Europos čempionatas: D.Rapšys aplenkė pasaulio čempioną, R.Meilutytė plaukė galingai

Trečioji Danijoje vykstančio Europos plaukimo čempionato trumpajame (25 metrų) baseine diena sėkmingai prasidėjo dviems Lietuvos plaukikams. Į pusfinalius patekę lietuviai kovos šeštadienį vakare.

R.Meilutytė Lietuvai jau iškovojo vieną medalį.<br>Xinxua-ELTA nuotr.

Dec 14, 2013, 10:36 AM, atnaujinta Feb 19, 2018, 8:14 PM

Rūta Meilutytė 100 m plaukimo krūtine kvalifikacijoje savo plaukime buvo nepralenkiama - distanciją įveikė per 1 min. 04,71 sek. Lietuvė antru rezultatu pateko į pusfinalį. Greičiau už ją plaukė tik pagrindinė varžovė Julija Jefimova iš Rusijos (1 min. 04,28 sek.).

Lietuvos plaukimo žvaigždė vakare varžysis 100 m kompleksinio plaukimo finale.

Lietuvių rezultatai:

Pirmoji iš lietuvių šeštadienį startavusi Ugnė Mažutaitytė 50 m nugara distanciją įveikė per 29,03. Plaukikei iki Lietuvos rekordo pritrūko 0,08 sek. 16-metei į pusfinalį patekti nepavyko - ji užėmė 33 vietą tarp 42 dalyvių.

Giedrius Titenis 50 m krūtine kvalifikacijoje distanciją įveikė per 27,36 sek. ir pagerino Lietuvos rekordą. Ankstesnis Lietuvos rekordas - 27,37 sekundės - taip pat priklausė G.Titeniui ir buvo užfiksuotas pernai. Savo plaukime lietuvis buvo septintas. Tačiau net ir rekordinio plaukimo G.Titeniui neužteko - jis užėmė 24 vietą ir į pusfinalį nepateko.

Kitas Lietuvos plaukikas - Igoris Kozlovskis - tarp 54 šios rungties dalyvių atrankoje finišavo 33-ias - 27,65 sekundės.

100 metrų nugara kvalifikacijoje savo plaukimą pirmas buvo Danas Rapšys, kuris distanciją įveikė per 52,10 sek. ir aplenkė šalia plaukusį pasaulio čempioną Camille'ą Lacourt'ą (52,17 sek.). iš Prancūzijos. Šis lietuvio rezultatas pusantros sekundės greičiau nei prieš metus. 13 vietą kvalifikacijoje užėmęs D.Rapšys pateko į pusfinalį, kuriame varžysis šeštadienio vakarą.

Vyrų 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje į pusfinalį pateko du Lietuvos plaukikai - Igoris Kozlovskis  distanciją įveikė per 54,44 sek. ir Mindaugas Sadauskas 54,48 sek. Jie užėmė atitinkamai 15 ir 16 vietas.

200 m rungties peteliške kvalifikacijoje gerokai nuo lyderių atsiliko bei tarp dešimties finalo dalyvių nepateko abu Lietuvos atstovai - Deividas Margevičius ir Povilas Strazdas.

Lietuvos rekordą pasiekęs D.Margevičius distanciją įveikė per 1 minutę 57,37 sekundės ir liko 21-as, o P.Strazdas (5:59,20 sek.) tarp 33 rungties plaukikų tenkinosi 28-a pozicija. Ankstesnis šios rungties Lietuvos rekordas - 1 min. 59,31 sek. - nuo 2008 metų priklausė Edvinui Dautartui.

Lietuvos rinktinė pirmenybėse kol kas turi vieną medalį - R.Meilutytė ketvirtadienį 50 m plaukimo krūtine rungtyje iškovojo sidabro medalį. Lietuvos plaukikė nusileido tik pagrindinei konkurentei Julijai Jefimovai.