Olimpinė pakyla: amerikietis laimėjo auksą Rusijai

Sočio žiemos  žaidynių lyderiais medalių lentelėje lyderiai - norvegai. Norvegijos sportininkai iš viso iškovojo 20 medalių, iš jų 9 aukso, 4 sidabro ir 7 bronzos.

BNS ir lrytas.lt inf.

2014-02-19 13:37, atnaujinta 2018-02-16 03:21

Medalių lentelė po trečiadienio varžybų (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, viso)

1. Norvegija 9 4 7 20

2. Vokietija 8 3 4 15

3. JAV 7 5 11 23

4. Rusija 6 9 7 22

5. Olandija 6 7 9 22

Greitojo čiuožimo varžybose auksą moterų 5000 m distancijoje trečiadienį iškovojo bei čempionės titulą apgynė Martina Sablikova, pasiekusi Adlerio arenos rekordą – 6 minutės 51,54 sekundės.

Sidabras atiteko poroje su Sočio žaidynių čempione bėgusiai olandei Ireen Wust (6:54,28), kuri šioje olimpiadoje auksą laimėjo 3000 m rungtyje ir du sidabro apdovanojimus 1000 bei 1500 m rungtyse.

Bronzos apdovanojimo savininke tapo dar viena Olandijos čiuožėja Carien Kleibeuker (6:55,66).

Greitasis čiuožimas. Moterys. 5000 m:

1. Martina Sablikova (Čekija) 6 min. 51,54 sek.

Suomiai laimėjo auksą

Sočio žiemos žaidynėse Suomijos slidininkai triumfavo komandinio sprinto varžybose. Dramatiškose lenktynėse Livo Niskanenas ir Sami Jauhojaervi 0,9 sekundės aplenkė Rusijos slidininkus ir 15,1 sek. - švedus.

Bet oficialūs varžybų rezultatai iš karto nebuvo patvirtinti, nes iš karto po finišo rusai pateikė protestą.

Suomiai pirmieji įveikė 6 etapus (23 min. 14,89 sek.), bet paskutiniajame etape čiuožęs Sami Jauhojaervi atsidūrė vieno incidento epicentre.  Į finišą skubėjęs suomis po posūkio staigiai pakeitė čiuožimo kryptį, todėl dėl šių veiksmų ant sniego nukrito greta šliuožęs vokietis Timas Tscharnke.

Galutinėje rikiuotėje vokiečiai užėmė tik 7-ą vietą. Kol jie svarstė, ar dėl šio incidento pateikti apeliaciją, tai padarė rusai. Nors paskutiniajame etape šliuožęs Nikita Kriukovas išvengė griūties, Rusija nusprendė apskųsti Suomijos komandą, tikėdamiesi, jog perims varžovams atitekusį auksą.

Slidinėjimas. Vyrai. Komandų sprintas:

1. Suomija (I.Niskanenas, S.Jauhojaervi) - 23:14,8

2. Rusija (M.Vylegžaninas, N.Kriukovas) - atsiliko 0.9 sek.

3. Švedija (E.Joenssonas, T.Petersonas) - +15.1 sek.

4. Norvegija (O.Hattestad, P.Northug) - +18.6 sek.

5. Šveicarija (D.Cologna, G.Cologna) - +21.0

Moterų sprintą laimėjo norvegės

Sočio žiemos žaidynėse Norvegijos slidininkės triumfavo komandinio sprintolenktynėse . Marit Bjoergen ir Ingvild Flugstad Oestberg 9 sekundėmis aplenkė Suomijos slidininkes, kurioms atiteko sidabras.

Pasaulio čempionas buvo stipriausias

Olimpinio čempiono titulą kalnų slidinėjimo didžiojo slalomo rungtyje iškovojo šios rungties pasaulio čempionas 29-erių metų amerikietis Tedas Ligety's, kuris Vankuveryje šioje rungtyje buvo devintas.

Trečiosiose žaidynėse dalyvaujančiam JAV kalnų slidininkui tai antrasis olimpinio čempiono titulas - prieš aštuonerius metus Turine jis nugalėjo dvikovės varžybose.

Dviejuose bandymuose sugaišęs 2 minutes 45,29 sekundės T.Ligety's 0,48 ir 0,64 sekundės aplenkė prizininkais tapusius du prancūzus - atitinkamai tik dešimtoje vietoje po pirmojo bandymo buvusį Steve'ą Missillierą bei šeštojoje pozicijoje po pirmojo bandymo likusį Alexį Pinturault'ą.

S.Missillieras Vankuveryje šioje rungtyje buvo tryliktas, o A.Pinturault'ui tai buvo debiutas Olimpinėse žaidynėse.

Olimpinio čempiono titulą ginęs šveicaras Carlo Janka po pirmojo bandymo buvo devintas, o galutinėje rikiuotėje liko tryliktas:

Kalnų slidinėjimas. Vyrai. Didysis slalomas:

1. Ted Ligety (JAV)                       2 min. 45,29 sek.

2. Steve Missillier (Prancūzija)               2:45,77

3. Alexis Pinturault (Prancūzija)              2:45,93

4. Marcel Hirschner (Austrija)                 2:46,23

5. Ondrej Bank (Čekija)                        2:46,29

6. Matthias Mayer (Austrija)                   2:46,34

7. Benjamin Raich (Austrija)                   2:46,35

8. Felix Neureuther (Vokietija)                2:46,59 ... 43.Kristaps Zvejnieks (Latvija)                2:57,30 ... 45.Warren Cummings Smith (Estija)              2:57,40 ... 63.Rokas Zaveckas                              3:13,04 ... 72.Himanshu Thakur (Indija)                    3:37,55

Šveicarė laimėjo auksą

Snieglenčių moterų paralelinio didžiojo slalomo varžybas laimėjo 26-erių metų šveicarė Patrizia Kummer.

Tik aštunta planetos pirmenybėse šioje rungtyje buvusi šveicarė trečiadienį finale net 7,32 sekundės aplenkė antrajame bandyme suklydusią bei jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse dalyvaujančią japonę Tomoką Takeuchi, kurios geriausias rezultatas šioje rungtyje buvo devintoji vieta 2006 metų Turino olimpiadoje.

Bronzos medalis šeimininkų džiaugsmui atiteko 2011 metų pasaulio čempionei rusei Alionai Zavarzinai, kuri prieš ketverius metus Vankuveryje tebuvo septyniolikta.

Vankuverio olimpinė čempionė olandė Nicolien Sauerbreu šįsyk liko dešimta, o pasaulio čempionė vokietė Isabella Laboeck - tik aštuoniolikta tarp 32-jų žaidynėse dalyvavusių sportininkių.