Irkluotojai universiadoje iššovė – laimėjo krūvą aukso medalių

Finale dar kovojo Kinijos, Lenkijos ir Estijos įgulos.

M.Valčiūkaitė ir D.Vištartaitė<br>V.Balkūno nuotr.

ELTA ir lrytas.lt inf.

2015-07-07 09:19, atnaujinta 2017-10-27 15:19

Čempionių titulą gynusios 26-erių metų D. Vištartaitė ir 21-erių metų M. Valčiukaitė finale 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 44,92 sek.

Antrąją vietą užėmė Ukrainos irkluotojos (6 min. 50,45 sek.), o trečiąją – Baltarusijos sportininkės (6.53,19).

Aukso medalius pelnė ir vaikinų porinė dvivietė. 22-ejų metų Rolandas Maščinskas ir 26-erių metų Saulius Ritteris finale nuotolį įveikė per 6 min. 3,76 sek. ir artimiausius varžovus aplenkė beveik 8 sek.

Antrąją vietą užėmė Lenkijos irkluotojai (6.11,37), treti finišavo Vokietijos atstovai (6.12,18).

R. Maščinskas ir S. Riteris 2013 metų universiadoje taip pat buvo pirmi.

Merginų vienviečių valčių varžybose 19-metė Sonata Petrikaitė pelnė sidabro medalį. Lietuvė finale distanciją įveikė per 7 min. 33,21 sek. ir 1,56 sek. nusileido kinei Wang Miao (7.31,65).

Bronzą iškovojo vokietė Carolin Franzke (7.35,49).

28-erių metų Lina Šaltytė buvo greičiausia merginų vienviečių finale. Lietuvė distanciją įveikė per 7 min. 25,76 sek.

Antra finišavo ukrainietė Natalija Dovgodko (7.29,46), trečia - olandė Marloes Oldenburg (7.30,14).

Vaikinų vienviečių varžybose triumfavo Žygimantas Gališanskis. 23-ejų metų lietuvis finale finišavo per 6 min. 51,93 sek. Įveikus 1500 m, mūsų šalies irkluotojas buvo trečias, tačiau sugebėjo išsiveržti į priekį ir finišo liniją kirsti pirmas.

Sidabro medalį pelnė italas Simone Martini. Jis nuo Ž. Gališanskio atsiliko vos 0,49 sek. Trečiąją vietą užėmė olandas Koenas Metsemakersas (6.56,94).