Lietuvos rankininkės pagaliau nutraukė 15 pralaimėjimų seriją

Lietuvos moterų rankinio rinktinė nutraukė ilgą nesėkmių seriją. Čekijos mieste Olomouce vykstančiame pasaulio čempionato atrankos turnyre lietuvės šeštadienį nugalėjo Azerbaidžano rankininkes 35:29 (23:15). Mūsų šalies komanda pergalę oficialiose varžybose pasiekė po 15 iš eilės pralaimėjimų.

Sekmadienį lietuvės žais lemiamas rungtynes dėl vienintelio kelialapio į kitą atrankos etapą.

2014-11-29 19:46, atnaujinta 2018-01-20 07:57

Lietuvos rankininkės pasijaudinti privertė tik rungtynių pradžioje. Nors pirmąjį įvartį įmetė Diana Šatkauskaitė, po kelių minučių lietuvės atsiliko nuo varžovių 2:5. Tačiau jau 8-ąją min. trenerio Antano Skarbaliaus paprašyta minutės pertraukėlė viską sustatė į savo vėžes.

11-ąją min. Lietuvos komanda išlygino rezultatą 6:6, o kėlinio viduryje įmetė 5 įvarčius be atsako ir pabėgo į priekį 15:10.

Nuo tada lietuvėms reikėjo rūpintis tik tuo, kad laimėtų rungtynes didesniu negu 12 įvarčių skirtumu. Deja, šis tikslas nebuvo pasiektas. Nors antrojo kėlinio viduryje pranašumas padidėjo iki 10 įvarčių (29:19, 30:20), varžovės nepasidavė ir skirtumą sumažino.

Lietuvos komandoje rezultatyviausiai žaidė 9 įvarčius įmetusi D.Šatkauskaitė. Laima Bernatavičiūtė prie pergalės pridėjo 8 įvarčius, Audinga Kniubaitė – 7, Gabija Vidūnaitė – 4, Gintarė Lydekaitė – 3, Kamilė Bušaitė ir Daiva Butėnaitė – po 2, Ingrida Šacikauskaitė – 1.

Varžovių ekipoje labiausiai pasižymėjo Jekaterina Peče (9 įvarčiai) ir Marina Tankackaja (8).

Skirtumas buvo svarbus dėl to, kad penktadienį turnyro šeimininkė Čekijos rinktinė įveikė Azerbaidžano komandą 38:26 (15:16).

Sekmadienį lietuvės ir čekės žais lemiamas rungtynes dėl pirmosios vietos ir vienintelio kelialapio į kitą atrankos etapą. Čekėms šiose rungtynėse užteks lygiųjų.