„Anadolu Efes“ košmaras – įkrintamąsias pradėjo fejerverkais, bet liko prie suskilusios geldos

Eurolygos įkrintamosios varžybos vis labiau įgauna pagreitį – dar viename naujojo Eurolygos formato mače antradienį ietis Stambule surėmė „Anadolu Efes“ ir Bolonijos „Virtus“ krepšininkai.

Sh.Larkinas.<br>R. Vilkelio nuotr.

Apr 16, 2024, 9:00 PM, atnaujinta Apr 17, 2024, 12:06 AM

Akistatą laimėjo ir dėl „aštuntojo numerio“ Eurolygos atkrintamosiose varžybose penktadienį prieš Vitorijos „Baskonia“ išvykoje kovos Bolonijos „Virtus“.

Ji įveikė „Anadolu Efes“ krepšininkus 67:64 (21:23, 14:13, 13:14, 19:14).

Rungtynių pradžioje atrodė, kad „Anadolu Efes“ nupūs varžovus taškų lietumi – turkus į priekį vedė net penkis tolimus metimus per pirmąsias penkias minutes įmetęs Willas Clyburnas. Stambulo klubas įpusėjus ketvirčiui džiaugėsi dviženkliu pranašumu, bet tada vaizdas aikštėje ėmė keistis.

Aikštės šeimininkai pradėjo kamuolius mesti ne į krepšį, o varžovams į rankas, o tuo pasinaudojusi „Virtus“ priartėjo ir po pirmųjų dešimties minučių atsiliko vos dviem taškais – 21:23.

Galingu puolimu akistatą pradėję turkai vis labiau ėmė klimpti „Virtus“ gynybos spąstuose – „Anadolu Efes“ atakos tapo statiškomis, o tai leido svečiams nuolat laikytis prie savo priešininkų.

Po pirmosios rungtynių pusės komandas skyrė taškas – 36:35 pirmavo „Anadolu Efes“.

Permaininga bei nervinga kova tęsėsi ir antroje mačo pusėje. Ketvirtajame ketvirtyje savo plano ir toliau besilaikiusi „Virtus“ ėmė tolti nuo varžovų.

Likus žaisti 3 minutes iki ketvirčio pabaigos svečiai buvo priekyje 64:57.

Lemiamas „Anadolu Efes“ šturmas akistatos pabaigoje virto šnipštu – Sh.Larkinas prametė svarbų baudos metimą, kitoje atakoje sužaidė neatsakingai, o Gabrielis Lundbergas tritaškiu pratęsė „Virtus“ žygį dėl bilieto į Eurolygos atkrintamąsias.

Akistata dėl paskutiniojo bilieto į Eurolygos įkrintamąsias Bolonijoje vyks penktadienį.

Tuo metu pralaimėjimą patyrusios Stambulo ekipos Eurolygos sezonas užsibaigė su šiomis rungtynėmis.

„Anadolu Efes“: Willas Clyburnas 22, Shane‘as Larkinas 16, Ercanas Osmani 6.

„Virtus“: Tornike Šengelia 13, Gabrielis Lundbergas ir Awudu Abassas po 12, Marco Belinelli 11.