Į žaidynes Nandzinge - A. Lapatiukas ir S. Petrikaitė

Trakuose penktadienį surengtoje kontrolinėje regatoje Andrius Lapatiukas ir Sonata Petrikaitė iškovojo teisę atstovauti Lietuvai vasaros jaunimo olimpinėse žaidynėse rugpjūčio 16-28 dienomis Nandzinge (Kinija).

Atrankos plaukimus laimėjo A.Lapatiukas ir S.Petrikaitė<br>LIF nuotr.

2014-06-21 15:00, atnaujinta 2018-02-12 15:11

A.Lapatiukas kartu su broliu Vytautu teisę varžytis Kinijoje iškovojo pernai Trakuose vykusiame pasaulio jaunių čempionate. Ten pat bilietą į Nandzingą iškovojo ir S.Petrikaitė su Roberta Navickaite.

Tačiau abi šios įgulos irkluoja porinio irklo valčių klasėje, o Nandzinge dvivietės varžysis kitoje rungtyje – pavienio irklo. Todėl į Nandzingą nuspręsta siųsti dvi vienvietes valtis.

A. Lapatiukas kelialapį į jaunimo olimpiadą iškovojo įveikęs Dovydą Nemeravičių ir Armandą Kelmelį.

Laimėtojas 1 km distanciją įveikė per 3 min. 22,1 sek. Antrąją vietą užėmęs D.Nemeravičius nuo jo atsiliko 4 sek. (3 min. 26,2 sek.), o A.Kelmelis – 8 sek. (3 min. 30,1 sek.).

S. Petrikaitė artimiausią varžovę įveikė dar didesniu skirtumu. Laimėtoja finišavo per 3 min. 41,2 sek., o antroji likusi Viktorija Senkutė – per 3 min. 50,1 sek. Trečiąją vietą užėmė Indrė Kvartūnaitė (3 min. 55,4 sek.).

Jaunimo vasaros olimpinėse žaidynėse iš viso varžysis 96 irkluotojai iš 48 valstybių, o vienai valstybei irklavime gali atstovauti ne daugiau keturių sportininkų.

Nandzinge bus irkluojama 1 km ilgio trasoje, o suaugusiųjų varžybose yra lenktyniaujama 2 km trasoje.

Irklavimo varžybos Nandzinge prasidės rugpjūčio 17-ąją, o finaliniai plaukimai vyks rugpjūčio 20 dieną.