Pirmoji staigmena – JAV rinktinė liko už finalo borto

Kazanėje sekmadienį prasidėjo vandens sporto šakų pasaulio čempionato plaukimo varžybos.<br>AFP/Scanpix nuotr.
G.Titenis pateko į pasaulio čempionato pusfinalį.<br>AP nuotr.
T.Duškinas pasaulio čempionate Kazanėje buvo 20-as tarp 80-ies plaukikų.<br>AP nuotr.
G.Titenis pasaulio čempionate pateko į 100 m krūtine pusfinalį.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Aug 2, 2015, 11:31 AM, atnaujinta Oct 22, 2017, 8:35 AM

Giedrius Titenis sėkmingai pradėjo pasaulio plaukimo pirmenybes Kazanėje.

Daug sėkmingiau nei JAV vyrų plaukimo rinktinė, kuri užstrigo Kazanės baseine plaukdama 4 po 100 m laisvuoju stiliumi atrankos varžybose.

Estafečių atrankoje palaikomi 10 tūkst. žiūrovų Kazanės futbolo stadione įrengtame baseine greičiausi buvo Rusijos plaukikai, su sprinto žvaigžde Vladimiru Morozovu priešakyje – 3 min. 12,46 sek.

Tuo tarpu apie pasaulio čempionato auksą svajoję amerikiečiai net nepateko į finalą.

JAV komanda – Jimmy Feigenas, Anthony Ervinas, Mattas Greversas ir Conoras Dwyeras liko vienuolikti.

Per pastaruosius 15 pasaulio čempionatų amerikiečiai laimėjo estefetę laisvuoju stiliumi net 11 kartų. Tiesa, nė sykio nuo 2009 metų.

Vienintelis sykis, kai jie nepateko į finalą, buvo per pirmenybes 2001 metais Japonijoje.

Kas gi nutiko Kazanėje?

„Sąžiningai sąkant – nežinau, – atsiduso A.Ervinas. – Esame priblokšti galutinių rezultatų. Turėsime viską peržvelgti ir analizuoti.

Brazilai atrankoje buvo antri, italai – treti, olimpiniai čempionai prancūzai – ketvirti.

Amerikiečiai nuo rusų atsiliko pusketvirtos sekundės.

Lietuvos vyrų komanda estefetėje 4 po 100 m laisvuoju stiliumi liko 19-a tarp 32 komandų.

Simonas Bilis, Mindaugas Sadauskas, Povilas Strazdas ir T.Duškinas distanciją įveikė per 3 min. 20,15 sek.

Iš pradžių buvo planuota, kad vienas iš keturių plaukikų estafetėje bus Danas Rapšys, tačiau nugara ir laisvuoju stiliumi 200 m geriausiai plaukiantis panevėžietis atvykęs į Kazanę pasiskundė nugaros skausmais.

Tad jo jėgas treneris Žilvinas Ovsiukas nusprendė patausoti ir į komandą paskutiniuoju momentu įtraukė T.Duškiną.

Geras sekmadienio rytas buvo G.Titeniui.

100 m krūtine rungties atrankos varžybose plaukikas iš Anykščių buvo aštuntas tarp 80 dalyvių ir pateko į pusfinalio etapą, kuriame sekmadienį vakarą lenktyniaus 16 atletų.

Atrankos varžybose sekmadienio vidurdienį G.Titenis distanciją įveikė per 59,84 sek. Septintajame iš devynių plaukime jis p[irmavo didžiąją lenktynių dalį, bet finišavo trečias.

„Pirmas startas – nemažai jaudulio, – sakė G.Titenis. – Toliau turėtų būti geriau.“

25 metų plaukikas pasiekė geriausią savo sezono rezultatą, o iki Lietuvos rekordo, kuris jam ir priklauso, trūko 0,6 sek.

100 m krūtine atrankos varžybose greičiausias buvo britas Adamas Peaty (58,52 sek.).

Kitas pirmąją plaukimo dieną startavęs Lietuvos plaukikas Tadas Duškinas buvo greitas, bet ne pakankamai, kad patektų į pasaulio čempionato pusfinalį.

Vandens sportų šakų pirmenybėse Kazanėje 50 m peteliške atrankoje 21 metų kaunietis užėmė 20 vietą tarp 80 rungties dalyvių.

T.Duškinas distanciją įveikė per 23,85 sek. – tai geriausias jo rezultatas šiemet, bet kiek prastesnis nei Lietuvos rekordas (23,72 sek.).

Siekiant patekti į pusfinalį, kur sekmadienį vakare varžysis 16 plaukikų, lietuviui reikėjo plaukti 0,18 sek. greičiau.