Dramatiškame mūšyje Bolonijoje – fenomenalaus M. Howardo tempiamos „Baskonia“ triumfas Baskai užsitikrino aštuntąją vietą Eurolygoje

Tado Sedekerskio atstovaujamą Vitorijos „Baskonia“ (18/16) už ausų į aštuntąją vietą Eurolygos reguliariojo sezono turnyrinėje lentelėje ištempė Markusas Howardas, kuris surengė įspūdingą šou ir smarkiai prisidėjo prie to, kad baskai įveiktų Bolonijos „Virtus“ (17/17) krepšininkus.

Markusas Howardas<br>G.Bitvinsko nuotr.

Apr 12, 2024, 9:01 PM, atnaujinta Apr 13, 2024, 12:37 AM

Bolonijoje baskai 94:90 (21:22, 23:31, 31:21, 20:17) įveikė vietos „Virtus“ ir pratęsė Luca Banchi auklėtinių pralaimėjimų seriją Eurolygoje iki septynių.

M.Howardas per 32 minutes sukratė 34 taškus (6/9 dvit., 5/13 trit., 7/8 baud.), atliko 3 rezutlatyvius perdavimus ir mačą baigė su 27 naudingumo balais.

Iki antrojo kėlinio vidurio mačas buvo itin permainingas (38:38). Visgi po to aikštelės šeimininkai surengė spurtą net 0:13 ir susikrovė solidų dviženklį pranašumą (38:51), kurį baskams pavyko kiek sušvelninti per paskutines antrojo ketvirčio minutes (44:53).

Antroji mačo dalis priklausė Vitorijos krepšininkams, kurie trečiąjį ketvirtį laimėjo 31:21, o lemiamame kėlinyje atlaikė varžovų spurtą ir galop mačą laimėjo rezultatu (95:91).

Baskai po šios pergalės reguliariajame sezone užėmė 8-ąją vietą ir turės du šansus kovoje dėl atkrintamųjų, kai tuo tarpu „Virtus“ po šio pralaimėjimo liko 10-oje pozicijoje.

Pirmajame įkrintamųjų etape baskai Serbijoje (Belgrade) susikaus su Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkais ir jei pralaimės, turės antrą šansą kautis , o „Virtus“ Stambule susikaus su vietos „Anadolu Efes“. Jei italai pralaimės, jie šansų kovoti dėl atkrintamųjų neturės.

„Virtus“: Iffe Lundbergas 18 (6/6 dvit., 2/6 trit., 5 atk. kam., 2 rez. perd., 22 naud. bal.), Marco Belinelli 15 (3/4 dvit., 1/4 trit., 6/7 baud.), Danielis Hackettas 11 (1/3 dvit., 2/5 trit., 3/3 baud., 8 rez. perd., 6 atk. kam., 4 išpr. praž., 21 naud. bal.), Jordanas Mickey 10 (4/5 dvit., 0/1 trit., 2/3 baud.), Tornikė Šengelija 8 (4/8 dvit., 4 atk. kam., 3 rez. perd., 5 išpr. praž., 14 naud. bal.).

„Baskonia“: Markusas Howardas 34, Vanja Marinkovičius 17 (4/6 dvit., 2/5 trit., 3/5 baud., 5 atk. kam.), Codi Milleris-McIntyre'as 16 (8/15 dvit., 0/1 trit., 7 rez. perd., 4 atk. kam., 3 klaid.), ...... Tadas Sedekerskis 4 (2/2 dvit., 4 atk. kam.).