Po pirmojo savo pralaimėjimo LKL čempionate A. Trinchieri kandžiai užsipuolė vaidybos neatskiriančius Lietuvos teisėjus

Nutrūko Kauno „Žalgirio“ (22–3) komandos 14 pergalių serija iš eilės „Betsafe-LKL“ čempionate. Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje po 2 pratęsimų nusileido Klaipėdos „Neptūno“ (14–12) krepšininkams 112:114 (19:19, 21:19, 11:23, 36:26, 14:14, 11:13).

Kauno „Žalgirio“ treneris Andrea Trinchieri<br>G.Bitvinsko nuotr.
Kauno „Žalgirio“ treneris Andrea Trinchieri<br>G.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 17, 2024, 11:21 PM, atnaujinta Apr 18, 2024, 7:50 AM

Specialistui iš Italijos A.Trinchieri tai buvo pirmasis kluptelėjimas vietinėse pirmenybėse.

Be to, „Neptūnas“ reguliariajame sezone tapo vienintele ekipa, laimėjusia tarpusavio seriją su Kauno klubu (2:1).

„Neptūnas“ išlaikė penktąją poziciją turnyro lentelėje ir pergalėmis pavijo Utenos klubą, kuris šio turo susitikimą žais tik savaitgalį.

226 taškai, pelnyti abiejų komandų – daugiausiai šiame „Betsafe-LKL“ sezone.

„Noriu pasveikinti visą „Neptūno“ organizaciją su šia smagia pergale. Noriu pasakyti, kad buvome pasirengę šioms rungtynėms ir džiaugiuosi kiekvieno žaidėjo indėliu į pergalę.

Net ir tais, kurie nežaidė, nes buvome vieningi, skatinome vienas kitą siekti to laimėjimo. Šiandien mūsų trys veteranai aikštėje išbuvo po 40 minučių – sakyčiau, įspūdinga.

Žinojome, kad „Žalgiris“ žaidžia po Eurolygos kovų pabaigos ir yra sunkoka persiorientuoti į vidaus čempionatą. Bet vis tiek mes nusipelnėme pergalės. Kodėl tie mūsų trys veteranai taip galingai žaidžia?

Aš juos labai myliu. Tai unikalu – jie patys labai nori laimėti“, – kalbėjo „Neptūno“ treneris Georgios Vovoras.

„Sveikinu „Neptūną“. Jie labai galingai kovojo. Pabaigoje jie laimėjo. Nežaidėme taip, kaip norėjome, – tikino po savo pirmojo pralaimėjimo LKL čempionate „Žalgirio“ treneris Andrea Trinchieri. – Sugebėjome sugrįžti, bet lemiamu momentu pratęsimų pabaigoje padarėme klaidų, kurios neleido laimėti.

Aš į krepšinio šalį Lietuvą atvykau žinodamas, kad aš moku atpažinti vaidybą. Bet mane labai nustebino tokie švilpukai ir toks teisėjavimas šalyje, kur žaidžia geriausi žaidėjai, palaiko vieni geriausių sirgalių.

Šiame mače mes gavome 38 pražangas ir techninę pražangą tuomet, kai žaidėjas kalbėjosi su manimi. Tai geras vyrukas yra ir man staigmena, kai priimami tokie sprendimai. Tai netikėta. Tai buvo staigmena.

Panašiai jautėmės ir po mačo su Panevėžio „Lietkabeliu“, kai Edmundas Sumneris taip pat gavo nesportinę pražangą. Mes jauna komanda ir mes nemokame vaidinti. Bet kai kitos komandos žaidėjai krenta lyg snaiperio pašauti, sunku yra laimėti.

Bet šios rungtynės mažai ką keičia – mes sugrįšime kitoms rungtynėms dar geriaus pasirengę.“

– Jūsų ekipos penki žaidėjai mačą anksčiau baigė dėl viršytų pražangų limito. Ar turėjote savo karjeroje tokį faktą, kad penki krepšininkai gautų tiek baudų ir sėdėtų ant atsarginių suolo?

– Neprisimenu tokio įvykio savo karjeroje. Bet šį įvykį prisiminsiu ilgam.

– Kokia taktika turėjo būti šioje dvikovoje?

– Sunku turėti taktiką, kai komanda nežaidžia šimtu procentų. Mes trečią kėlinį žaidėme itin minkštai. Bet čia yra rungtynės, kuriose mes mentaliai nebuvome nusiteikę žaisti. „Neptūnas“ šiuo metu žaidžia gerai ir šios rungtynės bus gera pamoka mums.

Gyvai: nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai 2024