Ledo ritulio finale – pasaulio ir olimpinių čempionų mūšis

Ledo ritulio varžybų finale Sočyje – dviejų geriausių komandų pasaulyje dvikova. Dėl aukso medalių kovos Kanados ir Švedijos rinktinės.

Kanadiečių triumfas dvikovoje su JAV.<br>AP nuotr.

2014-02-21 16:18, atnaujinta 2018-02-16 01:32

Kanadiečiai prieš ketverius metus Vankuveryje buvo tapę olimpiniais čempionais, o Švedijai priklauso pasaulio čempionų vardas.

Pusfinalyje Kanada minimaliu rezultatu 1:0 (0:0, 1:0, 0:0) palaužė JAV ledo ritulininkus. Pergalę lėmė Jamie Benno įvartis 22-ąją mačo minutę.

Amerikiečių pastangos išlyginti rezultatą buvo bergždžios. JAV komanda nesukūrė daug pavojingų progų, kai tuo tarpu kanadiečiai turėjo ne vieną gerą galimybę padidinti skirtumą.

Pasaulio čempionės vardą ginsianti Švedijos ledo ritulio rinktinė 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) nugalėjo Vankuverio olimpiados bronzos medalininkę Suomiją.

Skandinaviškasis pusfinalis prasidėjo suomių įvarčiu, kai antrojo kėlinio pradžioje pasižymėjo O.Jokinenas (26:17).

Tačiau Švedija nesutriko ir per 5 minutes greitai apvertė situaciją aukštyn kojomis – L.Erikssonas (31:39) ir E.Karlssonas (36:26) išlygino bei persvėrė rezultatą (2:1).