Suomiai nušlavė JAV ledo ritulio rinktinę ir iškovojo bronzą

Suomijos ledo ritulininkai šeštadienį 5:0 nugalėjo JAV rinktinę ir iškovojo olimpinius bronzos medalius.

Suomijos ledo ritulininkai džiaugiasi po T.Selanne įvarčio.<br>AP

Feb 22, 2014, 4:50 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 12:54 AM

Tai buvo penktasis 5 mln. gyventojų turinčios valstybės vyrų ledo ritulio varžybose laimėtas medalis per šeštąsias pastarąsias olimpines žaidynes.

Vankuverio olimpiados vicečempionai amerikiečiai Sočyje liko ketvirti.

Šiame mače suomiai įrodė, kad išmintinga taktika yra svarbiau už pastangas dominuoti.

Mažojo finalo pradžioje amerikiečiai aktyviau pradėjo atakas, tačiau suomiai laukė savo šanso ir, pasitaikius progai, stengėsi greitai pulti.

Pirmojo kėlinio pabaigoje JAV komanda gavo teisę mušti baudinį, bet Patrickas Kane'as nepasinaudojo puikia galimybe.

Antrą kėlinį Suomija pradėjo pašėlusiai sėkmingai ir vieną po kito pelnė du įvarčius iš eilės.

Iš pradžių Suomijos rinktinės kapitonas 43 metų Teemu Salanne iš "Anaheim Ducks" klubo atsidūrė greitos atakos smaigalyje ir smūgiavo tiksliai.

Praėjus vos 11 sekundžių, antrąjį įvartį pelnė Jusi Jokinenas iš "Pitsburgh Penguins" komandos.

Netrukus JAV komanda įgijo teisę mušti dar vieną baudinį. Tačiau P.Kane'as vėl buvo netaiklus - šį kartą jis pataikė į virpstą.

Tuo tarpu Suomija savo galimybes išnaudojo - trečiajame kėlinyje gynėjas Juuso Hietanenas iš toli pelnė trečiąjį įvartį.

Tačiau T.Salanne tiek buvo mažai. Šeštosiose olimpinėse žaidynėse žaidžiantis suomis pelnė dar vieną įvartį ir rezultatas tapo 4:0.

Amerikiečių košmarą pratęsė Olli Maata, po gražios komandinės atakos pelnęs penktąjį Suomijos rinktinės įvartį.

Suomija papildė bronzos medalių kolekciją. Šiuos medalius jie iškovojo 1994, 1998 ir 2010 metų žaidynėse. Turine 2006 metais suomiai laimėjo sidabrą.