Europos čempionatas: R.Meilutytė nusileido J.Jefimovai, bet pateko į pusfinalį

Rūta Meilutytė Europos plaukimo čempionato atrankos ture buvo lėtesnė už pagrindinę konkurentę Juliją Jefimovą, tačiau mūsiškiai Danijos baseine pagerino tris Lietuvos rekordus. Naujais rekordininkais tapo Giedrius Titenis, septyniolikmetis Povilas Strazdas ir Danas Rapšys. Toks buvo lietuvių startas Senojo žemyno pirmenybėse. Lemiamos kovos kai kurių plaukikų laukia vakare.

R.Meilutytė (viduryje) be vargo pateko į kitą etapą.<br>AP nuotr. iš archyvo

Dec 12, 2013, 10:16 AM, atnaujinta Feb 19, 2018, 9:01 PM

Kaip ir įprasta, visų dėmesio centre – geriausia Lietuvos plaukikė Rūta Meilutytė. Startavusi 50 metrų plaukime krūtine, lietuvė užfiksavo 29,94 sek. laiką.  Geriausias R.Meilutytės rezultatas šioje rungtyje – 28,29 sek.

Didžiausia R.Meilutytės konkurentė Julija Jefimova nuplaukė per 29,47 sek., pagerindama čempionato rekordą.

Bendroje įskaitoje R.Meilutytė užėmė antrą vietą.

Pusfinalis turėtų vykti 17 val. 30 min. Finalinis plaukimas numatytas apie 19 val.

Sužibėjo dar vienas lietuvis. 200 metrų nugara Danas Rapšys nuplaukė per 1 min. 53,08 sek. Praėjusių metų rezultatą aštuoniolikmetis pagerino net 2,5 sek. Puikų rezultatą pademonstravęs lietuvis į finalą pateko bendroje įskaitoje užfiksuodamas ketvirtą rezultatą.

D.Rapšys pasiekė Lietuvos rekordą. Ankstesnis priklausė Vytautui Janušaičiui – 1 min. 55,28 sek.

100 metrų plaukime nugara Giedrius Titenis finišavo per 58,58 sek. Su tokiu laiku lietuvis bendroje įskaitoje liko devintas ir žengė į pusfinalį.   I.Kozlovskis pasiekė 1 min. 0,5 sek. laiką ir atrankos barjero neįveikė.

400 metrų plaukime laisvuoju stiliumi Povilas Strazdas atstumą įveikė per 3 min. 47,95 sek. Jis pagerino dar vieną V.Janušaičiui priklausiusį rekordą. Vis dėlto bendroje įskaitoje P.Strazdas liko tik 34 tarp 62 dalyvių.

Į vyrų estafečių rungties keturi po 50 m kompleksiniu būdu finalą pateko ir Lietuvos rinktinė, sudaryta iš Mindaugo Sadausko, Giedriaus Titenio, Tado Duškino ir Simono Bilio. Ketveriukė pasiekė naują Lietuvos rekordą – nuplaukė per 1 min. 35,81 sek.

Pirmieji su Lietuvos trispalve papuoštomis plaukimo kepurėlėmis į baseiną šoko Simonas Bilis, Jevgenijus Rogožinas ir Mindaugas Sadauskas, dalyvavę 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje.

20 metų S.Bilis įveikė distanciją per 22,14 sek. ir savo plaukime buvo pirmas. Tame pačiame plaukime plaukusio septyniolikmečio J.Rogožino rezultatas – 23,36 sek. Paskutiniajame šeštajame ir stipriausiame plaukime plaukęs 23 metų M.Sadauskas finišą pasiekė per 22,09 sek. J.Rogožinas liko 58-as.

Į pusfinalį, kuriame dalyvaus 20 sportininkų, pateko M.Sadauskas ir S.Bilis, tarp visų dalyvių užfiksavę atitinkamai 16 ir 19 rezultatą.

Pirmajame 200 metrų plaukime kompleksiniu būdu lietuvis Igoris Kozlovskis aplenkė visus konkurentus ir distanciją įveikė per 2 min. 0,07 sek. Tačiau 21 metų plaukikas į finalą nepateko. Geriausias plaukimo rezultatas - 1 min. 54,48 sek.

100 metrų plaukime nugara tautietė Ugnė Mažutaitytė užfiksavo 1 min. 02,35 sek. laiką. Iki finalo lietuvei pritrūko kiek daugiau nei 2 sekundžių. Bendroje įskaitoje ji liko 26-a.

Atrankoje į 100 metrų plaukimo peteliške pusfinalį, Deividas Margevičius distanciją įveikė per 52,90 sek., o Tadas Duškinas – per 52,99 sek. Stipriausiųjų atrankos dalyvių dvidešimtuke lietuvių pavardžių nebuvo.