Įspūdinga ataka pasižymėję ir „Maccabi“ šturmą atlaikę „Panathinaikos“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą Karjeros mačą sužaidė K. Sloukas

Per vieną ataką 8 taškus pelnę, varžovų bandymus kabintis į rungtynes atlaikę ir Kosto Slouko rekordo pastūmėti Ergino Atamano auklėtiniai atsirevanšavo prieš Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkus ir išlygino Eurolygos ketvirtfinalio serijos rezultatą (1:1).

Erginas Atamanas ir Kostas Sloukas<br> EPA/ELTA nuotr.
„Panathinaikos“ komandos savininkas Dimitris Giannakopoulos<br> EPA/ELTA nutor.

2024-04-25 20:45, atnaujinta 2024-04-26 10:39

„Panathinaikos“ antrajame mače namuose 95:79 (20:28, 31:11, 20:21, 24:19) nugalėjo Odedo Kattašo treniruojamą „Maccabi“ klubą.

Mačą tarp „Panathinaikos“ ir „Maccabi“ stebėjo ir „Pao“ komandos savininkas Dimitris Giannakopoulos, kuris pirmąkart po dvejų metų pertraukos pasirodė OAKA arenoje.

Trečiasis serijos mačas Serbijoje įvyks balandžio 30-ąją, 19:00 val. Lietuvos laiku. Mačo eigą sekite tinklalapyje lrytas.lt. Primename, kad ketvirtfio serijoje yra kovojama iki trijų pergalių.

M.Grigonis per beveik 18 minučių aikštelėje pelnė 2 taškus (1/1 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir sukaupė 4 naudingumo balus.

Karjeros rekordą šiame mače pagerino Kostas Sloukas. Gynėjas į „Maccabi“ krepšį įmetė 29 taškus (8/9 dvit., 4/7 trit., 1/1 baud.), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir mačą baigė su 28 naudingumo balais. Gynėjas pagerino savo taškų rekordą, kuris prieš tai buvo 26.

Pirmajame kėlinyje savo madas diktavo Tel Avivo „Maccabi“ ekipa. Rungtynių pradžia buvo itin rezultatyvi, o tuo naudojosi Atėnuose vizituojantys „Maccabi“ krepšininkai. O.Kattašo auklėtiniai puikiai žaidė be kamuolio, išnaudojo varžovų klaidas gynyboje ir ketvirčio pabaigoje turėjo 9 taškų pranašumą (16:25), kurį praktiškai visą pavyko išsaugoti iki kėlinuko pabaigos (20:28).

Antrojo kėlinio pradžioje kiek geriau atrodė „Panathinaikos“ krepšininkai, tačiau įpusėjus ketvirčiui ir toliau pirmavo svečiai (32:36).

Likus 3 minutėms iki ketvirčio pabaigos Kostas Sloukas tiksliu tritaškiu metimu išlygino rungtynių rezultatą (38:38). Po to „Pao“ apsigynė ir K.Sloukas šveitė dar vieną tritaškį ir persvėrė mačo rezultatą „žaliųjų“ naudai (41:38).

Po tikslaus graiko tritaškio po krepšiu nesportinė pražanga buvo užfiksuota Joshui Nebo prieš Ioannį Papapetrou, kuri buvo išnaudota puikiai. Puolėjas pataikė baudas, smeigė tritaškį ir „Pao“ praktiškai per vieną ataką pelnė 8 taškus (46:38).

Po to E.Atamano auklėtiniai apsigynė, Mathiasas Lessort’as pelnė dvitaškį su pražangą ir „Pao“ pirmąkart išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu (48:38).

Per likusį ketvirčio laiką „Panathinaikos“ minimaliai padidino savo pranašumą (51:39). Be to, antrąjį kėlinį 31:11 laimėjo aikštelės šeimininkai.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Pao“ laimėjo atkarpą 5:0 ir susikrovė net 17 taškų pranašumą (56:39).

Antroje ketvirčio dalyje abi ekipos keitėsi sėkmingais epizodais, tačiau dviženklį pranašumą ir toliau išlaikė „Panathinaikos“ (71:60).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Tel Avivo klubas surengė spurtą 0:8 ir sumažino Atėnų ekipos pranašumą iki 3 taškelių (71:68).

Vis dėlto „Panathinaikos“ po to surengė spurtą 16:4 (87:72) ir galiausiai atlaikė „Maccabi“ bandymą sugrįžti į rungtynes bei išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą 1:1 (94:79).

Mačo pabaigoje dar techninę pražangą užsidirbo J.Nebo, o dėl to, kad centras buvo užsidirbęs nesportinę pražangą, jis buvo išvarytas iš rungtynių.

Paskutinės rungtynių atakos metu Antoniuso Clevelando metimą blokavo Kostas Antetokounmpo, po kurio graikas emocingai reagavo į savo gynybinę poziciją. Tel Avivo ekipos žaidėjai nebuvo patenkinti graiko emocijomis ir krepšininkai apsižodžiavo, tačiau didesnio konflikto išvengti pavyko.

Primename, kad pirmąjį mačą 87:91 laimėjo „Maccabi“ krepšininkai.

„Maccabi“ gretose rezultatyviausiai žaidė Lorenzo Brownas, kuris per 29 minutes aikštelėje pelnė 18 taškų (6/8 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud.), pridėjo 6 rezultatyvius perdavimus ir surinko 21 naudingumo balą.

Be to, primename, kad šiame susitikime nerungtyniavo Izraelio ekipos lyderis Wade'as Baldwinas, kuriam yra įplyšęs šlaunies raumuo.

„Panathinaikos“: Kostas Sloukas 29, Ioannis Papapetrou 15 (0/3 dvit., 4/7 trit., 3/4 baud., 3 atk. kam., 3 rez. perd.), Konstantinos Mitoglou 14 (5/9 dvit., 0/3 trit., 4/5 baud., 6 atk. kam., 4 išpr. praž.), Mathiasas Lessort'as 11 (4/6 dvit., 3/5 baud., 8 atk. kam., 3 rez. perd., 7 išpr. praž., 22 naud. bal.), Kendrickas Nunnas 10 (2/5 dvit., 2/5 trit., 4 atk. kam., 3 rez. perd.).

„Maccabi“: Lorenzo Brownas 18, Antoniusas Clevelandas (6/8 dvit., 0/2 trit., 3 atk. kam.) ir Jake'as Cohanas (3/3 dvit., 2/3 trit.) po 12, Tamiras Blattas 11 (0/2 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud., 6 rez. perd.), Jasielis Riveiro 9 (3/7 dvit., 1/1 trit.).