Europos žaidynėse – H. Žustauto aukso medalis

Lietuva pagaliau pelnė pirmąjį medalį Europos žaidynėse Baku – ir ne bet kokį, o aukso. Vienviečių kanojų irklavimo finale 200 metrų trasoje nepralenkiamas buvo Henrikas Žustautas.

H.Žustautas pelnė aukso medalį.<br>B.Vekassy (ICF) nuotr.
H.Žustautas iškovojo auksą.<br>Mindaugo Kulbio nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

2015-06-16 14:31, atnaujinta 2017-11-22 03:21

Dviešimtmetis sportininkas, prieš žaidynes nukonkuravęs Jevgenijų Šukliną, trasą įveikė per 40,064 sekundės. Antras liko azerbaidžanietis Valentinas Demyanenko (40,142 sek.). Brozną iškovojo čekas Martinas Fuksa, užtrukęs 40,188 sek.

Šie metai H.Žustautui itin sėkmingi – pasaulio jaunimo čempionas laimėjo baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės antrąjį etapą ir du kartus trasoje aplenkė olimpinį vicečempioną J.Šukliną. Tą ji padarė tame pačiame pasaulio taurės etape ir Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo taurės varžybose.

Tuo tarpu kitas vienvietininkas Ignas Navakauskas baidarių irklavimo 200 metrų finale liko šeštas. Jis nuotolį įveikė per 35,851 sek. Nugalėtoju tapo vengras Miklos Dudas. Jo laikas – 35,132 sek. Sidabrą pelnė švedas Petteris Menningas (35,576 sek.). Trečias liko britas Edas McKveeras, sugaišęs 35,774 sek.