Olimpinė pakyla: Rusijos atstovei - dailiojo čiuožimo auksas

1. Norvegija             10  4  7 21

A.Sotnikova iškovojo auksą.<br>AP nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

Feb 20, 2014, 1:05 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 2:30 AM

Komandų rikiuotės lyderės poziciją su 20 apdovanojimų - 10 aukso, 4 sidabro ir 7 bronzos - išsaugojo Norvegijos rinktinė, o į antrąją vietą pakilo daugiausiai - 23 - medalius iškovojusi JAV ekipą, kurios sąskaitoje 8 aukso, 6 sidabro ir 11 bronzos apdovanojimų.

Į trečiąją poziciją smuktelėjo 16 medalių (8; 4; 4) olimpiadoje Vokietijos sportininkai.

Vieną aukso medalį ketvirtadienį iškovojusi žaidynių šeimininkė Rusija su 23 apdovanojimais (7; 9; 7) lieka ketvirtoje vietoje, o tris medalius (1 sidabro ir 2 bronzos) laimėjusi kaimynė Latvijos rinktinė užima 23-ąją poziciją (vieta, šalis, auksas, sidabras, bronza, iškovota medalių iš viso):

Rusė nukarūnavo favoritę

Dailiojo čiuožimo asmeninėse varžybose auksą iškovojo rusė Adelina Sotnikova. Ketvirtadienį per laisvąją programą ji surinko 149, 95 balo, pranokdama favoritę korėjietę Yuna Kim. Per trumpąją programą A.Sotnikova buvo antra, surinkusi 74,92 balo.

Iš viso ji surinko 224,59 balo.

Prieš Sočio dailiojo čiuožimo varžybų startą A.Sotnikova nebuvo laikoma favorite. Rusai tikėjosi, kad auksą iškovos Julija Lipnickaja, tačiau ji liko tik penkta, lūkesčių nepateisinusi nei per trumpąją nei per laisvąją programą.

Yuna Kim iš viso surinko 219,11 balo. Bronzą iškovojo italė Carolina Kostner, surinkusi 216,73 balo.

Norvegai buvo geriausi

Sočio žiemos olimpinių žaidynių Šiaurės dvikovės – šuolių nuo didžiojo tramplino ir slidinėjimo estafetės 4x5 km – komandų varžybas ketvirtadienį laimėjo Norvegijos atstovai Magnusas Hovdalas Moanas, Haavardas Klemetsenas, Magnusas Krogas ir Joergenas Graabakas.

Norvegai po šuolių nuo tramplino rungties buvo treti, tačiau slidinėjimo trasoje buvo greičiausi.

Sidabro medalius iškovojo vos 0,3 sek. nuo nugalėtojų atsilikę vokiečiai Eric Frenzelis, Bjoernas Kircheisenas, Johannesas Rydzekas ir Fabianas Riessle'as.

Bronzą pelnė Turino ir Vankuverio žaidynių čempionė Austrijos komanda. Lukas Klapferas, Christophu Bieleriu, Bernhardas Gruberis ir Mario Stecheris nugalėtojams pralaimėjo 3,4 sek.

Pirmąją rungtį laimėję vokiečiai prieš slidinėjimo estafetę turėjo 7 sek. pranašumą prieš austrus ir 25 sek. – prieš norvegus.

Varžybose dalyvavo devynios komandos.

1. Norvegija (Magnus Hovdal Moan, Haavard Klemetsen, Magnus Krog, Joergen Graabak) 47 min. 13,5 sek.

2. Vokietija (Eric Frenzel, Bjoern Kircheisen, Johannes Rydzek, Fabian Riessle) 47:13,8

3. Austrija (Lukas Klapfer, Christoph Bieler, Bernhard Gruber, Mario Stecher) 47:16,9

4. Prancūzija (Sebastien Lacroix, Francois Braud, Maxime Laheurte, Jason Lamy Chappuis) 48:26,3

5. Japonija (Hideaki Nagai, Yusuke Minato, Yoshito Watabe, Akito Watabe) 48:30,6

6. JAV (Bryan Fletcher, Todd Lodwick, Taylor Fletcher, Billy Demong) 49:35,1

7. Čekija (Pavel Churavy, Tomaš Slavik, Miroslav Dvorak, Tomaš Portyk) 49:36,1

8. Italija (Lukas Runggaldier, Armin Bauer, Samuel Costa, Alessandro Pittin) 50:04,7

9. Rusija (Jevgenij Klimov, Nijaz Nabejev, Ernest Jahin, Ivan Panin) 52:49,8

Prancūzai užėmė visą pakylą

Sočio žiemos olimpinių žaidynių akrobatinio slidinėjimo vyrų kroso rungtyje ketvirtadienį visas tris prizines vietas užėmė Prancūzijos sportininkai.

Aukso medalį iškovojo pasaulio čempionas 24-erių metų Jeanas Fredericas Chapuis. Sidabrą pelnė 25-erių metų Arnaud Bovolenta, o bronzą – 26-erių metų Jonathanas Midol.

Vankuverio žaidynių čempionas 29-erių metų šveicaras Michaelis Schmidas liko paskutinis – 32-as.

Akmenslydžio ir ledo ritulio medaliai

Moterų ledo ritulio turnyro finalas pareikalavo tikro nervų išbandymo. Pagrindinis rungtynių laikas dvikovoje tarp Kanados ir JAV ledo ritulininkių baigėsi 2:2 (0:0, 0:1, 2:1), tačiau per pratęsimą tvirčiau pasirodė kanadietės. M.Poulin įmušė antrąjį įvartį ir taip išplėšė savo ekipai pergalę.

Beje, ji antrajame kėlinyje išlygino rezultatą.

Bronzą iškovojo Šveicarijos ledo ritulininkės, kurios trečiajame kėlinyje surengė tikrą šou. Po dviejų kėlinių 0:2 atsilikinėdamos šveicarės pergalę prieš Švedijos komandą šventė 4:3 (0:1, 0:1, 4:1).

Moterų akmenslydžio tyrnyro finale pranašumą pademonstravo Kanados sportininkės, kurios 6:3 įveikė švedes.

Bronzos Šveicarijos komandai laimėti nepavyko. Didžiosios Britanijos rinktinė ją įveikė 6:5.

Akrobatinio slidinėjimo auksas - JAV atstovei

Sočio (Rusija) žiemos olimpinių žaidynių čempione akrobatinio slidinėjimo rampos moterų šuolių rungtyje tapo 20-metė amerikietė Maddie Bowman, finale surinkusi 89,00 taškus.

Sidabro medalio savininke tapo prancūzė Marie Martinod (85,40), o bronza tenkinosi Japonijos sportininkė Ayana Onozuka (83,20):

1. Maddie Bowman (JAV)               89,00 tšk.