Olimpinė pakyla: biatlono varžybose - rusų triumfas

Sočio žiemos olimpinėse žaidynėse baigėsi biatlono varžybos. Komandinėse 4 po 7,5 km lenktynėse aukso medalius iškovojo Rusijos rinktinė.

Komandines biatlono varžybas laimėjo rusai.<br>AP nuotr.

BNS ir lrytas.lt inf.

Feb 22, 2014, 1:01 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 1:04 AM

Dmitrijus Malyško, Antonas Šipulinas, Jevgenijus Ustiugovas ir Aleksejus Volkovas distanciją įveikė per 1 val. 12 min. 15,9 sek.

Sidabras atiteko Vokietijos sportininkams (1 val. 12 min. 19,4 sek.). Bronza – austrams (1 val. 12 min. 45,7 sek.).

Ketvirtoje vietoje liko Norvegijos rinktinė, o biatlono legendai Ole Einarui Bjorndalenui nepavyko iškovojo 14-ojo medalio olimpinėse žaidynėse.

Vyrų biatlonas. Komandonės 4 po 7,5 km varžybos

1.Rusija (Aleksej Volkov, Jevgenij Ustiugov, Dmitryj Malyško, Anton Šipulin) 1:12:15,9 (0 baudos ratų + 8 papildomi šūviai)

2. Vokietija (Erik Lesser, Daniel Boehm, Arnd Peiffer, Simon Schempp) 1:12:19,4 (0+2)

3. Austrija (Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger), 1:12:45,7 (0+7)

4. Norvegija (Tarjei Boe, Johannes Thingnes Boe, Ole Einar Bjoerndalen, Emil Hegle Svendsen) 1:13:10,3 (1+5)

5. Italija (Christian de Lorenzi, Dominik Windisch, Markus Windisch, Lukas Hofer), 1:13:15,5 (0+11)

6. Slovėnija (Peter Dokl, Jakov Fak, Klemen Bauer, Janež Marič), 1:13:43,1 (0+5)

7. Kanada (Jean-Philippe le Guellec, Scott Perras, Brendan Green, Nathan Smith) 1:13:46,2 (1+10)

8. France (Alexis Boeuf, Jean Guillaume Beatrix, Simon Desthieux, Martin Fourcade) 1:13:46,4 (0+7)

Pakylą užėmė norvegės

Moterų slidinėjimo 30 km lenktynėse Norvegijos sportininkai užėmė visą olimpinę pakylą.

Auksą iškovojo Marita Bjoergen. Ji distanciją įveikė per 1 val.11 min. 05,2 sek.

Sidabras atiteko kitai Norvegijos sportininkei Trerese Johaug (1 val. 11 min. 07,8 sek.). Bronza džiaugėsi jų tautietė Kristin Stoermer Steira (1 val. 11 min. 28,8 sek.).

V.Wildui - antrasis medalis

Antrąjį olimpinį aukso medalį  snieglenčių varžybose iškovojo JAV gimęs bei Rusijai atstovaujantis 27-erių metų Vicas Wildas,

šeštadienį laimėjęs paralelinio slalomo varžybas. Vyrų varžybų finale planetos pirmenybių bronzos medalininkas V.Wildas 0,11 sekundės aplenkė Sočio bronzą jau turintį slovėną Žaną Koširą.

Olimpiniu bronzos apdovanojimu tenkinosi keturiskart planetos pirmenybių čempionas austras Benjaminas Karlas, mažajame finale įveikęs Italijos snieglentininką Aaroną Marchą.

Netikėtas austrės triumfas

Moterų snieglenčių paralelinio slamomo rungties auksą kiek netikėtai iškovojo austrė Julia Dujmovits. 26-erių metų Austrijos sportininkė finale 0,72 sekundės aplenkė vokietę Ankę Karstens.

Bronzos medalis atiteko kitai Vokietijos snieglentininkei Amelie Kober, kur mažajame finale įrodė savo pranašumą prieš italę Corinną Boccacini.

Moterų snieglenčių varžybos. Paralelinis slalomas.

Greitajame čiuožine - nepralenkiami olandai

Greitojo čiuožimo vyrų komandinių persekiojimo lenktynių auksą iškovojo olandai Svenas Krameris, Janas Blokhuijsenas ir Koenas Verweijus. Olimpiniai čempionai finale distanciją įveikė per 3 minutes 31,71 sekundės, pasiekė naują olimpinį rekordą, finale aplenkę Pietų Korėjos sportininkus Hyongą Juną Joo, Cheolą Miną Kimą ir Seungą Hooną Lee (3:40,85).

Bronzos medaliais tenkinosi Lenkijos čiuožėjai Zbigniewas Brodka, Konradas Niedzwiedzkis ir Janas Szymanskis (3:41,94), mažajame finale nugalėję kanadiečius (3:44,27).

Greitasis čiuožimas. Vyrų komandinės persekiojimo lenktynės.

1. Olandija (Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Koen Verweij) 3 min. 37,71 sek. (olimpinis rekordas)

8. Prancūzija 3:51,76

Greitojo čiuožimo moterų komandinių persekiojimo lenktynių auksas su nauju olimpiniu rekordu (2:58,05) atiteko olandėms Ireen Wust, Marrit Leenstrai ir Jorien ter Mors. Sidabro medalių savininkėmis tapo lenkės (3:05,55), o bronza tenkinosi žaidynių šeimininkės rusės (2:59,73).

Greitasis čiuožimas. Moterų komandinės persekiojimo lenktynės.

1. Olandija (Marrit Leenstra, Jorien Ter Mors, Ireen Wust) 2:58,05 (olimpinis rekordas)

2. Lenkija (Katarzyna Bachleda-Curus, Katarzyna Wozniak, Luiza Zlotkowska 3:05,55

Slalomo čempionas - vyriausias

Kalnų slidinėjimo varžybų vyrų slalomo rungties auksą iškovojo 34-erių 2001 ir 2007 metų pasaulio čempionas austras Mario Mattas, kuris dviem nusileidimais distanciją įveikė per 1 minutę 41,84 sekundės.

Austrijos kalnų slidininkas, kuriam balandžio mėnesį sukaks 35-eri, tapo vyriausiu amžiumi žiemos olimpinių žaidynių kalnų slidinėjimo čempionu, aplenkęs Norvegijos kalnų slidininką Kjetilį Andre Aamodtą. 2006 metų Turino olimpiados čempionu norvegas tapo būdamas 34-erių metų bei 170 dienų.

Sidabro medalis slalomo rungtyje atiteko kitam Austrijos kalnų slidininkui Marceliui Hirscheriui, kuris čempionui pralaimėjo 0,28 sekundės. Bronzos apdovanojimo savininku tapo norvegas Henrikas Kristoffersenas, kurį nuo čempiono skyrė 0,83 sekundės. Šios rungties olimpinio čempiono titulą gynęs italas Giuliano Razzoli po pirmojo nusileidimo buvo šešioliktas, o antrojo nusileidimo nebaigė.