„Olympiakos“ sugebėjo peržengti R. Jokubaičio su „Barcelona“ barjerą ir žais Eurolygos finalo ketverte

Eurolygoje trečiadienio vakarą galiausiai paaiškėjo visi finalo ketverto dalyviai: paskutinę ekipa finaluose bus Pirėjo „Olympiakos“. Penktose serijos rungtynėse Katalonijos sostinėje kovojusi „Barcelona“ su Roku Jokubaičiu nesugebėjo pasipriešinti Pirėjo „Olympiakos“ su Ignu Brazdeikiu ir nusileido 59:63 (12:9, 15:16, 13:15, 19:23). Šioje serijoje graikai laimėjo 3:2.

„Olympiakos“ ekipa.<br>R.Vilkelio nuotr.
Eurolygos rungtynės: Ignas Brazdeikis<br>R.Vilkelio nuotr.

May 8, 2024, 9:43 PM, atnaujinta May 9, 2024, 12:30 AM

Ir šioje serijoje po keturių mačų buvo 2:2.

Abi komandos lemiamoje akistaroje labiau galvojo apie gynybą, nei puolimą, tad nė viena ekipa neturėjo rimtesnės persvaros, o po dviejų kėlinių šeimininkai pirmavo 27:25.

Trečiame kėlinyje „Barcelona“ turėjo 3 taškų pranašumą 40:37, tačiau likus kėlinyje žaisti 40 sek. rezultatas ir vėl buvo lygus 40:40, o būtent tokiu rezultatu ir prasidėjo lemiamas kėlinys.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui „Barca“ pirmavo  47:46, bet tada Shaquille'as McKissicas pelnė tritaškį ir išvedė „Olympiakos“ į priekį. Galiausiai likus kovoti mažiau nei 4 min. rezultatas ir vėl buvo 49:49.

Kai buvo likę grumtis 3 min. Sh.McKissicas pelnė 5 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Kostas Papanikolaou ir graikai pabėgo net 57:49. Tai buvo didžiausias skirtumas.

„Barca“ suskubo mažinti skirtumą ir padarė tai iki 54:57 bei turėjo šansą išlyginti rezultatą. Tačiau puolime prasižengė ir Pirėjus, likus kovoti 17 sek., vėl pabėgo 59:54.

Per 2 sek. Alexas Abrinesas įmetė dvitaškį ir sumažino skirtumą iki 56:59, tačiau tai buvo viskas.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 17 (2/7 trit., 7 atk. kam., 4 rez. perd.), Alexas Abrinesas 13, Willy Hernangomezas 9, Ricky Rubio ir Janas Vesely po 6.

„Olympiakos“: Shaquille‘as McKissicas 12, Kostas Papanikolaou 11, Nikola Milutinovas 10 (10 atk. kam., 26 n.b.), Nigelas Williamsas-Gossas 8.

Šioje serijoje pradžioje išvykoje graikai įveikė katalonus 77:75, po to namie „Barcelona“ laimėjo 77:69, o Pirėjus savo aikštėje nusileido „Barcelona“ 80:82, o po to laimėjo itin svarbų mačą net 92:58.

Šios poros laimėtojas Pirėjus gegužės 24 dieną Berlyne pusfinalyje kausis su Madrido „Real“. Titulą ginantis klubas ketvirtfinalyje net 3:0 susitvarkė su kita Ispanijos komanda Vitorijos „Baskonia“.