Lemiamame mače dominavę T. Delininkaitis ir M. Lukauskis „Jurbarkui-Kariui“ nukalė NKL titulą

Legendiniai Tomas Delininkaitis ir Mindaugas Lukauskis su Jurbarko „Jurbarko-Kario“ komanda tapo Nacionalinės krepšinio lygos („7bet-NKL“) čempionais.

Tomas Delininkaitis (kairėje), Mindaugas Lukauskis (viduryje) ir Vytautas Šarakauskas (dešinėje)<br> V.Selivončiko nuotr.
 Mindaugas Lukauskis<br> V.Selivončiko nuotr.
 Rungtynių akimirka<br> V.Selivončiko nuotr.
 Tomas Delininkaitis<br> V.Selivončiko nuotr.
Mindaugas Lukauskis (kairėje) ir Tomas Delininkaitis (dešinėje)<br>J.Mockaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

Apr 28, 2024, 8:31 PM, atnaujinta Apr 29, 2024, 12:29 AM

Sekmadienio vakarą Jurbarko ekipa išvykoje 89:84 (18:13, 25:16, 15:22, 33:31) įveikė Arimanto Mikaločiaus treniruojamą Kretingos „Kretingą“ ir didžiojo NKL finalo serijoje triumfavo rezultatu (3–1).

Primename, kad Povilo Valaičio treniruojama Jurbarko komanda praėjusiais metais laimėjo Regionų krepšinio lygą (RKL), kuri yra laikoma trečiomis stipriausiomis Lietuvos klubinio krepšinio pirmenybėmis ir tik šiemet debiutavo antroje pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygoje (NKL).

Be to, primename, kad NKL nugalėtojai gauna bilietą į kito sezono (2024/25 m.) Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionatą. Tiesa, kol kas nėra aišku, ar šiuo kvietimu Jurbarko ekipa pasinaudos.

41-erių T.Delininkaitis šiame mače per 36 minutes aikštelėje pelnė 21 tašką (4/6 dvit., 2/3 trit., 7/9 baud.), atkovojo 6 kamuolius, išdalino 5 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 27 naudingumo balus.

44-erių M.Lukauskis per 36,5 minutės sumetė 19 taškų (2/2 dvit., 3/8 trit., 6/6 baud.), sugirebė 7 atkovotus kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir surinko 22 naudingumo balus.

T.Delininkaitis (2006 m., 2011 m. ir 2012 m.) ir M.Lukauskis (2006 m. ir 2009 m.) yra taip pat tapę ir Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) čempionais.

Pakeliui iki finalo Jurbarko klubas susitvarkė su „Vyčiu-VDU“ ir Palangos „Olimpu“, o Kretingos ekipa – su Kauno „Žalgiriu-2“, „Telšiais“ ir Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Ignas Juškevičius pelnė pirmuosius 9 taškus jurbarkiečiams ir kova prasidėjo atkakliai (9:8), tačiau svečiai į priekį nurūko po 11:2 spurto ir įgijo dviženklę persvarą (27:15). Tomo Delininkaitis antrajame ketvirtyje tarė savo žodį ir per jį pelnė 13 taškų, o svečiai tvirtai pirmavo po pirmosios dvikovos pusės – 43:29.

Abiems komandoms pirmoje mačo pusėje sunkiai sekėsi realizuoti tolimus metimus – jurbarkiečiai smeigė 2 iš 13 mėginimų (15 proc.), o kretingiškiai atsakė 2 iš 12 bandymų (16 proc.).

Po ilgosios pertraukos išėję kretingiškiai parodė, jog dar nekelia baltos vėliavos ir kėlinį pradėjo 10:2 atkarpa (39:45). Kovoje išlikę šeimininkai prieš lemiamas 10 minučių nuo varžovų laikėsi 7 taškų skirtumu – 51:58.

Likus mažiau nei 5 min. Karolis Kokoška svečių spurtą 11:2 vainikavo tritaškiu (72:59). Per likusį laiką kretingiškiams perlaužti rungtynių eigos nebepavyko ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Kretingos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo Mindaugas Stašys. Gynėjas per 35 minutes į Jurbarko ekipos krepšį suleido 30 taškų (7/12 dvit., 2/7 trit., 10/11 baud.), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 9 pražangas ir mačą baigė su 32 naudingumo balais.

Kretinga“: Mindaugas Stašys 30, Nojus Pabrieža 12 (5/7 dvit., 2/2 baud., 6 atk. kam., 5 išpr. praž., 20 naud. bal.), Ernestas Bružas 10 (2/3 dvit., 2/4 trit., 3 atk. kam.), Edgaras Danys 9 (3/4 dvit., 1/5 trit., 0/2 baud., 3 rez. perd.), Modestas Jurkaitis (1/3 dvit., 2/3 trit., 3 atk. kam.) ir Mantas Ruikis (2/4 dvit., 1/6 trit., 1/2 baud., 4 atk. kam.) po 8.

Jurbarkas-Karys“: Tomas Delininkaitis 21, Mindaugas Lukauskis 19, Karolis Kokoška 15 (6/6 dvit., 1/4 trit., 6 atk. kam., 18 naud. bal.), Vytautas Šarakauskas 14 (3/5 dvit., 1/1 trit., 5/6 baud., 8 atk. kam., 19 naud. bal.), Ignas Juškevičius 9 (4/8 dvit., 1/2 baud., 4 atk. kam.).

„Nauja diena“: kodėl rytų Lietuvoje laimėjo prorusiškas kandidatas?