Svarbiausi vasario mėnesio Lietuvos sporto įvykiai

Trumpiausią metų mėnesį sporto mėgėjų dėmesį prikaustė Sočio olimpinės žaidynės. Deja, kaip ir praėjusiose žiemos žaidynėse, dauguma Lietuvos sportininkų smarkiai atsiliko nuo lyderių arba visai nepasiekė finišo, o geriausias mūsų šalies atstovų rezultatas buvo 16-oji vieta, kurią greitojo čiuožimo trumpame take varžybose užėmė Agnė Sereikaitė.

Rolandas V.Eidvilas

Mar 2, 2014, 7:19 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 7:06 PM

Sirgalius liūdino ne tik Lietuvos atstovų rezultatai žiemos sporto varžybose. Bloga žinia atskriejo ir iš sporto valdininkų kabinetų – vasarį buvo patvirtinta, kad biatlonininkas Karolis Zlatkauskas vartojo draudžiamas medžiagas.

Antrąjį metų mėnesį netrūko ir gerų naujienų. Daugiausia – iš krepšinio arenų.

Lietuvos krepšinio legenda Šarūnas Marčiulionis buvo išrinktas į Krepšinio šlovės muziejų, šių dienų Lietuvos krepšinio žvaigždė Jonas Valančiūnas dalyvavo Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Žvaigždžių savaitgalio naujokų rungtynėse, Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo kelialapį į Europos taurės atkrintamąsias varžybas, Darjušas Lavrinovičius buvo išrinktas naudingiausiu Ukrainos taurės finalo ketverto krepšininku.

Nudžiugino ir kitų sporto šakų atstovai. Vyrų teniso rinktinė įtikinamai laimėjo Daviso taurės mačą su Norvegijos komanda, o Šiauliuose surengtame salės riedulio Čempionių taurės antrosios pakopos turnyre pirmąją vietą iškovojo „Gintra-Strekte-Uni“.

Vasario 1 d. Kėdainiuose Lietuvos moterų krepšinio lygos Žvaigždžių rungtynėse LMKL rinktinė pralaimėjo Vyrų komandai 66:67. Tritaškių metimų konkursą laimėjo Vita Kuktienė (Vilniaus „Kibirkštis-Viči“).

Vasario 1-2 d. Įvyko pirmosios Lietuvos žiemos olimpinės dienos renginiai.

Vasario 2 d. Lietuvos badmintono čempionais tapo Akvilė Stapušaitytė ir Kęstutis Navickas.

Vasario 2 d. Lietuvos vyrų teniso rinktinė Daviso taurės Europos-Afrikos zonos 2-osios grupės pirmojo rato mače Osle nugalėjo Norvegiją 5:0.

Vasario 3 d. Barselonoje ištraukti pasaulio vyrų krepšinio čempionato burtai. Lietuvos rinktinė pateko į vieną grupė su Angola, Australija, Korėja, Meksika ir Slovėnija.

Vasario 4 d. Mirė sporto žurnalistas Algis Matulevičius (79).

Vasario 5 d. Baigėsi Lietuvos krepšinio lygos Žvaigždžių rungtynių starto penketų rinkimai. Daugiausia balsų gavo Paulius Jankūnas (Kauno „Žalgiris“).

Vasario 5 d. „Kibirkštis-Viči“ moterų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo „Novi Zagreb“ 86:68.

Vasario 6 d. Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klubas sudarė sutartį su Lietuvos rinktinės žaidėju Linu Pilibaičiu.

Vasario 6 d. „FIBA Europe“ rengtuose geriausios 2013 metų Europos jaunos krepšininkės rinkimuose Dalia Belickaitė užėmė ketvirtąją vietą, geriausio jauno krepšininko rinkimuose Domantas Sabonis užėmė devintąją vietą.

Vasario 7 d. „FIBA Europe“ rengtuose geriausio 2013 metų Europos krepšininko rinkimuose Mantas Kalnietis užėmė šeštąją vietą.

Vasario 7 d. Įvyko Sočio žiemos olimpinių žaidynių atidarymas. Lietuvai žaidynėse atstovavo 9 sportininkai, per atidarymą šalies vėliavą nešė ledo šokėjas Deividas Stagniūnas.

Vasario 8 d. Sočio olimpinėse žaidynėse biatlonininkas Tomas Kaukėnas 10 km sprinto lenktynėse užėmė 48-ąją vietą.

Vasario 9 d. Tarptautinė biatlono sąjunga (IBU) pranešė, kad Lietuvos biatlonininkas Karolis Zlatkauskas prisipažino vartojęs draudžiamas medžiagas.

Vasario 9 d. Sočio olimpinėse žaidynėse slidininkas Vytautas Strolia skiatlono lenktynėse užėmė 67-ąją vietą, biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė 7,5 km sprinto lenktyėnse užėmė 51-ąją vietą.

Vasario 9 d. Krepšininkas Jonas Mačiulis (Atėnų „Panathinaikos“) tapo Graikijos taurės laimėtoju, Darjušas Lavrinovičius, Michailas Anisimovas, Dainius Šalenga ir trenerio padėjėjas Paulius Juodis (Kijevo „Budivelnyk“) – Ukrainos taurės laimėtojais. D.Lavrinovičius išrinktas finalo ketverto naudingiausiu žaidėju.

Vasario 9 d. Kaune baigėsi krepšinio Eurolygos jaunių varžybų atrankos turnyras. Jo nugalėtoju tapo Kauno „Žalgiris“, finale nugalėjęs Rygos VEF 86:78.

Vasario 10 d. Sočio olimpinėse žaidynėse biatlonininkas T.Kaukėnas 12,5 km persekiojimo lenktynėse užėmė 40-ąją vietą, greitojo čiuožimo trumpame take varžybose Agnė Sereikaitė iškrito 500 m distancijos atrankoje ir galutinėje rikiuotėje užėmė 24-ąją vietą.

Vasario 10 d. Ričardas Berankis Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge nukrito į 153-ąją vietą – žemiausią nuo 2012 metų liepos.

Vasario 11 d. Sočio olimpinėse žaidynėse slidininkas V.Strolia sprinto atrankos varžybose užėmė 70-ąją vietą, slidininkė Ingrida Ardišauskaitė sprinto atrankos varžybose užėmė 62-ąją vietą, biatlonininkė D.Rasimovičiūtė 10 km persekiojimo lenktynėse užėmė 43-ąją vietą.

Vasario 12 d. „Kibirkštis-Viči“ moterų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Vidnojaus „Sparta i K“ 56:97.

Vasario 12 d. Krepšininkas Kšištofas Lavrinovičius nutraukės sutartį su „Žalgiriu“ ir perėjo į „Valencia“ klubą.

Vasario 12 d. Vilniaus „Lietuvos rytas“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse svečiuose nugalėjo Stambulo „Besiktas“ 84:63.

Vasario 13 d. Sočio olimpinėse žaidynėse slidininkė I.Ardišauskaitė 10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi užėmė 67-ąją vietą, biatlonininkas T.Kaukėnas 20 km asmeninėse lenktynėse užėmė 23-ąją vietą.

Vasario 13 d. „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Belgrado „Partizan“ 89:77 ir nutraukė 5 pralaimėjimų seriją. „Žalgirio“ gynėjas Justinas Dentmonas buvo pripažintas naudingiausiu šio turo krepšininku.

Vasario 14 d. Sočio olimpinėse žaidynėse slidininkas V.Strolia 15 km lenktynėse klasikiniu stiliumi užėmė 70-ąją vietą, biatlonininkė D.Rasimovičiūtė 15 km asmeninėse lenktynėse užėmė 42-ąją vietą. Vasario 14 d. Šarūnas Marčiulionis išrinktas į krepšinio Šlovės muziejų.

Vasario 14 d. Krepšininkas Jonas Valančiūnas („Toronto Raptors“) dalyvavo NBA Žvaigždžių savaitgalio naujokų rungtynėse Naujajame Orleane. Jis atstovavo laimėjusiai G.Hillo komandai ir per 19 minučių pelnė 4 taškus.

Vasario 15 d. Sočio olimpinėse žaidynių greitojo čiuožimo trumpame take varžybose A.Sereikaitė 1500 m distancijoje pateko į pusfinalį ir galutinėje rikiuotėje užėmė 16-ąją vietą. Tai – geriausias Lietuvos sportininkų rezultatas Sočio žaidynėse.

Vasario 16 d. Baigėsi Baltijos krepšinio lygos reguliarusis sezonas. Jame geriausiai žaidė 11 iš 12 rungtynių laimėjusios Pasvalio „Pieno Žvaigždės“, į atkrintamąsias varžybas pateko visos šešios Lietuvos komandos.

Vasario 17 d. Sočio olimpinėse žaidynių dailiojo čiuožimo varžybose ledo šokėjai Isabella Tobias ir D.Stagniūnas užėmė 17-ąją vietą.

Vasario 18 d. Sočio olimpinėse žaidynėse kalnų slidininkė Ieva Januškevičiūtė slalomo milžino varžybose nefinišavo, greitojo čiuožimo trumpame take varžybose A.Sereikaitė buvo diskvalifikuota 1000 m distancijos atrankoje.

Vasario 19 d. Sočio olimpinėse žaidynėse kalnų slidininkas Rokas Zaveckas slalomo milžino varžybose užėmė 62-ąją vietą.

Vasario 19 d. „Kibirkštis-Viči“ moterų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Prahos USK 71:86.

Vasario 19 d. „Lietuvos rytas“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Zagrebo „Cedevita“ 75:74. „Lietuvos rytas“ šešioliktfinalio etapo P grupėje užėmė pirmąją vietą (4 ir 2) ir pateko į atkrintamąsias varžybas.

Vasario 20 d. R.Berankis teniso turnyro Marselyje („ATP 250) aštuntfinalyje pralaimėjo prancūzui Nicolas Mahut 6:7, 3:6.

Vasario 21 d. Sočio olimpinėse žaidynėse kalnų slidininkė I.Januškevičiūtė slalomo varžybose nefinišavo.

Vasario 21 d. „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Madrido „Real“ 72:108. „Žalgiris“ pakartojo klubo didžiausio pralaimėjimo (36 taškai) rekordą šiuolaikinėje Eurolygoje.

Vasario 21-22 d. Klaipėdoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate šalies rekordus pagerino šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė ir trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė.

Vasario 22 d. Sočio olimpinėse žaidynėse kalnų slidininkas R.Zaveckas slalomo varžybose nefinišavo.

Vasario 23 d. Šiauliuose baigėsi moterų salės riedulio klubų Čempionių taurės antrosios pakopos turnyras. Jo nugalėtoja tapo ir kelialapį į aukštesnę pakopą iškovojo Šiaulių „Gintra-Strekte-Uni“.

Vasario 23 d. Lietuvos rankinio taurių laimėtojomis tapo Varėnos „Ūlos“ vyrų ir Kauno „Acme-Žalgirio“ moterų komandos. „Ūla“ finale nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ 30:27, „Acme-Žalgiris“ – Vilniaus „Taurą-Vilniaus kolegiją“ 40:26. Finalo ketvertai vyko Pasvalyje.

Vasario 24 d. „Žalgirio“ futbolo klubas pasirašė sutartį su ilgamečiu Lietuvos rinktinės žaidėju Deividu Šemberu.

Vasario 26 d. „Kibirkštis-Viči“ moterų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Stambulo „Galatasaray“ 60:81. „Kibirkštis-Viči“ C grupėje užėmė 6-ąją vietą (3 ir 9) ir nepateko į atkrintamąsias varžybas.

Vasario 28 d. „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse svečiuose pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ 73:79.