Europos irklavimo čempionate Lietuva iškovojo auksą ir sidabrą

Europos irklavimo čempionate Sevilijoje Lietuvos atstovai nuskynė dviejų spalvų medalius. Nuostabiai pasirodė ir be konkurencijos auksą iškovojo Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė. Neseniai kartu irkluoti pradėjusios lietuvaitės artimiausias varžoves aplenkė daugiau nei šešiomis sekundėmis. Sidabro medalius iškovojo Rolando Maščinsko ir Sauliaus Ritterio pora. Europos čempiono titulą gynusiam Mindaugui Griškoniui triumfuoti nepavyko – jis užėmė ketvirtąją vietą.

M. Valčiukaitė (kairėje) ir D. Vištartaitė sveikina viena kitą su pergale.<br>AP

Jun 2, 2013, 3:18 PM, atnaujinta Mar 6, 2018, 12:05 AM

Auksas. Be konkurencijos. Taip galima apibūdinti D. Vištartaitės ir M. Valčiukaitės poros pasirodymą moterų dviviečių valčių finale. Lietuvės savo varžoves aplenkė daugiau nei šešiomis sekundėmis. Neseniai irkluoti kartu pradėjusios 23-ejų D. Vištartaitė ir 19-os M. Valčiukaitė 2000 m įveikė per 7 min. 21,87 sek. Antrojoje vietoje liko lenkės Magdalena Fularczyk ir Natalija Madaj. Jos distanciją įveikė per 7 min. 28,34 sek. Trečioji vieta atiteko baltarusėms Jekaterinai Karsten ir Julijai Bičyk (7 min. 31,94). Sidabras. 2011 metų Europos čempionai R. Maščinskas ir S. Ritteris vyrų porinių dviviečių valčių 2000 m rungtyje distanciją įveikė per 6 min. 37,67 sek. Lietuviai nusileido italų irkluotojams Romanui Battisti ir Francesco Fossi. Nugalėtojai distanciją įveikė per 6 min. 37,5 sek. Bronzos medaliai atiteko norvegams Nilsui Jakobui Hoffui ir Kjetiliui Borchui, kurių laikas – 6 min. 38,97 sek. Nepavyko. Triskart Europos čempionui M. Griškoniui apginti nugalėtojo titulo nepavyko. Vyrų vienviečių valčių finale lietuvis finišavo ketvirtas. Šioje rungtyje triumfavo Londono žaidynėse sidabrą laimėjęs čekas Ondrejus Synekas (7 min. 36,35 sek.). Antroji vieta atiteko vokiečiui Marceliui Hackeriui (7 min. 40,75 sek.). M. Griškoniui laimėti medalį sutrukdė olandas Roelis Braasas (7 min. 45,95 sek.).

Sveikino. Irkluotojai sulaukė ir prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo.

„Jūsų valia, ištvermė ir sportinis ryžtas padėjo išsiveržti į priekį ir pelnyti Lietuvai sidabro medalį. Linkiu išlaikyti aukštą meistriškumą, vienybę ir sėkmingai siekti naujų sportinių aukštumų“, - Prezidentūros išplatintame sveikinime R.Maščinkui ir S.Ritteriui sakė šalies vadovė.

Sveikindama D.Vištartaitę ir M.Valčiukaitę, prezidentė pabrėžė, kad irkluotojos parodė tvirtą komandinę dvasią.

„Įspūdingai debiutavusios Europos čempionate Jūs iškovojote Lietuvai aukso medalį. Parodėte tvirtą komandinę dvasią, meistriškumą ir ryžtingai pralenkėte varžoves. Linkiu Jums daug įspūdingų pergalių ateityje“, - sakė šalies vadovė.