Revanšas pasiektas: Panevėžyje šeimininkavęs „Rytas“ įveikė „Lietkabelį“

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) vyko principinė akistata, kurią svečiuose 89:77 (17:18, 26:22, 20:16, 26:21) laimėjo Vilniaus „Rytas“ (18–4). Giedriaus Žibėno auklėtiniai nukovė Nenado Čanako treniruojamą Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ (13–9).

Marcusas Fosteris.<br> LKL nuotr.
 „Lietkabelis“ – „Rytas“<br>G.Bitvinsko nuotr.

Mar 28, 2024, 6:23 PM, atnaujinta Mar 28, 2024, 9:09 PM

Panevėžiečiai ir vėl turi vienodą pergalių bei pralaimėjimų balansą su Utenos „Uniclub Casino – Juventus“ (13–9) ekipa, su kuria varžosi dėl ketvirtosios pozicijos. „Rytas“ padidino atotrūkį nuo Vilniaus „Wolves“ (15–8).

Panevėžio komanda uždavė gerą toną rungtynėms ir po Nikolos Popovičiaus metimo pirmavo 12:4. Tai vertė G.Žibėną prašyti pertraukėlės, po kurios skirtumas nesumažėjo – tapo jau dviženklis to paties N.Popovičiaus dėka – 14:4. Tiesa, iki kėlinio pabaigos „Rytas“ panaikino beveik visą turėtą deficitą – 17:18.

Antrąjį ketvirtį dėjimu atidarė Martynas Echodas, kad vilniečiai išsiveržė į priekį (19:18), o galiausiai skirtumas augo svečių naudai – 28:24. N.Popovičius atsakinėjo į „Ryto“ metimus, tačiau to panevėžiečiams buvo maža – 34:40. Po pirmosios mačo dalies vilniečiai turėjo trapų pranašumą – 43:40.

N.Popovičius per pirmąją mačo pusę pelnė 16 taškų iš 40, kuriuos surinko „7bet-Lietkabelis“. „Ryto“ gretose su 12 taškų lyderiavo M.Echodas.

Apylygė kova tęsėsi toliau. Tritaškiais keitėsi Arnas Velička ir D.Sirvydis, į seriją įsijungė ir Gytis Masiulis, lyginęs rezultatą – 53:53. Vilniečiai pabandė atitrūkti (61:55), tiesa, ketvirčiui besibaigiant techninę pražangą užsidirbo Oskaras Pleikys. Prieš lemiamą kėlinį „Rytas“ pirmavo 63:56.

Panevėžio komandos puolimas ėmė byrėti, o už tai svečiai skaudžiai baudė. Gerai progas „iš žaidimo“ bei baudų metimus realizavęs „Rytas“ ėmė grėsmingai tolti (75:60), o minutės pertraukėlė negelbėjo Nenado Čanako kariaunos. Kai atrodė, jog situacija yra kritinė, svarbų tritaškį su pražanga smeigė G.Orelikas (69:78), lyderystę rodė ir D.Sirvydis, tad likus mažiau nei 2 minutėms intriga buvo gyva – 77:84. M.Fosteris atsakė dviem taškais ir taip dėjo pamatą „Ryto“ pergalei – 86:77.

Džordže Gagičius ir Dovis Bičkauskis nepadėjo „7bet-Lietkabeliui“, o „Rytas“ neturėjo Margirio Normanto.

Vilniečiai turėdami 18 pergalių užima 2-ąją vietą LKL čempionate.

„Lietkabelis“ su 13 laimėjimų rikiuojasi 4-oje pozicijoje.

Pirmąsias šio sezono tarpusavio LKL rungtynes „Rytas“ laimėjo 94:73.

Tiesa, paskutinėse tarpusavio rungtynėse, Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalyje panevėžiečiai šventė pergalę 94:86.