Irkluotojų dvivietei – pasaulio sidabras, M.Griškoniui – bronza!

Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris – pasaulio vicečempionai! Lietuvos irkluotojai sekmadienį Prancūzijoje iškovojo antrąją vietą dviviečių varžybose, nusileidę tik kroatams Martinui ir Valentui Sinkovičiams. Dar vieną medalį – bronzos – Egbeleto ežere Lietuvai pelnė vienvietę irkluojantis Mindaugas Griškonis, kurį aplenkė tik čekas Ondrejus Synekas ir Mahe'as Drysdale'as iš Naujosios Zelandijos.

M.Griškonis (dešinėje) iškovojo bronzą.<br>stopkadras
Pasaulio čempionato prizininkai.<br>Stopkadras
R.Maščinskas (kairėje) ir S.Ritteris tapo pasaulio vicečempionais.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
Lietuvos irkluotojų dvivietės iškovojo olimpinius kelialapius.<br>M.Kulbio nuotr.
M.Griškonis iškovojo bronzą.<br>AFP/“Scanpix“ nuotr.
Medalius įteikė IOC prezidentas Th.Bachas.
Daugiau nuotraukų (7)

Sep 6, 2015, 2:03 PM, atnaujinta Oct 17, 2017, 5:59 AM

Sėkmingai Prancūzijoje rungtyniavę irkluotojai net penkiose valčių klasėse iškovojo olimpinius kelialapius.

Sunkiausios sezono lenktynės

23 metų R.Maščinskas ir 27 metų S.Ritteris 2000 m Egbeleto ežere įveikė per 6 min. 5,31 sek. ir Kroatijos įgulai pralaimėjo 1,98 sek.

Finale R.Maščinskas ir S.Ritteris nuo starto veržėsi į prizininkus. Pusiaukelėje jie irklavo treti po kroatų ir vokiečių, bet padidino tempą ir pakilo į antrąją vietą.

Likus 500 metrų nuo kroatų juos skyrė 1,20 sek., bet pasivyti nepavyko.

Trečiąją vietą iškovojo Naujosios Zelandijos irkluotojai.

Apdovanojimų ceremonijoje medalius prizininkams įteikė Tarptautinio olimpinio komiteto prezidentas Thomas Bachas.

Lietuviai, kaip ir jų varžovai, į ceremoniją atėjo pečius apsigaubę nacionalinėmis vėliavomis.

„Tai buvo sunkiausios šio sezono lenktynės. Po universiados Pietų Korėjoje mes šešias savaites treniravomės, todėl kartu nedaug kur startavome. Lietuvos komandos sėkmės paslaptis – sunkus darbas kiekvienoje treniruotėje ir geri treneriai“, – po finišo sakė S.Ritteris.

Pakartojo 2013 metų sėkmę

R.Maščinsko ir S.Ritterio duetas planetos pirmenybių sidabru pasipuošė antrąkart – kaip ir 2013 metais. Pernai Olandijoje tenkinosi ketvirtąja vieta.

1. Martinas Sinkovičius/Valentas Sinkovičius (Kroatija) 6:03,33

2. Rolandas Maščinskas/Saulius Ritteris 6:05,31

3. Robertas Mansonas/Christopheris Harrisas (N. Zelandija) 6:06,73

4. Marcelis Hackeris/Staphanas Krugeris (Vokietija) 6:07,08

5. Jamesas McRae/Alexanderis Belonogoffas (Australija) 6:12,60

6. Hugo Boucheron bei Matthieu Androdias (Prancūzija) 6:13,40

Penktadienį pusfinalyje lietuviai buvo antri (6 min. 11,85 sek.).

Pagaliau pelnė medalį

Vienviečių varžybose pagaliau iškovojo medalį  ir 29 metų Mindaugas Griškonis.

Triskart Europos čempionas puikiai pasirengė pasaulio pirmenybėms ir pasipuošė trokštamu trofėjumi.

Lietuvis labai galingai startavo ir po 500 m pirmavo, 0,17 sek. lenkdamas čeką O.Syneką.

Tačiau po 1000 m. lietuvis smuktelėjo į antrąją vietą, o po 1500 m irklavo jau tik trečias, kai tempą padidino M.Drysdale'as.

Tačiau kiti trys finalininkai buvo gerokai atsilikę ir M.Griškoniui neteko nervintis dėl medalio iki paskutinių metrų.

O.Synekas finišą pasiekė per 6 min. 76 sek., M.Drysdale'as – 6 min. 55,10 sek., o lietuvis – 6 min. 57, 64 sek.

Po apdovanojimo ceremonijos lietuvis ir naujazelandietis iškėlė čempioną ant savo pečių.

„Jaučiuosi labai gerai. Tai buvo geriausios lenktynės per visą mano karjerą. Šiemet aš esu geresnės sportinės formos. Tikėjau savimi ir žinojau, kad galiu būti greitas“, – sakė M.Griškonis.

1. Ondrejus Sinekas (Čekija) 6:54,76

2. Mahe'as Drysdale'as (N. Zelandija) 6:55,10

3. Mindaugas Griškonis 6:57,64

4. Olafas Tufte (Norvegija) 7:03,74

5. Damiras Martinas (Kroatija) 7:04,48

6. Angelas Fournier Rodriguezas (Kuba) 7:04,82

Pirmajame pusfinalio plaukime penktadienį lietuvis finišavo pirmas (6 min. 47,35 sek.).

Finišą pasiekė penktos

Prieš tai Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė nepelnė medalio pasaulio irklavimo čempionate Prancūzijoje. Egbeleto ežere sekmadienį porinių dviviečių finale lietuvės finišavo penktos.

Auksą iškovojo Naujosios Zelandijos įgula, aplenkusi Graikijos ir Vokietijos irkluotojas.

Finale 26 metų D.Vištartaitė ir 21 metų M.Valčiukaitė iškart atsiliko ir plaukė paskutinės, šeštos. 2000 m nuotolyje lietuvės tik paskutinius 500 metrų įveikė didesne sparta ir pakilo į 5-ąją vietą – 6 min. 48,64 sek.

Čempionės finišą pasiekė per 6 min. 45,09 sek., graikės – 6 min. 46,51 sek., pusę trasos pirmavusios vokietės – 6 min. 47,19 sek.

1. Eve MacFarlane/ Zoe Stevenson (N. Zelandija) 6:45,09

2. Aikaterini Nikolaidou/Sofia Asoumanaki (Graikija) 6:46,51

3. Julia Lier/Mareike Adams (Vokietija) 6:47,19

4. Magdalena Fularczyk/Natalia Madaj (Lenkija) 6:47,91

5. Milda Valčiukaitė/Donata Vištartaitė 6:48,64

6. Katherine Grainger/Victoria Thornley (D. Britanija) 6:49,41

Pusfinalyje D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė užėmė antrąją vietą ir pelnė kelialapį į finalą. 2013 metų pasaulio ir Europos čempionės (6 min. 53,48 sek.) nusileido tik Naujosios Zelandijos duetui (6.52,35).

Iškovojo olimpinį bilietą

Dar vieną kelialapį Lietuvai į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes iškovojo vienvietininkė Lina Šaltytė. Sekmadienį B finale (dėl 7-12 vietų) irklavusi lietuvė 2000 m nuotolį įveikė per 7 minutes 27,30 sekundės ir, finišavusi antra, bendrojoje įskaitoje užėmė aštuntąją vietą.

Pasaulio irklavimo čempionate Prancūzijoje vienvietininkės kovojo ne tik dėl medalių, bet ir dėl devynių kelialapių į 2016 metų olimpines žaidynes.

Šiose planetos pirmenybėse kelialapius į Rio de Žaneiro olimpiadą anksčiau iškovojo vyrų porinė keturvietė – Dominykas Jančionis, Žygimantas Gališanskis, Martynas Džiaugys ir Aurimas Adomavičius (jie finale šeštadienį buvo šešti), abi porinės dvivietės – Milda Valčiukaitė ir Donata Vištartaitė bei Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris – ir vienvietininkas Mindaugas Griškonis.

Tad į Rio de Žaneirą vyks mažiausiai dešimt irkluotojų.