Sporto pulsas: kas Lietuvos sporte nutiko sausio mėnesį?

Sausio mėnesį didžiausią atgarsį Lietuvos sporte sukėlė tai, kas vyko ne arenose. Daugiau nei apie sportininkų rezultatus buvo kalbama apie šokėjos ant ledo Isabellos Tobias pilietybės klausimą ir Lietuvos krepšinio federacijos generalinio sekretoriaus Mindaugo Balčiūno bylą, taip pat darsyk prisiminti geriausios šalies sportininkės apdovanojimą atsiėmusios plaukikės Rūtos Meilutytės 2012-ųjų laimėjimai.

Rolandas V. Eidvilas

2013-02-02 09:34, atnaujinta 2018-03-12 18:23

Nieko stebėtino – Lietuvos sportininkai pirmąjį 2013 metų mėnesį didelių pergalių neiškovojo, o kone labiausiai sirgalius šaltą žiemą sušildė geriausią rezultatą Didžiojo kirčio turnyruose pakartojęs tenisininkas Ričardas Berankis.

Svarbiausi sausio mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Sausio 4 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse namie nugalėjo Malagos „Unicaja“ klubą 75:63.

Sausio 5 d. Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidento rinkimuose naujai ketverių metų kadencijai perrinktas Eimantas Skrabulis.

Sausio 5 d. Biatlono pasaulio taurės etape Oberhofe Natalija Kočergina sprinto lenktynėse užėmė 35-ąją vietą ir iškovojo pirmuosius karjeroje taškus.

Sausio 6 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas pradėjo dirbti „Guangdong Southern Tigers“ (Kinija) klubo treneriu.

Sausio 7 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė išimties tvarka suteikti Lietuvos pilietybę amerikietei čiuožėjai Isabellai Tobias.

Sausio 7 d. Lietuvos jaunimo vaikinų (iki 19 m.) ir merginų (iki 18 m.) tinklinio rinktinės Europos čempionato atrankos varžybose nelaimėjo nė vienerių rungtynių ir savo grupėse užėmė paskutines vietas. Vaikinai kovojo Ankaroje, merginos – Brne.

Sausio 7 d. Dėl įtarimų sukčiavimu sulaikytas Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. Sausio 9 d. Panevėžio teismas leido jį sulaikyti 20 parų.

Sausio 9 d. Vilniuje apdovanoti geriausi 2012 metų Lietuvos sportininkai. LTOK, KKSD, „Olifėjos“ ir „Lietuvos ryto“ rengiamuose rinkimuose pirmąją vietą užėmė plaukikė Rūta Meilutytė, antrąją – penkiakovininkė Laura Asadauskaitė, trečiąją – kanojininkas Jevgenijus Šuklinas. Geriausia komanda išrinkta Lietuvos jaunimo vaikinų krepšinio rinktinė.

Sausio 10 d. Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas sustabdė narystę Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomajame komitete.

Sausio 11 d. „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Madrido „Real“ 74:75.

Sausio 12 d. Ričardas Berankis Australijos atvirojo teniso čempionato atrankos trečiajame rate nugalėjo čilietį Paulį Capdeville‘į 6:2, 6:1 ir pateko į pagrindinį turnyrą.

Sausio 14 d. R. Berankis Australijos atvirojo teniso čempionato pirmajame rate nugalėjo ukrainietį Serhijų Stachovskį 6:2, 7:6, 7:5.

Sausio 15 d. Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Miltonu Palacio.

Sausio 16 d. R. Berankis Australijos atvirojo teniso čempionato antrajame rate nugalėjo vokietį Florianą Mayerį 6:2, 6:3, 6:1.

Sausio 16 d. „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su kroatu Tomislavu Zubčičiumi. Jis pakeitė į Milano „Emporio Armani“ išvykusį Leoną Radoševičių.

Sausio 16 d. Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkas Jonas Mačiulis per rungtynes su Berlyno ALBA pelnė 28 taškus ir pasiekė Lietuvos žaidėjų sezono rezultatyvumo rekordą Eurolygoje. „Panathinaikos“ laimėjo 79:73.

Sausio 17 d. „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Maskvos CSKA 73:87.

Sausio 18 d. Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionate Malmėje Agnė Sereikaitė 1500 m lenktynėse užėmė 13-ąją vietą.

Sausio 18 d. Lietuvos dviračių sporto federacijos prezidentu išrinktas Žydrūnas Stankevičius.

Sausio 19 d. R. Berankis Australijos atvirojo teniso čempionato trečiajame rate pralaimėjo škotui Andy Murray 3:6, 4:6, 5:7. Patekęs į trečiąjį ratą R. Berankis pakartojo geriausią karjeros rezultatą Didžiojo kirčio turnyruose, kurį buvo pasiekęs 2011 m. Australijos atvirajame čempionate.

Sausio 19 d. A.Sereikaitė Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionate 500 m lenktynėse užėmė 6-ąją vietą.

Sausio 19 d. Lietuvos krepšinio lygos čempionate po 11 pergalių serijos pirmąjį pralaimėjimą patyrė „Prienai“. Jie svečiuose nusileido Pasvalio „Pieno Žvaigždėms“ 77:82.

Sausio 20 d. Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionate A.Sereikaitė 1000 m lenktynėse užėmė 14-ąją vietą.

Sausio 20 d. Čilės Santjage finišavusiame Dakaro ralyje 62-ąją vietą automobilių klasėje užėmė Benedikto Vanago ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas.

Sausio 24 d. Zagrebe Europos dailiojo čiuožimo čempionato vyrų varžybose Saulius Ambrulevičius užėmė 27-ąją vietą.

Sausio 25 d. „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Stambulo „Anadolu Efes“ 52:56.

Sausio 25 d. Europos dailiojo čiuožimo čempionato moterų varžybose Inga Janulevičiūtė užėmė 31-ąją vietą.

Sausio 26 d. Šiauliuose baigėsi krepšinio Eurolygos jaunių turnyro atrankos varžybos. Jų finale „Lietuvos rytas“ nugalėjo „Žalgirį“ 100:81.

Sausio 27 d. Kaune baigėsi Europos salės futbolo čempionato pirmojo atrankos etapo turnyras. Lietuvos rinktinė tarp trijų komandų užėmė antrąją vietą ir į kitą etapą nepateko.

Sausio 27 d. Prienuose įvyko Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) Žvaigždžių dienos renginiai. Žvaigždžių rungtynėse LMKL rinktinė nugalėjo Lietuvos krepšinio legendų komandą 53:52. Tolimų metimų konkursą laimėjo Ela Briedytė (Marijampolės „Sūduva-Mantinga“), Taikliojo dueto – Neringa Skadaitė (Kauno „Aistės-LSU“) ir Mantvydas Gečionis.

Sausio 27 d. Ariogaloje vykęs tarptautinis futbolo sirgalių turnyras buvo nutrauktas, nes jo dalyvius užpuolė ir Ariogalos sporto salę suniokojo kaukėti chuliganai.

Sausio 28 d. R.Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge pakilo į 85-ąją vietą.

Sausio 28 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Algirdas Paulauskas pradėjo dirbti Orenburgo „Nadežda“ (Rusija) klubo treneriu.

Sausio 28 d. Marius Linartas atsistatydino iš Slupsko „Czarni“ krepšinio klubo trenerio pareigų.

Sausio 29 d. „Lietuvos ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su amerikiečiu Patricku O‘Bryantu.

Sausio 30 d. Ibrahimas Jaaberis pranešė nutraukiantis sutartį su „Žalgirio“ krepšinio klubu.

Sausio 31 d. „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Berlyno ALBA 92:56. Tai buvo antra didžiausia „Žalgirio“ pergalė šiuolaikinės Eurolygos istorijoje.