo Mesto „Krka“ komandą 87:86. „Olimpija“ šalies taurę iškovojo 23-iąjį kartą per 33 sezonus (nuo Slovėnijos nepriklausomybės paskelbimo).

Kroatija

Kroatijos taurę po dviejų sezonų pertraukos susigrąžino „Zadar“ klubas. Jis finale nugalėjo užpernai ir pernai taurės turnyre triumfavusią Zagrebo „Cibona“ komandą 80:68. Finalo rungtynėse ypač ryškiai spindėjęs „Zadar“ puolėjas Luka Božičius pelnė 27 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Zadar“ ir „Cibona“ šalies taurę iškovojo po devynis kartus ir yra šio turnyro rekordininkai.

Juodkalnija

Sensacingai baigėsi lemiamos Juodkalnijos taurės turnyro rungtynės. Jose Podgoricos „Derbi“ per pratęsimą palaužė ilgametį šalies krepšinio lyderį Podgoricos „Budućnost“ klubą 81:80.

„Derbi“ klubas iškovojo pirmąjį titulą.

Savarankiškos Juodkalnijos laikotarpiu (nuo 2006 m.) „Budućnost“ vos antrą kartą nelaimėjo šalies taurės. Praėjusį kartą „Budućnost“ suklupo 2013 metais, kai finale nusileido Nikšičiaus „Sutjeska“ komandai.

Latvija

Latvijos taurės finale intrigos nebuvo. Aiškus favoritas Rygos VEF lemiamose rungtynėse be vargo nugalėjo Rygos „Zelli“ komandą 94:69.

Nuo tada, kai po ilgos pertraukos buvo atkurtas Latvijos taurės turnyras, VEF šį prizą iškovojo visus tris kartus.

Estija

Nesunkiai nuspėjama buvo ir Estijos taurės finalo baigtis. Prizą antrą kartą paeiliui iškovojo Talino „Kalev-Cramo“, lemiamose rungtynėse įveikęs „Tartu Ülikool“ ekipą 76:68.

Bosnija ir Hercegovina

Bosnijos ir Hercegovinos taurė po 14 metų pertraukos susigrąžino Sarajevo „Bosna“. Ši komanda finale nugalėjo Široki Brijego „Široki“ krepšininkus 83:73.