JAV krepšininkai antroje mačo dalyje nušlavė nuo kelio argentiniečius

Nesunkia pergale olimpinių žaidynių pirmąjį etapą baigė turnyro favoritė JAV rinktinė, kuri paskutinėse rungtynėse 126:97 (34:32, 26:27, 42:17, 24:21) sutriuškino Argentinos nacionalinę komandą.

JAV krepšininkai paskutinėse grupės rungtynėse 126:97 sutriuškino Argentinos komandą (Reuters nuotr.).

Aug 7, 2012, 9:59 AM, atnaujinta Mar 17, 2018, 1:13 PM

Lemiamas buvo trečiasis kėlinys, kurį JAV atstovai laimėjo net 25 taškų skirtumu.

A grupėje su penkiomis pergalėmis amerikiečiai tvirtai užėmė pirmą vietą, o tris sykius laimėję ir dvi nesėkmes patyrę argentiniečiai liko treti.

Ketvirtfinalyje JAV susitiks su Australija, Lietuva - su Rusija, Prancūzija - su Ispanija, o Argentina - su Brazilija.

JAV krepšininkai tradiciškai nesustabdomai rungtyniavo puolime, todėl jų priešininkams beliko tik prisitaikyti prie tokio žaidimo. Argentina tai darė sėkmingai - po pirmų dviejų kėlinių amerikiečių pranašumas siekė vos tašką 60:59.

Vis dėlto tai nebegalėjo ilgiau tęstis. Trečiojo ketvirčio viduryje JAV atsiplėšė taip, kad argentiniečiai nė nebegalėjo pagalvoti apie pergalę - 85:68. Mačo favoritus į priekį vedė fantastiškai tritaškius metęs K. Durantas. Dar po trijų kėlinių amerikiečiai savo sąskaitoje turėjo net 102 taškus - 102:76.

JAV: Kevinas Durantas 28 (8/10 trit., 22 min.), LeBronas Jamesas 18, Chrisas Paulas 17 (5/6 trit.), Andre Iguodala ir Kevinas Love'as po 13, Kobe Bryantas 11.

Argentina: Emanuelis Ginobili 16, Carlosas Delfino 13, Andresas Nočioni ir Juanas Gutierrezas po 12, Luisas Scola ir Leo Gutierrezas - po 11.

Pirmajame A grupės penktojo turo susitikime pirmadienį Lietuvos rinktinė tik antroje rungtynių pusėje sugebėjo palaužti penktą nesėkmę patyrusių grupės autsaiderių Tuniso krepšininkų pranašumą - 74:63 (7:18, 22:17, 21:19, 24:9), o antrosiose rungtynėse Prancūzijos komanda 79:73 (23:10, 18:20, 15:24, 23:19) įveikė Nigerijos ekipą. Galutinė A grupės turnyro lentelė (viena, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

6. Tunisas 5 0 5 320:411 5

Galutinė B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis, taškai):

1. Rusija        5 4 1 400:359  9

2. Brazilija 5 4 1 402:349 9

3. Ispanija 5 3 2 414:394 8

4. Australija 5 3 2 410:373 8

5. D. Britanija 5 1 4 380:405 6

6. Kinija 5 0 5 313:439 5

Į Londono olimpiados vyrų krepšinio turnyro ketvirtfinalį pateko po keturias geriausias grupių ekipos.