Už fantastikos ribų – Domantas Sabonis NBA pasiekė vieną įspūdingiausių NBA rekordų

„Sacramento Kings“ (45/33) lyderis Domantas Sabonis ir toliau dominuoja NBA mačuose. Kalifornijos klubas svečiuose 107:77 (29:19, 36:21, 13:24, 29:13) sekmadienį nuo savo kelio nušlavė „Brooklyn Nets“ (31/48) ekipą, o lietuvis pasiekė vieną įspūdingiausių rezultatų NBA – jis 61-ąjį kartą iš eilės susirinko dvigubą dublį. Taip sėkmingai per visą lygos istoriją žaidė dar tik 6 krepšininkai.

Domantas Sabonis<br>Getty Images/AFP/SPO/Scanpix nuotr.

2024-04-08 07:07, atnaujinta 2024-04-08 08:09

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas per 35 minutes pelnė 18 taškų (7/13 dvit., 0/1 trit., 4/5 baud.), atkovojo 20 kamuolių, atliko 9 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir 3 kartus suklydo.

27-erių aukštaūgis dvigubą dublį iš eilės pasiekė pasiekė 61-ą kartą paeiliui. Tai – NBA visų laikų rekordas. D.Saboniui dabar priklauso septintoji ilgiausia dvigubų dublių serija NBA istorijoje – jis aplenkė Elvino Hayeso 60 metų senumo atkarpą.

1968 metais nuo spalio 30 d. iki vasario 22 dienos tąkart žaidėjas 60 kartų iš eilės rinko dvigubus dublius.

„Domantas yra didžiulis kovotojas, – kalbėjo „Kings“ vyr. treneris Mike'as Brownas. – Jis niekada nesustoja kautis. Mano nuomonė, prigimtis kovoti yra tai, kas jį tiesiog veda į priekį“

„Kings“ gretose 20 taškų pelnė De'Aaronas Foxas, kuris taip pat padėjo klubui pasiekti 45 pergalę ir sustabdė dviejų pralaimėtų mačų seriją, dėl kurios „Kings“ Vakarų konferencijoje buvo devintoje vietoje.

Sakramentas pataikė 51,1 procentą metimų iš žaidimo ir sumetė 43 procentus tritaškių bei mačo viduryje pirmavo 65:40. Atsarginių žaidėjų suolas buvo pelnęs 29 taškus.

Jau pirmajame ketvirtyje D. Sabonis vos nepratęsė savo dublių serijos, kai per 12 minučių surinko 8 taškus ir atkovojo aštuonis kamuolius.

Lietuvis pelnė 10-ąjį tašką antrajame kėlinyje dėjimu likus kovoti 4 minutes, o dviženklį atsikovotą kamuolį susirinko to paties kėlinio 10-ąją minutę.

Trečiajame kėlinyje „Nets“ 24:13 pranoko Sakramentą ir sumažino deficitą iki 78:64, tačiau per lemiamą ketvirtį „Kings“ sudaužė šeimininkus 29:13.

„Nets“: Camas Thomasas 21 (6/11 dvit., 2/7 trit., 4 kld.), Trendonas Watfordas 16 (5/13 dvit., 2/5 trit., 7 atk. kam., 4 kld.), Jalenas Wilsonas 11.

„Kings“: De'Aaronas Foxas 20 (5/9 dvit., 3/11 trit., 5 atk. kam.), Keeganas Murray 19 (4/8 dvit., 3/10 trit., 6 atk. kam., 4 rez. perd., 4 blok.), Domantas Sabonis 18 (7/13 dvit., 20 atk. kam., 9 rez. perd.), Trey Lylesas 14 (10 atk. kam.).