Neįtikėtinas amerikiečio spurtas paguldė Š. Jasikevičiaus treniruojamą „Fenerbahce“ Lietuvio ir „Barcelona“ akistatos atkrintamosios nepamatysime

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahce“ (20/14) išvykoje po dramatiškos kovos krito prieš Pirėjo „Olympiakos“ (22/13) ir užsitikrino šeštąją vietą Eurolygos reguliariajame sezone.

Šarūnas Jasikevičius<br>R. Vilkelio nuotr.

2024-04-12 20:46, atnaujinta 2024-04-13 00:52

Lietuvio treniruojamas Turkijos klubas po sudėtingos kovos 81:84 (19:19, 15:19, 18:15, 17:16, 12:15) krito prieš praėjusių metų Eurolygos vicečempionus, kuriuos į priekį lemiamu metu tempė Isaiah Canaanas.

Isaiah Canaanas šiame mače per 26 minutes iš viso pelnė 27 taškus (3/3 dvit., 5/7 trit., 6/7 baud.) ir buvo pagrindinis Graikijos klubo pergalės kalvis.

Su Šaru prie ekipos vairo „Fenerbahce“ laimėjo 14 Eurolygos rungtynių šį sezoną.

Pirmoje mačo dalyje abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais, tačiau didžiąją laiko dalį pirmavo būtent aikštelės šeimininkai, kuriuos savo tritaškiais į priekį tempė Isaiah Canaanas (34:38). Amerikietis per pirmąją mačo dalį iš viso sumetė net 4 tritaškius iš 5.

Trečiąjį ketvirtį Šaro ekipa pradėjo spurtu 9:4 ir susigrąžino trapų pranašumą (43:42). Galop po trečiojo kėlinio lietuvio komandai nepavyko išlaikyti trapaus pranašumo ir į lemiamą kėlinį „Fenerbahce“ ėjo atsilikinėdami tašku (52:53).

Lemiamą kėlinį Turkijos grandai pradėjo spurtu 6:0 ir susikrovė 5 taškų pranašumą (58:53). Visgi po to atkarpą 2:11 laimėjo graikai, kurie susigrąžino 4 taškų pranašumą (60:64). Po to devynis taškus prieš važrovų vieną pelnė Nigelas Hayesas-Davisas, kuris tempė „Fenerbahce“ į priekį lemiamu rungtynių momentu (69:65).

Po to Shaquielle'as McKissicas pelnė dvitaškį su pražanga ir likus 1 min. 15 sek. mačo nugalėtojas vis dar nebuvo aiškus (69:68). Per likusią minutę Nigelas Williamsas-Gossas pataikė vienintelę baudą, prametė pergalingą tritaškį, o Kosto Papanikolaou dvitaškis, kurį metė po netikslaus N.Williamso-Gosso metimo, taip pat nebuvo tikslus ir abi komandos keliavo į prašęsimą (69:69).

Pratęsime abi komandos keitėsi sėkmingais epizodais, tačiau vienas kertinių momentų buvo tuomet, kai Nickas Calathesas atkovojo kamuolį puolime ir pakartojo Scottie Wilbekino netikslų metimą (76:73). Po to Šaro auklėtiniai apsigynė ir du taškus pelnė serbas Marko Guduričius (78:73).

Vėliau graikų viltis išlaikyti bandė I.Canaanas, kuris pataikė sudėtingą tritaškį, pridėjo dvi tikslias baudas, dvitaškį ir persvėrė naudą bei persvėrė mačo rezutlatą (78:80). Gynėjas po to perėmė kamuolį, sumetė dvi baudas ir uždarė rungtynes, nepaisant to, kad S.Wilbekinas dar pataikė tritaškį ir graikai pataikė dvi baudas (81:84).

Šį mačą pralaimėję Šaro auklėtiniai užsitikrino penktąją vietą Eurolygos reguliariajame sezone ir pirmajame atkrintamųjų etape susikaus su Donatu Motiejūnu ir Monako ekipa.

„Olympiakos“: Isaiah Canaanas 27, Shaquielle'as McKissicas 12 (5/7 dvit.), Kostas Papanikolaou 8 (4/5 dvit., 6 atk. kam.), Luke'as Sikma (1/1 dvit., 1/2 trit., 2/4 baud.) ir Giannoulis Larentzakis (3/4 dvit., 0/3 trit., 1/1 baud.) po 7.

„Fenerbahce“: Nigelas Hayesas Davisas 21 (6/8 dvit., 2/5 trit., 3/7 baud., 3 atk. kam., 3 klaid., 17 naud. bal.), Scottie Wilbekinas 12 (0/1 dvit., 3/9 trit., 3/3 baud., 4 atk. kam.), Sertačas Šanli 11 (4/4 dvit., 1/4 baud., 3 atk. kam.), Tyleris Dorsey 10 (3/5 dvit., 1/3 trit., 1/2 baud., 4 atk. kam.), Marko Guduričius 9 (2/2 dvit., 1/4 trit., 2/2 baud., 4 atk. kam.).