Europos plaukimo čempionatas: R.Meilutytė ir G.Titenis - finale

Rūta Meilutytė pateko į Europos čempionato 50 m plaukimo krūtine finalą. Sėkmingai atrankoje Danijoje pasirodžiusi plaukikė iš Lietuvos trumpajame (25 m) baseine distanciją įveikė per 29,41 sek. Tai - čempionatų rekordas. Tačiau antrajame plaukime lietuvaitė prarado rekordą - jos pagrindinė konkurentė Julija Jefimova distanciją įveikė per 29,14 sek. Tad R.Meilutytė į finalą žengė antru numeriu.

Dec 12, 2013, 5:42 PM, atnaujinta Feb 19, 2018, 8:45 PM

Atranka. Atrankoje R.Meilutytė užėmė antrąją vietą. Ji distanciją įveikė per 29,94 sek. Greičiausia buvo  J.Jefimova. Pastaroji užfiksavo laiką 29,74, taip pagerindama čempionato rekordą.

Laikas. Finalinis plaukimas numatytas apie 19 val.

Finalininkių penketukas.

Julija Jefimova (Rusija) 29,14 sek.

Rūta Meilutytė (Lietuva) 29,41

Rikke Moeller Pedersen (Danija) 29,96

Jennie Johansson (Švedija) 30,06

Petra Čocova (Čekija) 30,14

Rekordai. R.Meilutytė per pastaruosius metus gerino įvairiausius rekordus, tačiau šiame čempionate sąraše jos nėra. Tai pirmasis kartas, kai R.Meilutytė dalyvauja Europos plaukimo čempionate trumpajame – 25 m – baseine.

Kiti lietuviai

Sėkmingiausiai individualiose vyrų rungtyse pasirodė Giedrius Titenis. Jis 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje distanciją įveikė per 58,26 sek. ir pateko į finalą. Savo plaukime jis buvo ketvirtas, o bendroje įskaitoje dešimtas.

50 m plaukimo laisvu stiliumi pusfinalyje pasirodė du Lietuvos plaukikai – Mindaugas Sadauskas ir Simonas Bilis. M.Sadauskas distanciją įveikė per 21,73 sek. S.Bilio laikas – 22,02 sek. Abu lietuviai į finalą nepateko.

M.Sadauskas atrankoje užėmė 16 vietą, distanciją įveikęs per 22,09 sek. S.Bilis atrankoje distanciją įveikė per 22,14 sek. ir buvo devynioliktas. Tai - geriausi sportininkų asmeniniai rezultatai.

Rekordas.

100 m plaukimo nugara finale Danas Rapšys pagerino Lietuvos rekordą. Lietuvis užėmė penktąją vietą, distanciją įveikdamas per 1 min. 52,53 sek.