Pirmąją „Snow Baltic Cup“ varžybų dieną medalius šluoja latviai

Druskininkuose vyksta pirmasis „Snow Baltic Cup 2016“ varžybų etapas. Po pirmosios varžybų dienos lyderių gretas užėmė Latvijos kalnų slidininkai. Pagal varžybų nuostatus sportininkai turėjo tris nuleidimus.

Druskininkuose vyksta pirmasis „Snow Baltic Cup 2016“ varžybų etapas.
Daugiau nuotraukų (3)

Nov 7, 2015, 3:37 PM, atnaujinta Oct 5, 2017, 9:22 AM

Susumavus rezultatus, pirmąją vietą vyrų elito grupėje laimėjo 65-ąjį pasaulio reitingą turintis latvis Kristaps Zvejneks. Bendras jo nusileidimų laikas – 1:14.34 sek. Čempionui priklauso ir šios dienos trasos įveikimo rekordas – 22.29 sek. Antrąją vietą, atsilikęs 0.82 sek., užėmė trejais metais jaunesnis Kristapo brolis Miks Zvejneks. Trečiosios vietos apdovanojimas atiteko čekui Danieliui Paului.

Varžybų metu apdovanojami šeši sportininkai. Į geriausiųjų šešetuką pateko ir Lietuvai atstovavęs Rokas Zaveckas. Bendras sportininko rezultatas – 1:12.22 sek. Geriausią laiką R.Zaveckas užfiksavo antrojo nuleidimo metu – 23.36 sek.

Moterų grupės medaliais taip pat pasipuošė vienos šeimos atstovės. Pirmąją vietą iškovojo latvė Lelde Gasuna. Susumavus trijų nusileidimų laikus, jos rezultatas – 1:14.34 sek. Antroji liko septyneriais metais jaunesnė sesuo Evelina Gasuna. Sportininkės trasos įveikimo laikas – 1:14.68. Trečioji vieta atiteko taip pat latvei Agnesei Aboltinai.

Geriausias moterų trasos įveikimo laikas priklauso L.Gasunai. Pačiu pirmuoju nusileidimu trasą latvė įveikė per 24.19 sek. Lietuvė Ieva Januškevičiūtė liko vienuolikta. Sportininkės laikas – 1:18.37 sek. Nuo lyderės ji atsiliko 4.03 sek. Geriausią laiką – 25.82 sek. lietuvė pasiekė pirmojo nusileidimo metu.

Iš viso į „Snow Areną“ atvyko apie 300 sportininkų iš 14 pasaulio šalių. Pirmajame Baltijos taurės etape varžosi ne tik elito grupės kalnų slidininkai, bet ir vaikai, jaunimas bei veteranai. Tai – pirmosios tokio lygio varžybos Lietuvoje. Sekmadienį sportininkų laukia antrasis varžybų etapas. Pirmieji nusileidimai prasidės 8 val. ryto. Varžybos baigsis apdovanojimų ceremonija, kuri prasidės 18.30 val.