Kanados ledo ritulininkai kovoje dėl aukso nustelbė švedus

Paskutinėse Sočio žaidynių varžybose Kanados ledo ritulininkai 3:0 įveikė Švedijos rinktinę ir apgynė olimpinių čempionų titulą.

Feb 23, 2014, 1:02 PM, atnaujinta Feb 16, 2018, 12:35 AM

Švedijos rinktinėje nežaidė „Washington Capitals“ žaidėjas Nicklasas Backstromas. Sportininko dopingo testas buvo teigiamas.

Jonathanas Toewsas, Sidney Crosby ir Chrisas Kunitzas paeiliui pelnė po įvartį kiekviename kėlinyje ir užtikrino aukso medalius Kanadai, kuri triumfavo ir prieš ketverius metus Vankuveryje.

Kanados ledo ritulininkai olimpinį auksą iškovojo devintą kartą. Tačiau laimėti ne Šiaurės Amerikos žemyne kanadiečiams pavyko po 62 metų pertraukos.

Nors mačas prasidėjo lygia kova, pirmasis įvartis krito į Švedijos vartus. Įpusėjus pirmajam kėliniui pasižymėjo Kanados rinktinės žaidėjas J.Toewsas iš "Chicago Blackhawks" klubo.

Kanados ledo ritulininkai tęsė varžovų vartų šturmą ir antrojo kėlinio pabaigoje įvartį pelnė S.Crosby.

Kanados ledo ritulio žvaigždė iki šiol Sočyje nebuvo pelnęs įvarčių, bet šįkart pasinaudojo švedų žaidėjų klaida ir, pabėgęs vienas prieš vartininką, padidino olimpinių čempionų persvarą - 2:0.

26 metų S.Crosby, žaidžiantis "Pittsburgh Penguins" klube, yra pelnęs auksinį įvartį ir 2010 metų Vankuverio olimpinių žaidynių finale, kur kanadiečiai įveikė amerikiečius.

Trečiajame kėlinyje Kanados komanda net negalvojo užsidaryti gynyboje - vienas smūgis iš toli sudrebino švedų vartų virpstą. Pernai pasaulio čempionais tapusiems Švedijos ledo ritulininkams olimpinių žaidynių finale sunkiai sekasi kurti pavojingas progas.

Kitaip nei jų varžovams. Įpusėjus trečiam kėliniui 34 metų kanadietis Ch.Kunitzas stipriu smūgiu į viršutinį vartų kampą pelnė trečiąjį įvartį Kanadai.

* * *

Kanados ledo ritulininkai apgynė olimpinių čempionų titulą. Vienuolika kanadiečių auksą yra iškovoję ir prieš ketverius metus Vankuveryje, kai S.Crosby auksinis įvartis finale lėmė pergalę prieš JAV rinktinę.

Žaidynėse Sočyje kanadiečiai grupės varžybose 3:1 įveikė Norvegiją, 6:0 Austriją, 2:1 (po pratęsimo) Suomiją. Ketvirtfinalyje klevo lapo šalies komanda 2:1 palaužė Latviją, o pusfinalyje – 1:0 JAV rinktinę.

Keturi Švedijos rinktinės žaidėjai, tarp jų ir vartininkas Henrikas Lundqvistas, yra iškovoję olimpinį auksą 2006 metais Turine.

2013 metų pasaulio čempionai švedai Sočyje grupės varžybose 4:2 nugalėjo Čekiją, 1:0 Šveicariją ir 5:3 Latviją. Ketvirtfinalyje Švedijos rinktinė 5:0 įveikė Slovėniją, o pusfinalyje - 2:1 Suomiją.

Bronzos medaliais Sočyje šeštadienį pasipuošė Suomijos ledo ritulininkai, mažajame finale 5:0 įveikę amerikiečius.