I.Janulevičiūtė pateko į Europos dailiojo čiuožimo čempionato finalą

Lietuvos čiuožėja Inga Janulevičiūtė sėkmingai pradėjo Europos dailiojo čiuožimo čempionatą Budapešte.

I.Janulevičiūtė vis dar turi teorinių šansų patekti į Sočio olimpiadą.<br>EPA-ELTA nuotr.

Jan 15, 2014, 5:31 PM, atnaujinta Feb 17, 2018, 12:07 PM

Po trumposios programos 18-metė vilnietė užėmė 21-ąją vietą ir pirmąsyk per karjerą pateko tarp 24 stipriausių žemyno čiuožėjų, kurios toliau tęs kovą dėl čempionato medalių.

Moterų varžybas trečiadienį pradėjo 37 sportininkės.

Trenerio Dimitrijaus Kozlovo auklėtinė trumpoje programoje surinko 44,24 taško.

Varžybų lydere tapo rusė Adelina Sotnikova (70,73 taško), aplenkusi savo tautietę Juliją Lipinskają (69,97 tšk.) ir  favoritę italę Caroliną Kostner (68,97), kuri gina čempionės titulą.

Į finalą patekusios 24 čiuožėjos laisvąją programą atliks sausio 17 dieną.

Šį vakarą 21 val. 30 min. Lietuvos laiku pasirodymą Europos čempionate pradės  Deividas Stagniūnas ir Isabella Tobias.

Lietuvos ledo šokėjų pora atliks privalomąjį šokį.

I.Janulevičiūtė pernai pirmąsyk debiutavo Europos čempionato moterų varžybose, bet tuomet nepateko į finalą.

2013-ųjų rudenį ji užėmė 13-ąją vietą tarp 39 dalyvių turnyre Vokietijoje, kur buvo dalinami paskutinieji kelialapiai į Sočio žaidynes.

Olimpinius bilietus Oberstdorfe užsitikrino 6 čiuožėjos, o lietuvė liko pirmoji atsarginė.

„Jeigu kas nors atsisakytų važiuoti į Sočį, turėtume gauti tą vietą. Vis dar nepraradom vilties, kad Ingai nusišypsos sėkmė, - neslėpė L.Vanagienė. - Dabar ji yra puikios formos. Lietuvos čempionate per trumpąją programą atliko visus trigubus šuolius“.

Iki sausio 22-osios turėtų paaiškėti, ar kartu su I.Tobias ir D.Stagniūnu ant olimpinio Sočio ledo pasirodys dar viena Lietuvos čiuožėja.