Tris kėlinius antausius „Rytui“ skaldęs „Neptūnas“ atlaikė spaudimą ir vienu metimu nokautavo LKL vicečempioną

Lietuvos krepšinio lygoje šeštadienį susikirto Vilniaus „Ryto“ ir Klaipėdos „Neptūno“ keliai. Nors favoritu buvo laikytas sostinės klubas, „Neptūnas“ sužaidė galingą mačą, pirmavo net 21 taško skirtumu ir sensacingai nugalėjo 84:83 (18:11, 27:16, 17:30, 22:26). Lemiamus du taškus savo komandai pelnė Klaipėdai paskolintas sostinės ekipos žaidėjas Ąžuolas Tubelis.

„Ryto“ ir „Neptūno“ dvikova.<br> LKL nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Mar 16, 2024, 4:49 PM, atnaujinta Mar 16, 2024, 9:24 PM

Tragiškai mačą pradėję vilniečiai sugebėjo antrojo kėlinio pradžioje atsilikti net 12:26, o visi bandymai vytis atsitrenkdavo į pačių sostinės žaidėjų klaidas ir nepataikytus metimus.

Baigiantis antram kėliniui skirtumas padidėjo iki 21 taško – 45:24, o ilsėtis ekipos išėjo „Neptūnui“ pirmaujant 45:27.

Trečiame kėlinyje vaizdas nesikeitė ir 4 min. klaipėdiečiai buvo priekyje 51:36.

Vis dėlto šaltas dušas galiausiai suveikė ir trečiojo kėlinio pabaigoje „Rytas“ sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienženklio skirtumo – 52:59, o prieš lemiamą ketvirtį atsiliko 57:62.

Nors svečiai bandė laikytis, bet galiausiai įpusėjus ketvirčiui po Marcuso Fosterio tritaškio rezultatas tapo lygus 70:70. Tačiau tuomet prabilo veteranas Deividas Gailius, po kurio taškų svečiai ir vėl pabėgo 77:72.

Bet tuomet vėl savo profesionalumą parodė M.Fosteris, kuris įmetė tritaškį su bauda ir likus 3 min. skirtumas aptirpo iki 76:77.

Jo pastangomis likus 130 sek. iki dvikovos pabaigos „Rytas“ persvėrė rezultatą 81:79. Kitą vertus, krepšininkas tuo pat metu gavo penktąją pražangą ir atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo.

Paskutinę minutę rezultatas buvo lygus 81:81, o nuo naudų linijos Mindaugas Girdžiūnas pataikė tik vieną baudą. Į tai dvitaškiu atsakė Gytis Radzevičius – 83:82, o „Neptūnas“ savo atakoje taškų neįmetė.

Tačiau „Rytas“ nepasinaudojo galimybe turėti kamuolį ir nesuspėjo per 8 sek. išsivaryti jį iš savo zonos. „Neptūnui“ buvo likę 14 sek. savo atakai, bet svečiai net nesugebėjo išsimesti kamuolio ir padarė klaidą. Bet teisėjai ir vėl atidavė kamuolį klaipėdiečiams, o jau tuomet taškus pelnė Ąžuolas Tubelis.

Paskutinei atakai „Rytui“ buvo likusios 12 sek., tačiau neįmetė ir pralaimėjo.

„Rytas“: Martynas Echodas 16 (6/10 dvitaškių, 8 atk. kam.), Arnas Velička 15 (4/5 tritaškių, 7 rez. perd., 5 klaidos), Lukas Uleckas (3/8 tritaškių) ir Marcusas Fosteris (4 klaidos) po 14, Gytis Radzevičius 13 (5 atk. kam.), Justinas Gorhamas.

„Neptūnas“: Ignas Sargiūnas (3/8 tritaškių), Deividas Gailius (6 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Ąžuolas Tubelis (10 atk. kam., 7/8 dvitaškių) po 18, Martynas Pacevičius 10, Žygimantas Janavičius 7 (5 rez. perd.).

Vilniaus klubas čempionate žengia antras, lenkdamas kitą sostinės ekipą „Wolves“ dviem pergalėmis.

Praėjusį sekmadienį „Rytas“ žaidė su etatiniu LKL priešu Kauno „Žalgiriu“ ir nusileido 94:97.

Prieš tai vilniečiai turėjo 10 pergalių iš eilės seriją.

„Neptūnas“ su dar dviem ekipomis užima 6–8 vietas. Praėjusią savaitę klaipėdiečiai palaužė „Šiaulius“ 85:76.

Šalies čempionate „Rytas“ iki šeštadienio buvo jau du kartus įveikęs „Neptūną“ – 77:70 ir 93:75.