EUROLYGA 2023

Lietuvos olimpinė misija padavė protestą dėl A. Skujytę diskriminavusių dopingo kontrolierių

Lrytas.lt spec. korespondentas, Londonas

Olimpiadoje A. Skujytė užėmė penktąją vietą, nors iki pat paskutinės akimirkos pretendavo į medalį.<br>R. Dačkus / fotodiena.lt
Olimpiadoje A. Skujytė užėmė penktąją vietą, nors iki pat paskutinės akimirkos pretendavo į medalį.<br>R. Dačkus / fotodiena.lt
Daugiau nuotraukų (1)

Remigijus Kazilionis

2012-08-05 21:17, atnaujinta 2018-03-17 14:03

Lietuvos olimpinės misijos vadovas Algirdas Raslanas įteikė raštišką protestą Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) dopingo kontrolės atstovui dėl Austros Skujytės. Proteste pašoma paaiškinti, kokiais nuostatais remiantis Lietuvos septynkovininkė vienintelė buvo pakviesta dopingo kontrolei jau po pirmosios varžybų dienos.

Pagal taisykles, dopingo testai imami iš visų trijų rungties prizininkių bei dar dviejų, atrenkamų burtais. A. Skujytė buvo testuojama ir antrą dieną.

Olimpiadoje A. Skujytė užėmė penktąją vietą, nors iki pat paskutinės akimirkos pretendavo į medalį.

Atvejis, kad daugiakovininkė priversta duoti mėginį tik įpusėjus varžyboms – negirdėtas. Londono žaidynėse po pirmosios dienos daugiau nė viena septynkovininkė kontrolieriams neparūpo.

„Tai mums kainavo medalį”, - lrytas.lt teigė daugiakovininkės treneris Aleksas Stanislovaitis

„Austra buvo išsunkta po keturių rungčių ir ji dar dvi valandas užtruko, kol pridavė mėginį. Atsigulti pavyko tik antrą valandą nakties, o jau šeštą turėjo keltis į kitos dienos varžybas. Kokių rezultatų galima tikėtis po tokio poilsio? Jeigu į kontrolę būtų paėmę ir daugiau sportininkų, viską suprasčiau. O čia kažkodėl Austrą vienintelę iš visų išskyrė. Situacija absurdiška. Kaip atrodytų, jei 50 km distancijoje startuojantį ėjiką po 20 km sustabdytų, pakviestų dopingo kontrolei ir paskui leistų eiti toliau?”, - retoriškai klausė A. Stanislovaitis.

Lietuvos olimpinės rinktinės vyriausiasis gydytojas Dalius Barkauskas pastaruosius metus asmeniškai kuruoja A. Skujytę ir buvo drauge su sportininke dopingo kontrolės kambaryje Londono olimpiniame stadione.

„Aš nevyniosiu žodžių į vatą: mums iš dantų išplėšė medalį ir pasakė – laisvi. Sportininkė - apvogta, valstybė - apvogta – sakė D. Barkauskas. – Septynkovėje, kai baigiasi pirmoji diena, po ketvirtosios rungties mes turime porą auksinių valandų, kurios suplanuotos minučių tikslumu, kaip Austra turi atsigauti: valgymas, procedūros. Londone tos auksinės valandos praėjo tuščiai - dopingo kontrolės kambaryje”.

Po procedūros pasirašydamas dokumentus atleto gydytojas turi teisę palikti komentarą. D. Barkauskas parašė, kad A. Skujytės atvejis – mažų valstybių diskriminacija.

Lietuvos olimpiečiai neoficialiai gvildena ir sąmokslo teoriją. Septynkovėje auksas kaip ir buvo „rezervuotas” Didžiosios Britanijos žvaigždei Jessicai Ennis.

Kai A. Skujytė po pirmosios dienos žengė greta pirmavusios britės, o antrąją dieną laukė lietuvei itin parankios šuolio į tolį ir ieties metimo rungtys, galbūt šeimininkai ir galėjo pasistengti įkišti pagalį į ratus pagrindinei saviškės varžovei..

D. Barkauskas kalbėjosi su Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos medicinos tarnybos vadovu. Šis patvirtino, kad iki tol nebuvo matęs, kad daugiakovininkas dėl dopingo būtų tikrinamas po pirmosios varžybų dienos.

„Man kontrolieriai aiškino, kad jų darbas neturi įtakos atleto startui. Aš pasakysiu: šiuo atveju ne tik kad turėjo, bet buvo padėtas brūkšnys visoms mūsų viltims. Negavus tinkamos priežiūros per tas auksines valandas toliau gerus rezultatus gali rodyti tik tas, kuris „sėdi ant adatos”, - aiškino D. Barkauskas.

Lietuviai kontrolieriams sakė: mes ne prieš patikrinimą. Bet kol sportininkė negali duoti mėginio, lydima pareigūnų ji galėtų bent pavalgyti. Atsakymas buvo neigiamas.

„Kai paprašėme atnešti kokio nors maisto į kontrolės kambarį, atšovė: čia – ne restoranas”, - lrytas.lt sakė D. Barkauskas.

Patyręs sporto medikas pirmą kartą per savo darbo praktiką atletę masažavo tiesiog dopingo kontrolės kambaryje išsiskleidęs masažo stalą: „Į mane visi žiūrėjo kaip į trenktą. Bet neturėjome kito pasirinkimo”

Treneris A. Stanislovaitis teigė: „Suprantame, kad protestu dabar nieko nepakeisime, antrą kartą olimpinių varžybų niekas nerengs. Bet norime atkreipti dėmesį, kad ateityje tokių situacijų nebūtų ir pabrėžti, kad pareigūnai elgėsi negarbingai”.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.